MALLORCA

thumbnail

Mallorca je zo všetkých Baleárskych ostrovov, ktorých je 160, najväčšia a najzaujímavejšia. Má rozlohu 3.618 km2 a jej veľmi premenlivé pobrežie merajúce 555 km sa stalo jedným z hlavných lákadiel pre turistov zo všetkých krajín Európy. Príroda obdarila ostrov neobyčajnou krásou a príťažlivosťou. Vysoké strmé štíty pohoria Sierra de Tramuntana, ktoré ako mohutná stena lemujú severozápadné pobrežie ostrova, sa týčia nad idylickými údoliami chránenými skalnatými vrcholmi. Pobrežie ostrova Mallorca je veľmi členité a dosahuje dĺžku 555 km. Z toho 10% tvoria pláže – väčšinou piesočnaté. Takmer všetky sa denne čistia a skoro na všetkých sú umiestnené záchranné stanice. Preto sa mnohé pláže ostrova pýšia modrou vlajkou, ktorú prideľuje Európska únia miestam, ktoré vynikajú čistotou, perfektnou údržbou a starostlivosťou o bezpečnosť a pohodu hostí. Známe oblasti vhodné na kúpanie sa nachádzajú v troch veľkých zálivoch ostrova – Palmy, Pollensy a Alcúdie. Malé pôvabné pláže sú rozmiestnené na južnom a východnom pobreží v malých zátokach, tzv. calas, s ideálnymi podmienkami na potápanie.

Hlavné mesto Palma de Mallorca leží na pobreží veľkého zálivu. V jeho strede je prístav a dokonale zachované staré mesto s monumentálnou gotickou katedrálou. Nad mestom sa týči hrad Bellver, pochádzajúci z 13. storočia. Bol dokončený za vlády Jakuba II., ale nikdy nebol sídlom kráľov, ale slúžil ako nedobytná pevnosť a väzenie. Palmu založili Rimania, ale dobu rozkvetu zaznamenala pod nadvládou Maurov – hispanizovaných potomkov arabských dobyvateľov, ktorí tu vystavali mestské paláce so záhradami a vybudovali ruchom kypiace mesto s úzkymi uličkami, z ktorých mnohé existujú dodnes. Modernú mestskú časť pretína široká aleja, tiahnúca sa až k zálivu. Lemujú ju mohutné storočné platany a vždy zelené palmy. Najpôsobivejšou architektonickou pamiatkou je nesporne stredoveká gotická katedrála Svetla, jedna z najväčších tohto druhu na svete. Pokiaľ milujete nočný život, odporúčame Vám navštíviť slávne námestie Gomila v štvrti La Lonja.

Ako na Mallorcu

Tak ako minulý rok, tak aj tento rok je v prevádzke priama linka z Bratislavy na Mallorcu a to od 26.3.2013. Lietať sa bude 2x týždenne.

BRATISLAVA – MALLORCA MALLORCA – BRATISLAVA
 UTOROK  14:30 – 17:05  UTOROK  11:30 – 14:05
 SOBOTA  09:15 – 11:05  SOBOTA  06:15 – 08:50
 REZERVOVAŤ
Všetky lety prevádzkuje let.spoločnosť Ryanair. Ak cestujete aj s inou batožinou ako je príručná, tak zaplatíte poplatok 15€ za každý let ,v čase od 1.Júna do 30.Septembra je tento poplatok 25€Za príručnú batožinu do 10 kg neplatíte nič.

Doprava z letiska

Z letiska Palma de Mallorca sa môžete dostať do svojho hotela taxíkom, autobusom alebo si rezervovať transfer do svojho strediska.  Poprípade si prenajať auto. Z letiska premávajú dve linky miestnej hromadnej dopravy. Sú to linky č.1 (smer Palma de Mallorca, konečná v Dic de l’Oest) a č.21 (smer S´Arenal, kde je aj konečná) a cena lístka je 2€.

Shuttle bus: Toto sú niektoré z autobusových spoločností, ktoré transfer zabezpečujú:


RESORTHOPPA
Spoločnosť, ktorá zabezpečuje transfér z/na letisko do týchto destinácií:Arenal, Ca’n Pastilla, Cala Fornells, Maioris, Palma Nova, Santa Ponsa,Magaluf, Camp de Mar, Alcudia, Puerto Pollensa, C’an Picafort, Cala Bona, Cala Millor, Sa Coma a ďalších…
 REZERVOVAŤ


Miestna autobusová doprava:

Ak na cestu z letiska použijeme autobus mestskej hromadnej dopravy, tak možnosti sú tieto:

 • linka č.1 –  ktorá nás odvezie do 8km vzdialeného mesta Palma de Mallorca je 2,50€
 • linka č.21 – ktorá ma konečnú v letovisku  S´Arenal, cena lístka je 2,50€


Obe linky jazdia až do 00:30. Celá mapa autobusovej siete v Palme spolu s turistickými linkami je tu. No a pred nedávnom v Palme spustili do prevádzky metro.

Prostredníctvom autobusových liniek sa z mesta Palma de Mallorca pomerne ľahko dostaneme do ktorejkoľvek časti ostrova.


Taxi:

Orientačné ceny za taxi z letiska do niektorých oblastí. Po 21:00 platí nočná taxa za jazdu, čo je približne o 30% drahšie ako nižšie uvedené ceny.

Cala D’or
Cala Fornells
Cala Mandia
Cala millor
Cala Murada
Cala Rajada
Cala San Vicente
Cala Vinyes
66€
44€
73€
75€
67€
85€
71€
36€
Calas de Mallorca
Can Picafort
Canyamel
Costa de la Calma
Costa de los Pinos
Magalluf
Paguera
Palma Nova
67€
69€
81€
37€
79€
35€
40€
33€
Playa de Muro
Porto Cristo
Porto Petro
Puerto de Alcudia
Puerto de Pollensa
Santa Ponsa
Sa Coma
Soller(+tunel)
70€
69€
64€
67€
71€
37€
75€
46€

Mallorca mapa
Ubytovanie na Mallorce
Môžeme si vybrať ubytovanie v apartmánoch bez stravy od 7 na osobu a noc až po All Inclusive rezorty od 25€. Je len na Vás akú možnosť a akú kombináciu si vyberiete vzhľadom k termínu leteniek a dĺžke pobytu.


Na Mallorce je na výber z viac než 950 hotelov Zobraziť ponuky…Vodné a zábavné parky na Mallorce

V blízkosti mesta Palma de Mallorca sa nachádzajú tieto  parky, ktoré sú ľahko dostupné hromadnou dopravou. Jeden z nich a to Aqualand El Arenal sa nachádza v blízkosti oblasti El Arenal, ktorá je dostupná linkou č.21 priamo z letiska.

 • Aqualand El Arenal Tento park sa nachádza na okraji letoviska El Arenal (pozri mapu). Priamo pri parku ma zastávku linka č.23 a okrem nej ešte premávajú bezplatné autobusy z Plaza de España (Can Pastilla) a Playa de Palma (El Arenal). Park je otvorený v mesiacoch máj, jún a september od 10:00 do 17:00 a v mesiacoch júl a august od 10:00 do 18:00. Cena vstupného dospelý 24€ a dieťa do 12 rokov 16€. Pre deti do 3 rokov je vstup zadarmo.
 • Aqualand Magaluf Tento park sa nachádza na okraji letoviska Magaluf (pozri mapu). Ľahko dostupné autobusmi z Palmy (linka č. 105-104), z Palma Nova (linka č. 104-105-106), z Santa Ponca (linka č. 104) a z Paguera (linka č. 104). Okrem týchto liniek premáva z Palmanovy, Magalufu a Santa Ponci bezplatný autobus priamo do aqualandu.
 • Marineland Mallorca Tento park sa nachádza medzi strediskami Illetes a Palmanova (pozri mapu). Je dostupný autobusmi z Palmy (linky č. 102-103-104-106-107-111), z Palma Novy (linky č. 104-106-107), z Magalufu (linky č. 104-106-107) a Santa Ponci (linka č. 104). Park je otvorený od februára do októbra v čase  9:30-18:00. Posledný vstup je možný o 16:00. Cena vstupného pre dospelú osobu je 22,50€, dieťa do 12 rokov 16,50€, seniori 20,25€ no a deti do 3 rokov vstup zdarma.
 • Western Park Tento park sa nachádza hneď vedľa Aqualandu Magaluf (pozri mapu). Tak isto dostupné autobusmi z Palmy (linka č. 105-104), z Palma Nova (linka č. 104-105-106), z Santa Ponca (linka č. 104) a z Paguera (linka č. 104). Okrem týchto liniek premáva z Palmanovy, Magalufu a Santa Ponci bezplatný autobus priamo do Western Parku. Park je otvorený v mesiacoch máj, jún a september od 10:00 do 17:00 a v mesiacoch júl a august od 10:00 do 18:00. Cena vstupného dospelý 24€ a dieťa do 12 rokov 16€. Pre deti do 3 rokov je vstup zadarmo.
 • HidroPark Alcúdia Tento park sa nachádza v severnej časti ostrova a to v mestečku Alcúdia (pozri mapu). Otváracie hodiny v mesiacoch máj až október sú od 10:30 do 18:00. Cena pre dospelého je 18€, dieťa od 3 do 11 rokov 10€ a deti do 3 rokov majú vstup zdarma.
 • Golf  Fantasia Tento mini golfový park sa nachádza v letovisku Palma Nova (pozri mapu). V letných mesiacoch je tento park otvorený od 10:00 až do polnoci. Na výber sú dva druhy vstupeniek a to podľa počtu jamôk. 18 jamková vstupenka pre dospelého 8,90€ a deti 5,40€ a 54 jamková vstupenka dospelý 13,90€ a deti 7,50€.
 • Jungle Parc Tento dobrodružný park nielen pre deti sa nachádza v oblasti Santa Ponca (pozri mapu). V letných mesiacoch je otvorený od 10:00 do 20:00. Cena vstupného závisí od zvoleného dobrodružstva a to napríklad Piratas za 12€ alebo Explorador za 15€, porípade kombinácia Explorador+Extremo za 25€.
Diskotéky na Mallorce

Pár najznámejších diskoték, ktoré sa oplatí navštíviť na Malorce:


Okrem toho existuje niečo ako Magalluf Club Pass, ktorý platí na tieto diskotéky:
Bananas, Boomerang, Tokio Joe’s, Carwash a Honeys.


Priemerné teploty na Mallorce


Aktuálna teplota na Mallorce


Čo sa oplatí vidieť na Mallorce

Palác Almudaina Palác Almudaina Palác Almudaina je bývalá arabská pevnosť na španielskom ostrove Mallorca. Nachádza sa v hlavnom meste ostrova Palma d..(5 km)
Katedrála Sa Seu Katedrála Sa Seu Katedrála Sa Seu je považovaná za najvýznamnejšie pamätihodností Baleárskych ostrovov. Nachádza sa v meste Palma de Ma..(5 km)
Castell de Bellver
Castell de Bellver Castell de Bellver je pevnosť týčiaca sa nad hlavným mestom španielskeho ostrova Mallorca. Stojí vo výške 112,6 metrov..(7 km)
Valldemossa

Valldemossa

Valldemossa je malebné horské mestečko na španielskom ostrove Mallorca . Leží na západe ostrova neďaleko mesta Soller ..

(15 km)

Andratx

Andratx

Andratx je malebné mestečko na španielskom ostrove Mallorca. Nachádza sa na juhozápade ostrova asi 30 kilometrov od hl..

(24 km)

Torre de Ses Animos

Torre de Ses Animos

Torre de Ses Animos je jeden z najkrajších vyhliadkových bodov ostrova Mallorca, patriaceho Španielsku. Nachádza sa v ..

(20 km)

Kláštor Lluc

Kláštor Lluc

Kláštor Lluc je najvýznamnejším pútnickým miestom španielskeho ostrova Mallorca. Nachádza sa pri západnom pobreží ostr..

(31 km)

Son Real Necropolis

Son Real Necropolis

Son Real Necropolis je prehistorickej pohrebisko na ostrove Mallorca. Nachádza sa na severovýchode ostrova, cca 8 km o..

(46 km)

Botanicactus

Botanicactus

Botanicactus je najväčší botanická záhrada sa sukulenty v Európe. Nachádza sa na juhovýchode španielskeho ostrova Mall..

(42 km)

Dračí jaskyne

Dračí jaskyne

Dračí jaskyne – Cuevas del Drache tvoria najrozsiahlejší jaskynný systém Baleárského súostrovia. Nachádza sa na východ..

(55 km)

Arta Caves

Arta Caves

Arta Caves je známy jaskynný systém na ostrove Mallorca. Nachádza sa na východnom pobreží ostrova, cca 70 km od hlavné..

(65 km)

www.tixic.com
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

«

848 Comments

 • Hana

  Ahojte, Mallorcu milujem, bola som xkrat a pojdem este xkrat :)

  teraz sa chystam v termine 22.-26.10., ak ide niekto tiez, ozvite sa :)

 • alena

  ahojte, chceme ist na mallorcu v termine od 15.29 jula, viete mi niekto poradit dobre ubytovanie na plazi, moze byt aj s polpenziou alebo bez stravy, ideme 2 rodiny s malinkymi detmi. vopred dakujem za ochotu.. a cesta z letiska by bola pre nas ako vyhodna*?*???

  • Ahoj Alenka, ja by som ešte počkal tak do konca februára alebo začiatok marca a potom začal hľadať ubytovanie. To už by mohli byť skoro všetky hoteli (aj nové) nahrané v rezervačných systémoch. Ak chcete ubytovanie s najjednoduchšou možnosťou dopravy (z letiska s MHD) tak potom oblasť Playa de Palma a to buď na začiatku (Can Pastilla) alebo na konci (El Arenal). Východná časť ostrova je relatívne kľudnejšia a tiež by mohla byť vhodná. Dopravu do rôznych častí ostrova buť taxi alebo shuttlebus. Ber to len ako môj pohľad, najlepšie by bolo, ak by sa ti chcelo prečítať predchádzajúce komentáre v ktorých sa už spomínalo všetko od dopravy cez tipy na ubytovanie až po “čo sa oplatí vidieť”. Je tých komentárov dosť no aj dosť sa dozvieš ;)

  • Helena

   za fakt lacno sa da vybavit hotel BQ Anfora je hned pri plazi, v cene su ranajky, obed a vecere su zvlast, kedze mozno nebudete stale jest iba na hoteli.

   z letiska MHD – euro alebo dve stoji listok.

 • alena

  Dakujem za odpoved. Prestudujem este komentare a pockam na tie hotely ak mate este nejake tipy rada uvitam vela zdravia cestovatelom

 • Gaba

  Chystali sme sa na Malorcu minuly rok, ale nakoniec sme sa rozhodli inak. Chcela by som sa opytat, ako sa pohybuju ceny leteniek. Rozmyslame cestovat tak posledny junovy tyzden, navrat mozno prve julove dni. Pripadne prelom augusta, zaciatok septembra. Kedy by mohli mat najnizsie ceny na tieto terminy?

  • Gabika, ceny začni pozerať asi dva mesiace pred odletom, zatiaľ je na to čas.

 • Gaba

  Dakujem Dusan, pytam sa lebo na koniec juna som nasla cenu 102 Eur = co sa mi zda celkom dobra cena, ale je pravda ze je este skoro. Myslis, ze by mohlo byt aj menej?

  • Gabika, áno, je to dobrá cena. Minulý rok sa to tiež tak pohybovalo, dokonca aj viac. Je možné, že to o pár eur klesne, no zaručiť ti to nik nemôže. Skôr si myslím, že éra “lacných leteniek” už skončila. Tá cena 102€ za letenku na Malorku v hlavnej sezóne bude nakoniec super cena.

   • Gaba

    Aj by sa to oplatilo kupit, len keby clovek vedel, co bude dovtedy. No este chvilu pockam, rozmyslam tento rok nad tou Malorkou, pripadne aj Spanielsko alebo Sicilia, kde najdem lepsiu cenu.

 • Pozeral som aj ceny aj tam a zatiaľ to je cca 100€-120€. Je možné že tá Sardínia by mohla byť lacnejšia, no ubytovanie je tam drahšie ako na Malorke. Ak by sa opakoval minulý rok, tak to vychádzalo tak, že keď si si spočítala cenu leteniek + dopravu z letiska + ubytovanie tak najlacnejšia bola Malorka, potom Costa Brava, ďalej Sardínia a nakoniec Sicília.

 • Gaba

  Aj mne to tak cenovo vychadza ako si napisal. Minuly rok sme boli v Algere, letenka vysla lacno, transfer do Alghera je lacny, ale ubytko bolo drahsie, restauracie a tiez cestovanie autobusmi tam vychadza dost draho.
  Chcem sa opytat, ako je to na Malorke s autobusovou dopravou ? Ceny, spolahlivost, znacenie. Na Sardinii sa v autobusovom spojeni orientovalo dost zle, autobusy ani nastupistia neboli vzdy oznacene, tak sme sa museli pytat, raz nam skoro usiel autobus. Co som citala, tak na Sicilii je to s verejnou dopravou tiez biedne.

 • Gabika, na Malorke je to s autobusovou dopravou v pohode. Dobré značené a jazdia načas.

 • petra

  a este co stoji ten autobus z palmy do marinelandu?? a to si kupim priamo v buse?? dakujem :)

  • Kúpiš ho priamo v autobuse a cenu neviem, no odhadom cca 6€.

 • maja

  ako to je s tymi autami? ked ho budem vracat musim doplna natankovat? alebo ako to je..podla toho kolko prejdem?

  • Majka, záleží od podmienok tej danej požičovne od ktorej budeš mať auto.

 • Petra

  Ahoj Dušan,
  vedel by si mi, prosím Ťa poradiť, máme rezervované ubytovanie v Hoteli Mediodia, spojenie z letiska č.15, ale kde máme vystúpiť? Nikde som nenašla nejaké názvy aut.zastávok. Alebo mi bude vedieť poradiť šofér?

  • Petra, z letiska ide len bus č.1 a č.21, no určite nie č.15. Odkiaľ a kam sa chceš presne dostať?

 • Petra

  z letiska do El Arenal k hotelu Mediodia. Myslela som, že idú busy č. 15, 21, 23. Ale niektoré majú odchody z Palmy. Ak som to teda správne pochopila, takže z letiska len 21, ale z mesta Palma idú aj tieto iné? Len by som ešte potrebovala vedieť, kde vystúpiť.
  Fakt ďakujem, si zlatý.

  • Ak sa chceš dostať z letiska do hotela, tak určite busom č.21. Vystupíš na konečnej v El Arenal a odtiaľ je cca 100m do hotela. Potom ak budeš chcieť ísť do Palmy, tak si nájdeš zástavku busu č.15 (sú dobre označené) a tým pôjdeš na konečnú do Palmy. Konečná je vlastne autobusová stanica.

 • Petra

  Ešte sa spýtam, existuje na Mallorce niečo také, ako týždňový lístok na autobusy? Ako napríklad naše časenky. Alebo si musíme zakaždým kupovať nový lístok?

  • Nie, nič také sme tam nevideli, vždy sme si kupovali lístky.

 • Jana

  ahoj cestovatelia, precitala som vasu diskusia a chcme ist na mallorcu 2dospeli a 7rocne dieta, od 15.07.2014 do 26.07.2014, hladam kludnejsie miesto ubytovania, mimo rusneho nocneho zivota, ale nie “samota”, pri peknej plazi, bez problemov preprava z letiska, vyhodna poloha na robenie vyletov, najradsej nejaky apartman … dnes je letenka 72,99eur 1ks, 1smer bude aj lacnejsia, ci mam kupovat?, pist Vas odporucania, dakujeeeem

 • Tibor

  Janka, skús východnú časť Malorky, je to kludná časť. Veľa menších a aj väščích zátok s menšími plážami a okolo hotely a apartmány.

 • Boba

  Chcem sa opýtať. Necestuje niekto 24.05.2014 z letiska v Palme do Callas de Mallorca ? O cca 16.30 hod. Potrebujeme 2 osoby do Taxi. Bolo by to lacnejšie.
  Ďakujem

 • Monika

  Náhodou neviete či bude Raynair ešte pridávať lety na Mallorcu? Ak si dobre pamätám tak minulý rok – leto sa tam častejšie lietalo ako 2 x do týždňa. Ďakujem za odpoveď

 • Ahoj Monika, netuším, či pridajú lety. Treba to námatkovo sledovať. Tak ako minulý a predminulý rok, keď pridali, tak to nijak neoznámili.

 • katarína

  Ahoj Dušan,
  lieta Ryanain na Mollorcu každý rok v utorok a sobotu? Uvažujeme, že sa tento rok pri pobyte v apartmáne dohodneme už aj na budúce leto. Ďakujem za odpoveď.

 • Ahoj Katka, či a ako bude lietať Ryanair z Bratislavy na budúci rok je ešte vo hviezdach. Na tvojom mieste by som si teraz nič nerezervoval.

 • George

  Zdravicko potreboval by som info ohladne booknutia auta na stranke je od 8€/day mne to vyhodi za dva dni sumu 52€ chcel by som si booknut na dva dni je to mozne aj priamo na mieste najlepsie na letisku alebo poznate aj niekde inde pozitovne ci auta nebudu k dispozicii a bude to drahsie,plus potreboval by som niekde prespat na jeden den KDE.by bola Len postel funguju Tam dake private house idem Tam na slepo 24-27 a daka lokalita ktora jepodla vas fajn lebo mam Len boarding pass:D plus dake kopce na longboard ak niekto vie odporucit dakujem

 • Ahoj, tá cena za prenájom auta sa odvíja od dĺžky prenájmu a od sezóny. To znamená, že cena bude najvyššia v čase letných prázdnin a pri krátkodobom prenájme. Pred troma rokmi sme mali možnosť si prenajať auto na jeden deň za 35€ a sprostredkúvala to recepcia hotela v ktorom sme boli ubytovaní.
  S tým ubytovaním na jeden deň, neviem, ja by som riskol prespať niekde vonku alebo potom CouchSurfing.

 • Mária

  Ahojte, tiež cestujeme na dovolenku na Mallorcu, idem sama so 7roč. synom a trochu mám obavy keďže sama ako to zvládneme, odlietame 13.8. a chcela by som sa opýtať či bude veľmi komplikované sa dostať do Marinelandu lebo budeme v hoteli Playa Mar v letovisku S illot čo je dosť ďaleko od Palmy podľa toho čo som pozerala na mape. A či neviete aktuálne ceny lebo na tejto stránke som našla iné ceny ako na tejto: http://marineland-mallorca.oledeals.es/ ďakujem za odpovede…

 • Iveta

  Ahooj bola som už na Mallorce 2krát,ale chcela by som sa opýtat,že ked idem z letiska do Magaluf autobusom tak najprv idem do hlavného mesta a tam prestúpim?ale kde tam mám vystúpiť v Palme?a potom číslo busu do Magaluf?dakujem za radu

 • Mária

  Dušan, ďakujem veľmi krásne za rady, dúfam sa tam nestratíme španielsky viem len trochu :) a naspäť si to popozerám opačne. Ďakujem ešte raz a pekný deň prajem.

 • Iveta

  Dakujem Dušan za odpoved

 • Mária

  Ahojky, rada by som sa ešte opýtala ako sa dostanem zo S illot k Dračej jaskyni, viem, že to nie je veľmi ďaleko ale nikde neviem nájsť kde presne to je a ako sa tam dostanem ak sa tam tiež vyberieme. :)

  • Zo S´illot k Dračej jaskyni jazdia tieto busy: L412 L441 L447 a L454. Peši by si to mala tak na hodinku chôdze z tvojho hotela (cca 6km).

 • Mária

  Joj dík moc Dušan…

 • Tina

  Zdravím, s deťmi sa chystáme na Mallorku koncom augusta a nikde som nenašla, čo sa môže a čo nemôže vyviezť. Konkrétne ma zaujímajú mušle. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem.

 • Filip

  Musle mozes bez problemov, takyto zakaz plati tusim pre Tunis a egypt.

  • adriana

   čaute neviete náhodou niekto, aké býva počasie na mallorce v polovici oktobra? dá sa ešte kúpať? dík

  • Tina

   Vďaka, Filip

 • Ahoj Aďka, pár známych tam bolo v októbri. V prvej polovici sa ešte dalo okúpať, no bolo už chladnejšie.

 • Martina

  Ahojte, o týždeň letíme s deťmi na Mallorku, destinácia Cala D´Or (hotel Barceló Ponent Playa). Radi by sme videli Marineland, len v ponuke fakultatívnych zájazdov od cestovky nie je… Môžte mi niekto poradiť, ako by sme sa tam od hotela dostali? (som nevodič, tak požičanie auta neprichádza do úvahy). Výška cestovného? A ešte jedna otázka… dcéra je zdravotne ťažko postihnutá, všade chodíme s kočíkom, dostaneme sa s kočíkom v pohode do autobusu? Vďaka za rady…

Pridaj komentár