style=

MALLORCA

thumbnail

Mallorca je zo všetkých Baleárskych ostrovov, ktorých je 160, najväčšia a najzaujímavejšia. Má rozlohu 3.618 km2 a jej veľmi premenlivé pobrežie merajúce 555 km sa stalo jedným z hlavných lákadiel pre turistov zo všetkých krajín Európy. Príroda obdarila ostrov neobyčajnou krásou a príťažlivosťou. Vysoké strmé štíty pohoria Sierra de Tramuntana, ktoré ako mohutná stena lemujú severozápadné pobrežie ostrova, sa týčia nad idylickými údoliami chránenými skalnatými vrcholmi. Pobrežie ostrova Mallorca je veľmi členité a dosahuje dĺžku 555 km. Z toho 10% tvoria pláže – väčšinou piesočnaté. Takmer všetky sa denne čistia a skoro na všetkých sú umiestnené záchranné stanice. Preto sa mnohé pláže ostrova pýšia modrou vlajkou, ktorú prideľuje Európska únia miestam, ktoré vynikajú čistotou, perfektnou údržbou a starostlivosťou o bezpečnosť a pohodu hostí. Známe oblasti vhodné na kúpanie sa nachádzajú v troch veľkých zálivoch ostrova – Palmy, Pollensy a Alcúdie. Malé pôvabné pláže sú rozmiestnené na južnom a východnom pobreží v malých zátokach, tzv. calas, s ideálnymi podmienkami na potápanie.

Hlavné mesto Palma de Mallorca leží na pobreží veľkého zálivu. V jeho strede je prístav a dokonale zachované staré mesto s monumentálnou gotickou katedrálou. Nad mestom sa týči hrad Bellver, pochádzajúci z 13. storočia. Bol dokončený za vlády Jakuba II., ale nikdy nebol sídlom kráľov, ale slúžil ako nedobytná pevnosť a väzenie. Palmu založili Rimania, ale dobu rozkvetu zaznamenala pod nadvládou Maurov – hispanizovaných potomkov arabských dobyvateľov, ktorí tu vystavali mestské paláce so záhradami a vybudovali ruchom kypiace mesto s úzkymi uličkami, z ktorých mnohé existujú dodnes. Modernú mestskú časť pretína široká aleja, tiahnúca sa až k zálivu. Lemujú ju mohutné storočné platany a vždy zelené palmy. Najpôsobivejšou architektonickou pamiatkou je nesporne stredoveká gotická katedrála Svetla, jedna z najväčších tohto druhu na svete. Pokiaľ milujete nočný život, odporúčame Vám navštíviť slávne námestie Gomila v štvrti La Lonja.

Ako na Mallorcu

Tak ako minulý rok, tak aj tento rok je v prevádzke priama linka z Bratislavy na Mallorcu a to od 26.3.2013. Lietať sa bude 2x týždenne.

BRATISLAVA – MALLORCA MALLORCA – BRATISLAVA
 UTOROK  14:30 – 17:05  UTOROK  11:30 – 14:05
 SOBOTA  09:15 – 11:05  SOBOTA  06:15 – 08:50
 REZERVOVAŤ
Všetky lety prevádzkuje let.spoločnosť Ryanair. Ak cestujete aj s inou batožinou ako je príručná, tak zaplatíte poplatok 15€ za každý let ,v čase od 1.Júna do 30.Septembra je tento poplatok 25€Za príručnú batožinu do 10 kg neplatíte nič.

Doprava z letiska

Z letiska Palma de Mallorca sa môžete dostať do svojho hotela taxíkom, autobusom alebo si rezervovať transfer do svojho strediska.  Poprípade si prenajať auto. Z letiska premávajú dve linky miestnej hromadnej dopravy. Sú to linky č.1 (smer Palma de Mallorca, konečná v Dic de l’Oest) a č.21 (smer S´Arenal, kde je aj konečná) a cena lístka je 2€.

Shuttle bus: Toto sú niektoré z autobusových spoločností, ktoré transfer zabezpečujú:


RESORTHOPPA
Spoločnosť, ktorá zabezpečuje transfér z/na letisko do týchto destinácií:Arenal, Ca’n Pastilla, Cala Fornells, Maioris, Palma Nova, Santa Ponsa,Magaluf, Camp de Mar, Alcudia, Puerto Pollensa, C’an Picafort, Cala Bona, Cala Millor, Sa Coma a ďalších…
 REZERVOVAŤ


Miestna autobusová doprava:

Ak na cestu z letiska použijeme autobus mestskej hromadnej dopravy, tak možnosti sú tieto:

 • linka č.1 –  ktorá nás odvezie do 8km vzdialeného mesta Palma de Mallorca je 2,50€
 • linka č.21 – ktorá ma konečnú v letovisku  S´Arenal, cena lístka je 2,50€


Obe linky jazdia až do 00:30. Celá mapa autobusovej siete v Palme spolu s turistickými linkami je tu. No a pred nedávnom v Palme spustili do prevádzky metro.

Prostredníctvom autobusových liniek sa z mesta Palma de Mallorca pomerne ľahko dostaneme do ktorejkoľvek časti ostrova.


Taxi:

Orientačné ceny za taxi z letiska do niektorých oblastí. Po 21:00 platí nočná taxa za jazdu, čo je približne o 30% drahšie ako nižšie uvedené ceny.

Cala D’or
Cala Fornells
Cala Mandia
Cala millor
Cala Murada
Cala Rajada
Cala San Vicente
Cala Vinyes
66€
44€
73€
75€
67€
85€
71€
36€
Calas de Mallorca
Can Picafort
Canyamel
Costa de la Calma
Costa de los Pinos
Magalluf
Paguera
Palma Nova
67€
69€
81€
37€
79€
35€
40€
33€
Playa de Muro
Porto Cristo
Porto Petro
Puerto de Alcudia
Puerto de Pollensa
Santa Ponsa
Sa Coma
Soller(+tunel)
70€
69€
64€
67€
71€
37€
75€
46€

Mallorca mapa

Ubytovanie na Mallorce
Môžeme si vybrať ubytovanie v apartmánoch bez stravy od 7 na osobu a noc až po All Inclusive rezorty od 25€. Je len na Vás akú možnosť a akú kombináciu si vyberiete vzhľadom k termínu leteniek a dĺžke pobytu.


Na Mallorce je na výber z viac než 950 hotelov Zobraziť ponuky…Vodné a zábavné parky na Mallorce

V blízkosti mesta Palma de Mallorca sa nachádzajú tieto  parky, ktoré sú ľahko dostupné hromadnou dopravou. Jeden z nich a to Aqualand El Arenal sa nachádza v blízkosti oblasti El Arenal, ktorá je dostupná linkou č.21 priamo z letiska.

 • Aqualand El Arenal Tento park sa nachádza na okraji letoviska El Arenal (pozri mapu). Priamo pri parku ma zastávku linka č.23 a okrem nej ešte premávajú bezplatné autobusy z Plaza de España (Can Pastilla) a Playa de Palma (El Arenal). Park je otvorený v mesiacoch máj, jún a september od 10:00 do 17:00 a v mesiacoch júl a august od 10:00 do 18:00. Cena vstupného dospelý 24€ a dieťa do 12 rokov 16€. Pre deti do 3 rokov je vstup zadarmo.
 • Aqualand Magaluf Tento park sa nachádza na okraji letoviska Magaluf (pozri mapu). Ľahko dostupné autobusmi z Palmy (linka č. 105-104), z Palma Nova (linka č. 104-105-106), z Santa Ponca (linka č. 104) a z Paguera (linka č. 104). Okrem týchto liniek premáva z Palmanovy, Magalufu a Santa Ponci bezplatný autobus priamo do aqualandu.
 • Marineland Mallorca Tento park sa nachádza medzi strediskami Illetes a Palmanova (pozri mapu). Je dostupný autobusmi z Palmy (linky č. 102-103-104-106-107-111), z Palma Novy (linky č. 104-106-107), z Magalufu (linky č. 104-106-107) a Santa Ponci (linka č. 104). Park je otvorený od februára do októbra v čase  9:30-18:00. Posledný vstup je možný o 16:00. Cena vstupného pre dospelú osobu je 22,50€, dieťa do 12 rokov 16,50€, seniori 20,25€ no a deti do 3 rokov vstup zdarma.
 • Western Park Tento park sa nachádza hneď vedľa Aqualandu Magaluf (pozri mapu). Tak isto dostupné autobusmi z Palmy (linka č. 105-104), z Palma Nova (linka č. 104-105-106), z Santa Ponca (linka č. 104) a z Paguera (linka č. 104). Okrem týchto liniek premáva z Palmanovy, Magalufu a Santa Ponci bezplatný autobus priamo do Western Parku. Park je otvorený v mesiacoch máj, jún a september od 10:00 do 17:00 a v mesiacoch júl a august od 10:00 do 18:00. Cena vstupného dospelý 24€ a dieťa do 12 rokov 16€. Pre deti do 3 rokov je vstup zadarmo.
 • HidroPark Alcúdia Tento park sa nachádza v severnej časti ostrova a to v mestečku Alcúdia (pozri mapu). Otváracie hodiny v mesiacoch máj až október sú od 10:30 do 18:00. Cena pre dospelého je 18€, dieťa od 3 do 11 rokov 10€ a deti do 3 rokov majú vstup zdarma.
 • Golf  Fantasia Tento mini golfový park sa nachádza v letovisku Palma Nova (pozri mapu). V letných mesiacoch je tento park otvorený od 10:00 až do polnoci. Na výber sú dva druhy vstupeniek a to podľa počtu jamôk. 18 jamková vstupenka pre dospelého 8,90€ a deti 5,40€ a 54 jamková vstupenka dospelý 13,90€ a deti 7,50€.
 • Jungle Parc Tento dobrodružný park nielen pre deti sa nachádza v oblasti Santa Ponca (pozri mapu). V letných mesiacoch je otvorený od 10:00 do 20:00. Cena vstupného závisí od zvoleného dobrodružstva a to napríklad Piratas za 12€ alebo Explorador za 15€, porípade kombinácia Explorador+Extremo za 25€.
Diskotéky na Mallorce

Pár najznámejších diskoték, ktoré sa oplatí navštíviť na Malorce:


Okrem toho existuje niečo ako Magalluf Club Pass, ktorý platí na tieto diskotéky:
Bananas, Boomerang, Tokio Joe’s, Carwash a Honeys.


Priemerné teploty na Mallorce


Aktuálna teplota na Mallorce


Čo sa oplatí vidieť na Mallorce

Palác Almudaina Palác Almudaina Palác Almudaina je bývalá arabská pevnosť na španielskom ostrove Mallorca. Nachádza sa v hlavnom meste ostrova Palma d..(5 km)
Katedrála Sa Seu Katedrála Sa Seu Katedrála Sa Seu je považovaná za najvýznamnejšie pamätihodností Baleárskych ostrovov. Nachádza sa v meste Palma de Ma..(5 km)
Castell de Bellver
Castell de Bellver Castell de Bellver je pevnosť týčiaca sa nad hlavným mestom španielskeho ostrova Mallorca. Stojí vo výške 112,6 metrov..(7 km)
Valldemossa

Valldemossa

Valldemossa je malebné horské mestečko na španielskom ostrove Mallorca . Leží na západe ostrova neďaleko mesta Soller ..

(15 km)

Andratx

Andratx

Andratx je malebné mestečko na španielskom ostrove Mallorca. Nachádza sa na juhozápade ostrova asi 30 kilometrov od hl..

(24 km)

Torre de Ses Animos

Torre de Ses Animos

Torre de Ses Animos je jeden z najkrajších vyhliadkových bodov ostrova Mallorca, patriaceho Španielsku. Nachádza sa v ..

(20 km)

Kláštor Lluc

Kláštor Lluc

Kláštor Lluc je najvýznamnejším pútnickým miestom španielskeho ostrova Mallorca. Nachádza sa pri západnom pobreží ostr..

(31 km)

Son Real Necropolis

Son Real Necropolis

Son Real Necropolis je prehistorickej pohrebisko na ostrove Mallorca. Nachádza sa na severovýchode ostrova, cca 8 km o..

(46 km)

Botanicactus

Botanicactus

Botanicactus je najväčší botanická záhrada sa sukulenty v Európe. Nachádza sa na juhovýchode španielskeho ostrova Mall..

(42 km)

Dračí jaskyne

Dračí jaskyne

Dračí jaskyne – Cuevas del Drache tvoria najrozsiahlejší jaskynný systém Baleárského súostrovia. Nachádza sa na východ..

(55 km)

Arta Caves

Arta Caves

Arta Caves je známy jaskynný systém na ostrove Mallorca. Nachádza sa na východnom pobreží ostrova, cca 70 km od hlavné..

(65 km)

www.tixic.com
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

«

860 Comments

 • Igor

  vdaka za radu…s rezervaciou hotela uz tiez mam skusenosti v iných destináciach, ak nerezervujem do konca roka tak budu vychytane dobre hoteli inými kobylkami ..; )…v poctate budem robit rezerváciu cez alpharooms/chcem HP/, len nemám potuchy co je dobrá cena,nakoľko mallorku som nikdy neriesil a nerad by som prestrelil a zbytočne zaplatil naviac..napr. cena pre nas na 11 noci od 6.-17.07 v 3* hot. s HP za cca 1.100 – 1.200 je ok?…

 • Katarina Zagorka

  chlapci, co to mate za tip na Mallorcu? mne teraz poradili Riutort 3* poznate to? este som to nepozrela uplne dokladne, ale tam to cenovo tiez nevyzera zle,teda z tych co mi poradili je to najdrahsie, ale stale v norme.
  Ubytovanie a ceny:
  Emperador 2* polpenzia 418 €, all inclusive 480 €
  Santa Monica 2*+ plna penzia 460 €
  Gala 3*polpenzia 528 €, plna penzia 585 €
  Manaus 3*polpenzia 496 €, plna penzia 530 €
  Riutort 3*+polpenzia 460 € , all inclusive 528 € – nas tip

  Poznate nieco z tohoto?

 • Katarina Zagorka

  Igor a Dušan, az teraz som nasla diskusiu o stranu dozadu, mozem Vas poprosit, ak by ste nasli nejaky dobry hotel, date mi tip? tie co mne poradili vyzeraju just pre nemecku mladez, tak tie vyhadzujem z hladacika

 • Ahoj Katka, aký hotel? Pre rodiny s deťmi či pre páry alebo aké zameranie by mal mať ten hotel?

 • Igor

  ahojte
  ja som sa rozhodol pre Playa Moreia, Sillot, teraz majú akcie a cena je super…len sa musim rozhodnuť či si ho rezervujem cez rezervačný systém hotela alebo cez alpharoom.Dajako sa mi totiž nezdajú tie cený od alpha.
  Inak na stranke settour.sk možeš najsť tiež zaujímave ponuky.

 • barbora

  Ahojte.Poradili by ste mi ubytovanie V El Arenali ?Sme pár,letenky máme kúpené od 2.7 do 10.7. Cena pre dvoch do 700eur..Viem, že cez booking…Ale či máte nejaké skúsenosti…Ďakujem

  • Paula

   Ahoj, my ideme do hotela Gracia v El Arenal, už budúci týždeň. Cena bola super na 3 noci pre dve osoby s polpenziou za 200 eur, majú super hodnotenie myslím že 8.3 a izby vyzerajú podľa fotiek super. Je to 50 metrov od pláže, akurát od tej palmovej časti. Od letiska 10 minút taxíkom. Dokonca tam majú aj staff hovoriaci slovensky (aj webovú stránku majú v slovenskej mutácii).

   • barbora

    ako bolo?

 • Igor

  ahoj…na Vasom mieste si vyhladam ubytko na settour.sk….pozrel som to akurat a maju dost hotelov na vyber..výhoda je ze maju pri ponukach aj hodnotenia na hotely…..ide o ponuky nemeckých a rakuskych cestoviek za velmi dobre ceny….

Pridaj komentár

Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. viac informácií

Nastavenie cookies na tejto stránke nám umožnuje dodávať Vám čo najlepší obsah. Vdaka ním vieme čo Vás na našom webe najviac zaujíma. Informacie neposkytujeme tretím stranám. Povoloním cookies budete môcť používať našu stránku tak ako doteraz.

Zatvoriť