style=

MALLORCA

thumbnail

Mallorca je zo všetkých Baleárskych ostrovov, ktorých je 160, najväčšia a najzaujímavejšia. Má rozlohu 3.618 km2 a jej veľmi premenlivé pobrežie merajúce 555 km sa stalo jedným z hlavných lákadiel pre turistov zo všetkých krajín Európy. Príroda obdarila ostrov neobyčajnou krásou a príťažlivosťou. Vysoké strmé štíty pohoria Sierra de Tramuntana, ktoré ako mohutná stena lemujú severozápadné pobrežie ostrova, sa týčia nad idylickými údoliami chránenými skalnatými vrcholmi. Pobrežie ostrova Mallorca je veľmi členité a dosahuje dĺžku 555 km. Z toho 10% tvoria pláže – väčšinou piesočnaté. Takmer všetky sa denne čistia a skoro na všetkých sú umiestnené záchranné stanice. Preto sa mnohé pláže ostrova pýšia modrou vlajkou, ktorú prideľuje Európska únia miestam, ktoré vynikajú čistotou, perfektnou údržbou a starostlivosťou o bezpečnosť a pohodu hostí. Známe oblasti vhodné na kúpanie sa nachádzajú v troch veľkých zálivoch ostrova – Palmy, Pollensy a Alcúdie. Malé pôvabné pláže sú rozmiestnené na južnom a východnom pobreží v malých zátokach, tzv. calas, s ideálnymi podmienkami na potápanie.

Hlavné mesto Palma de Mallorca leží na pobreží veľkého zálivu. V jeho strede je prístav a dokonale zachované staré mesto s monumentálnou gotickou katedrálou. Nad mestom sa týči hrad Bellver, pochádzajúci z 13. storočia. Bol dokončený za vlády Jakuba II., ale nikdy nebol sídlom kráľov, ale slúžil ako nedobytná pevnosť a väzenie. Palmu založili Rimania, ale dobu rozkvetu zaznamenala pod nadvládou Maurov – hispanizovaných potomkov arabských dobyvateľov, ktorí tu vystavali mestské paláce so záhradami a vybudovali ruchom kypiace mesto s úzkymi uličkami, z ktorých mnohé existujú dodnes. Modernú mestskú časť pretína široká aleja, tiahnúca sa až k zálivu. Lemujú ju mohutné storočné platany a vždy zelené palmy. Najpôsobivejšou architektonickou pamiatkou je nesporne stredoveká gotická katedrála Svetla, jedna z najväčších tohto druhu na svete. Pokiaľ milujete nočný život, odporúčame Vám navštíviť slávne námestie Gomila v štvrti La Lonja.

Ako na Mallorcu

Tak ako minulý rok, tak aj tento rok je v prevádzke priama linka z Bratislavy na Mallorcu a to od 26.3.2013. Lietať sa bude 2x týždenne.

BRATISLAVA – MALLORCA MALLORCA – BRATISLAVA
 UTOROK  14:30 – 17:05  UTOROK  11:30 – 14:05
 SOBOTA  09:15 – 11:05  SOBOTA  06:15 – 08:50
 REZERVOVAŤ
Všetky lety prevádzkuje let.spoločnosť Ryanair. Ak cestujete aj s inou batožinou ako je príručná, tak zaplatíte poplatok 15€ za každý let ,v čase od 1.Júna do 30.Septembra je tento poplatok 25€Za príručnú batožinu do 10 kg neplatíte nič.

Doprava z letiska

Z letiska Palma de Mallorca sa môžete dostať do svojho hotela taxíkom, autobusom alebo si rezervovať transfer do svojho strediska.  Poprípade si prenajať auto. Z letiska premávajú dve linky miestnej hromadnej dopravy. Sú to linky č.1 (smer Palma de Mallorca, konečná v Dic de l’Oest) a č.21 (smer S´Arenal, kde je aj konečná) a cena lístka je 2€.

Shuttle bus: Toto sú niektoré z autobusových spoločností, ktoré transfer zabezpečujú:


RESORTHOPPA
Spoločnosť, ktorá zabezpečuje transfér z/na letisko do týchto destinácií:Arenal, Ca’n Pastilla, Cala Fornells, Maioris, Palma Nova, Santa Ponsa,Magaluf, Camp de Mar, Alcudia, Puerto Pollensa, C’an Picafort, Cala Bona, Cala Millor, Sa Coma a ďalších…
 REZERVOVAŤ


Miestna autobusová doprava:

Ak na cestu z letiska použijeme autobus mestskej hromadnej dopravy, tak možnosti sú tieto:

 • linka č.1 –  ktorá nás odvezie do 8km vzdialeného mesta Palma de Mallorca je 2,50€
 • linka č.21 – ktorá ma konečnú v letovisku  S´Arenal, cena lístka je 2,50€


Obe linky jazdia až do 00:30. Celá mapa autobusovej siete v Palme spolu s turistickými linkami je tu. No a pred nedávnom v Palme spustili do prevádzky metro.

Prostredníctvom autobusových liniek sa z mesta Palma de Mallorca pomerne ľahko dostaneme do ktorejkoľvek časti ostrova.


Taxi:

Orientačné ceny za taxi z letiska do niektorých oblastí. Po 21:00 platí nočná taxa za jazdu, čo je približne o 30% drahšie ako nižšie uvedené ceny.

Cala D’or
Cala Fornells
Cala Mandia
Cala millor
Cala Murada
Cala Rajada
Cala San Vicente
Cala Vinyes
66€
44€
73€
75€
67€
85€
71€
36€
Calas de Mallorca
Can Picafort
Canyamel
Costa de la Calma
Costa de los Pinos
Magalluf
Paguera
Palma Nova
67€
69€
81€
37€
79€
35€
40€
33€
Playa de Muro
Porto Cristo
Porto Petro
Puerto de Alcudia
Puerto de Pollensa
Santa Ponsa
Sa Coma
Soller(+tunel)
70€
69€
64€
67€
71€
37€
75€
46€

Mallorca mapa

Ubytovanie na Mallorce
Môžeme si vybrať ubytovanie v apartmánoch bez stravy od 7 na osobu a noc až po All Inclusive rezorty od 25€. Je len na Vás akú možnosť a akú kombináciu si vyberiete vzhľadom k termínu leteniek a dĺžke pobytu.


Na Mallorce je na výber z viac než 950 hotelov Zobraziť ponuky…Vodné a zábavné parky na Mallorce

V blízkosti mesta Palma de Mallorca sa nachádzajú tieto  parky, ktoré sú ľahko dostupné hromadnou dopravou. Jeden z nich a to Aqualand El Arenal sa nachádza v blízkosti oblasti El Arenal, ktorá je dostupná linkou č.21 priamo z letiska.

 • Aqualand El Arenal Tento park sa nachádza na okraji letoviska El Arenal (pozri mapu). Priamo pri parku ma zastávku linka č.23 a okrem nej ešte premávajú bezplatné autobusy z Plaza de España (Can Pastilla) a Playa de Palma (El Arenal). Park je otvorený v mesiacoch máj, jún a september od 10:00 do 17:00 a v mesiacoch júl a august od 10:00 do 18:00. Cena vstupného dospelý 24€ a dieťa do 12 rokov 16€. Pre deti do 3 rokov je vstup zadarmo.
 • Aqualand Magaluf Tento park sa nachádza na okraji letoviska Magaluf (pozri mapu). Ľahko dostupné autobusmi z Palmy (linka č. 105-104), z Palma Nova (linka č. 104-105-106), z Santa Ponca (linka č. 104) a z Paguera (linka č. 104). Okrem týchto liniek premáva z Palmanovy, Magalufu a Santa Ponci bezplatný autobus priamo do aqualandu.
 • Marineland Mallorca Tento park sa nachádza medzi strediskami Illetes a Palmanova (pozri mapu). Je dostupný autobusmi z Palmy (linky č. 102-103-104-106-107-111), z Palma Novy (linky č. 104-106-107), z Magalufu (linky č. 104-106-107) a Santa Ponci (linka č. 104). Park je otvorený od februára do októbra v čase  9:30-18:00. Posledný vstup je možný o 16:00. Cena vstupného pre dospelú osobu je 22,50€, dieťa do 12 rokov 16,50€, seniori 20,25€ no a deti do 3 rokov vstup zdarma.
 • Western Park Tento park sa nachádza hneď vedľa Aqualandu Magaluf (pozri mapu). Tak isto dostupné autobusmi z Palmy (linka č. 105-104), z Palma Nova (linka č. 104-105-106), z Santa Ponca (linka č. 104) a z Paguera (linka č. 104). Okrem týchto liniek premáva z Palmanovy, Magalufu a Santa Ponci bezplatný autobus priamo do Western Parku. Park je otvorený v mesiacoch máj, jún a september od 10:00 do 17:00 a v mesiacoch júl a august od 10:00 do 18:00. Cena vstupného dospelý 24€ a dieťa do 12 rokov 16€. Pre deti do 3 rokov je vstup zadarmo.
 • HidroPark Alcúdia Tento park sa nachádza v severnej časti ostrova a to v mestečku Alcúdia (pozri mapu). Otváracie hodiny v mesiacoch máj až október sú od 10:30 do 18:00. Cena pre dospelého je 18€, dieťa od 3 do 11 rokov 10€ a deti do 3 rokov majú vstup zdarma.
 • Golf  Fantasia Tento mini golfový park sa nachádza v letovisku Palma Nova (pozri mapu). V letných mesiacoch je tento park otvorený od 10:00 až do polnoci. Na výber sú dva druhy vstupeniek a to podľa počtu jamôk. 18 jamková vstupenka pre dospelého 8,90€ a deti 5,40€ a 54 jamková vstupenka dospelý 13,90€ a deti 7,50€.
 • Jungle Parc Tento dobrodružný park nielen pre deti sa nachádza v oblasti Santa Ponca (pozri mapu). V letných mesiacoch je otvorený od 10:00 do 20:00. Cena vstupného závisí od zvoleného dobrodružstva a to napríklad Piratas za 12€ alebo Explorador za 15€, porípade kombinácia Explorador+Extremo za 25€.
Diskotéky na Mallorce

Pár najznámejších diskoték, ktoré sa oplatí navštíviť na Malorce:


Okrem toho existuje niečo ako Magalluf Club Pass, ktorý platí na tieto diskotéky:
Bananas, Boomerang, Tokio Joe’s, Carwash a Honeys.


Priemerné teploty na Mallorce


Aktuálna teplota na Mallorce


Čo sa oplatí vidieť na Mallorce

Palác Almudaina Palác Almudaina Palác Almudaina je bývalá arabská pevnosť na španielskom ostrove Mallorca. Nachádza sa v hlavnom meste ostrova Palma d..(5 km)
Katedrála Sa Seu Katedrála Sa Seu Katedrála Sa Seu je považovaná za najvýznamnejšie pamätihodností Baleárskych ostrovov. Nachádza sa v meste Palma de Ma..(5 km)
Castell de Bellver
Castell de Bellver Castell de Bellver je pevnosť týčiaca sa nad hlavným mestom španielskeho ostrova Mallorca. Stojí vo výške 112,6 metrov..(7 km)
Valldemossa

Valldemossa

Valldemossa je malebné horské mestečko na španielskom ostrove Mallorca . Leží na západe ostrova neďaleko mesta Soller ..

(15 km)

Andratx

Andratx

Andratx je malebné mestečko na španielskom ostrove Mallorca. Nachádza sa na juhozápade ostrova asi 30 kilometrov od hl..

(24 km)

Torre de Ses Animos

Torre de Ses Animos

Torre de Ses Animos je jeden z najkrajších vyhliadkových bodov ostrova Mallorca, patriaceho Španielsku. Nachádza sa v ..

(20 km)

Kláštor Lluc

Kláštor Lluc

Kláštor Lluc je najvýznamnejším pútnickým miestom španielskeho ostrova Mallorca. Nachádza sa pri západnom pobreží ostr..

(31 km)

Son Real Necropolis

Son Real Necropolis

Son Real Necropolis je prehistorickej pohrebisko na ostrove Mallorca. Nachádza sa na severovýchode ostrova, cca 8 km o..

(46 km)

Botanicactus

Botanicactus

Botanicactus je najväčší botanická záhrada sa sukulenty v Európe. Nachádza sa na juhovýchode španielskeho ostrova Mall..

(42 km)

Dračí jaskyne

Dračí jaskyne

Dračí jaskyne – Cuevas del Drache tvoria najrozsiahlejší jaskynný systém Baleárského súostrovia. Nachádza sa na východ..

(55 km)

Arta Caves

Arta Caves

Arta Caves je známy jaskynný systém na ostrove Mallorca. Nachádza sa na východnom pobreží ostrova, cca 70 km od hlavné..

(65 km)

www.tixic.com
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

«

860 Comments

 • hubas

  Ahoj, prosím o radu kam najlepšie na Malorke rodine s dvommi detmi (2,5 a 4r.). Ideme tam 1x, obhliadol som si dosť hotelov, no neviem si vybrať. Chceme v Sept., dúfam, že nebude už zima. Možno by sme brali aj nejaky Apartman, no AllInclusive a nech to nie je veľmi ďaleko od letiska. Ďakujem, H.

 • Hubas: skús napísať na koľko dní by ste chceli ísť a aj akú máš predstavu o max. cene za ubytovanie.

  • hubas

   Chceme tak 7 až 10 dní, radšej v tichšej lokalite (určite nie tam, kde budú nočné spevy ANG./NEM. futbalových fanúšikov). Môže byť aj menší hotel. Cena 80 až 90€/noc/dospelá osoba. Neviem ako sa tam počítajú deti… Ď.

 • Myslel som , koľko by si chcel investovať do ubytovania celkovo za všetkých…

 • hubas

  jesen, 1000€

 • A ešte jedna otázka, bol si v CK, nech ti spravia ponuku pre Vás? Pýtam sa preto, aby si mohol porovnať ceny a potom zvážiť a rozhodnúť sa pre najvýhodnejšiu alternatívu. Za takýto “prieskum v CK” nič nedáš. Môže sa stať, že teoreticky by si išiel individuálne do toho istého hotela a na takú istú dobu ako klienti CK a úspora by bola možno rádovo v pár sto eurách. Píšem to preto, bo už som niečo takéto riešil na jún pre 4 člennú rodinu, no deti už boli staršie (viac ako 14 rokov) a oproti CK bola úspora cca 1000€. A to už v nákladoch mali zarátané okrem leteniek a ubytovania s AI aj cestu s taxi z letiska do hotela a nazad na letisko.

 • hubas

  ešte nie, chystám sa, určite pôjdem a j do CK. To je už pekná úspora…

 • Keď budeš mať ponuky z CK, tak to potom môžeme skúsiť porovnať.

 • Sandra

  Dobrý den Dušan, kamaratka mi poradila tuto stranku. Mame zaujem ist s priatelom na Mallorcu v pribliznom termine 22.jul na 12 dni. Pozerala som rozne cestovne kancelarie, ale vsade mi ponukaju celkovu sumu pobytu od 850 eur vyssie. Viete mi poradit nejake cenovo vyhodne ubytovanie (okolo 400 eur na osobu s polpenziou, popripade all inclusive), keby to bolo v blizkosti plaze aj letiska.
  Ak Vas mozem poprosit, aby ste mi ponukol nejake dobre hotely a poradit potom ako sa do toho hotela dostanem po prichode na letisko. dakujem vopred za odpoved.

 • Ahoj Sandra, stačí keď ti tie možnosti napíšem priebehu tohto víkendu?

 • Sandra

  jasne, staci, dakujem :D

 • Aktuálne v termíne 23.7. – 4.8.
  Spiatočná letenka 113€ + 12€ poplatok za platbu kartou + 40€ poplatok za zapísanú batožinu. To je 165€ na osobu.
  Doprava z letiska mestskou hromadnou dopravou 4€ na osobu.
  Ubytovanie:
  Hotel BQ Amphora Beach (oblasť Can Pastilla) 2-lôžková izba na 12 nocí s polpenziou za 750€.
  Hotel Saga (oblasť El Arenal) 2-lôžková izba na 12 nocí s All inclusive za 928€.

  Takto poskladaná dovolenka na 12 nocí s polpenziou by stála 544€ na osobu a s All Inclusive by stála 633€ na osobu. Neviem čo stoja zájazdy CK v tvojom termíne, no individuálne by to vychádzalo takto. No cena leteniek sa mení skoro každý deň, a ťažko sa dá odhadnúť aká bude cena o mesiac. Čo sa týka ubytovania, tak tu je možností dostatok, záleží akurát na finančných možnostiach a preferenciách. Tieto dva, čo som uviedol sú len príkladom…

 • magenta

  Ahojte, tak zajtra vyrazame na 4,5dna, naozaj sa oplati riesit veci po vlastnej osi a v predstihu. Sezona tam este nie je v plnom prude ale to ja beriem skor za vyhodu.
  Letenka stala 39 eur na osobu aj s poplatkami za kartu.
  Byvanie mame v 3hviezdickovom hotely s bazenom- apartman pre 4och a vyde nas to 99e 4osoby, to znamena 6,25e na noc. Ziadny zbytocny luxus. Cize celkove ma letenka +ubytko stoji 65e na 4dni, no fantazia. Zarezervovali sme si aj auto na 4dni, takze este nejake vydavky navyse, ale celkovo mi to pride velmi lacne. Dufajme ze teploty ostanu aspon na 25ke, po navrate podam report. Dakujem Dusanovi za tuto stranku kde som sa dozvedela uzitocne detaily.

  • Robert

   Dobrý deň, možte mi poradiť cez čo ste si objednávali letenku a hotel? Akou spoločnosťou letíte a do akého hotela idete? Ďakuejm, Róbert

 • jozko

  vsetko mas krasne opisane na teto stranke a v diskuzi, staci len cist:-)

 • Edo

  Robo, lieta tam Ryanair a rezervujes si to primo na ich strankach. Ubytovanie si vyhladas cez nejaky rezervacny server, v clanku to je naozaj vsetko dobre popisane aj s odkazmi. Precitaj si aj starsie komentare, je ich dost ale aj dost sa dozvies. Urobit si vylet alebo dovolenku nieje take tazke ako by sa zdalo na prvy pohlad. Jednoducho kupis letenky, zarezervujes hotel a najdes si najlepsiu moznost na cestu z letiska. Tot vsetko a mozes ist na dovolenku a pritom usetris.

 • lukas

  hello. Vie mi niekto poradit dobre ubytko na malorke??? na jul 26 na 9 dni..ak to zarezervujem na booking.com, tak to stai nic viac? kedy sa to vyplaca? aby sa mi nestalo to ze tam pridem a oo rezevacii nebudu vediet ani:D

  • Ahoj lukas, stačí ti len vytlačený e-mail z booking.com (potvrdená rezervácia).
   Pozri si tento komentár, tam som niečo viac popísal o rezervácii na booking. com
   K tomu ubytovaniu na Mallorce, chceš to s nejakou formou stravovania alebo len apartmán bez stravy, koľko osôb Vás ide?

   • Lukas, pozri si tieto hoteli. V hlavnej sezóne majú veľmi zaujímavé ceny:
    Hotel Pegasus Playa – 2-lôžková izba s raňajkami, cena za 9 dňový pobyt je 296€
    Hotel BQ Amphora Beach – 2-lôžková izba s polpenziou, cena za 9 dňový pobyt je 405€
    Ola Apartamentos Cecilia – 2-lôžková izba s All Inclusive, cena za 9 dňový pobyt je 506€
    .
    Prvé dva hoteli, Pegasus a BQ Amphora Beach, sa nachádzajú v dosahu autobusovej linky č.21, ktorá odchádza z letiska a tým pádom nemusíš riešiť taxi alebo shuttle bus.
    Apartamentos Cecilia sa nachádza v Porto Colom a taxi by ťa stál cca 80€ a shuttlebus cca 9€ na osobu…

   • lukas

    no ideme asi 6 ci 7, teda 2 dvojlozkove a jedna pre troch….Chceme rusnu oblast alebo blizko rusnej oblasti s peknou plazou a asi blizko letiska, kedze po prvykrat bez cestovky. Predstava ceny je ako je cena hotela Amphora Beach, aby to nebolo drahe. To su ceny na osobu ci z letenku???

    Pretoze cena na Amphora Beach ukazuje 570 eur za izbu pre dvoch s polpenziou.

 • lukas

  ani kanarske by neboli zle ak mi boli cenovo podobne :D

 • Lukas, to sú ceny za ubytovanie (za izbu, nie za osobu) a letenky si musíte kúpiť zvlášť. Keby ste išli siedmi, tak cena za ubytovanie v hoteli BQ Amphora Beach v kombinácii:
  2x 2-lôžková izba = 1140€
  1x 3-lôžková izba = 744€
  Spolu by to bolo 1884€ za ubytovanie, čo je cca 270€ na osobu. Je to dobrá cena za 9 nocí a aj preto, že tam idete v strede hlavnej dovolenkovej sezóny.
  A ešte si treba dať pozor na to, že sú to posledné izby a je dosť možné, že sa rýchlo vypredajú…

 • Jano

  Akurát sme sa vrátili s rodinkou (2+2 os.) z víkendu (2 noci) na Malorke. Bolo vynikajúco. Letenky cez NADOSAH.sk (166,-€), ubytovanie cez BOOKING.com (hotel Helios / 123,80 € / 2 noci / rodina. raňajky v cene). Určite sa za tie ceny vrátime.

  Ďakujem za informácie z tejto stránky ! ;o)

  • Michaela

   Ahojte, takze my s manzelom odlietame 24.5. co je v utorok, letime cez ryanair 19:45, spiatocne letenky na Slovensko mame 2.6. s odletom 16:50. Ubytovanie nam zabezpecil kamarat v hoteli Gracia v stredisku Arenal. Cela dovolenka nas vysla s polpenziou aj letenkami na 413EUR. Vrelo odporucam, kamarati boli takto uz aj minuly rok a pochvalovali si. Po prilete napisem ako bolo. Ak vsetko dobre dopadne dalsia destinacia v septembri bude Grand Canaria…

 • lukas

  caute.chcem sa spytat ze ak dam udaje o mojej kreditnej karte ci to je bezpecne a nezmiznu mi peniaze cez BOOKING pri rezervacii?, dakujem ..mam od VUB

  • stefan

   čaute akurát som sa vrátil z mallorky na moje prekvapenie teplota vzduchu a mora boli veľmi príjemné

   • magenta

    Ahojte, takze sme sa vratili, boli sme od 10.5-14.5.
    Sli sme 4ja, prenajali sme si auto na vsetky 4dni, nabehali sme na nom vyse 600km, viac sa stihnut uz asi fakt nedalo, okrem uplneho juhu okolo Palmy sme si pobehali cely ostrov, teplota bola vyborna, trosku sme sa aj spalili , voda bola taka pre otuzilcov, ale dalo sa, hlavne velmi cista a krasne plaze. Celkovo ma letenka-hotel-strava-a ine stali 150e a videla som co sa za 4dni dalo, naozaj celkom skoda ze sme neostali aspon 6dni, vydavky by neboli o moc vacsie, ratam tak 200e max.
    Este sa urcite vratim ked budu zas dobre ceny leteniek aj hotelov. Dakujem Dusanovi. Btw, dajte si pozor, ked nemate kreditku, ale len debetku, tak vam v autopozicovni nauctuju aspon na letisku v goldcar este 30e, my sme to vedeli, ale kreditku hold sme nemali, takze sa to nedalo obist.
    Vsetko dobre a pekne cesty!

  • Benik

   Ahoj Lukas, je to spoľahlivý rezervačný server. Komunikácia prebieha v zabezpečenej forme. Môžeš byť bez obáv. Akurát niektoré hoteli odmietajú pri rezervácií kartu Visa Electron…

 • veronika

  ahoj Dušan,chceli by sme ist na Malorcu v termine 6-16. september do oblasti Can Picafort.
  Chcem sa spytat ci je lepsie polpenzia alebo all inclusive?myslim vzhladom nato, ze ake ceny su za obed pre jedneho na Mallorce…ide konkretne o hotel Galaxia.Este sa chcem spytat aky autobus nam ide spat z Can picafort do Palma de Mallorca toho 16.teho, aby sme boli na letisku o 14,00 kedze lietadlo odlieta o 16,50…

 • Nika

  Dobry den Dusan, chceli by sme ist na Mallorcu v termine 6-16 september Can Picafort, hotel Galaxia sa nam pozdava,nemohli by ste sa nanho pozriet cez bookin.com a napisat mi vas nazor? chcela by som sa spytat aky je all inclusive na Mallorce? ci sa nam viac oplati polpenzia alebo all inclusive,ze asi kolko stoji obed pre jedneho?a este ci by ste nam nevedeli poradit ako sa dostaneme toho 16 teho z Can Picafortu do Palma de Malloci na letisko, tak aby sme boli na letisku 14.30, nakolko o 16.50 nam leti lietadlo do Ba ? dakujem

 • Ahoj Nika, nemusíš tie príspevky písať 2x :) No, pozeral som recenzie na ten hotel a dá sa povedať, že prevažne je hodnotený pozitívne. Tie recenzie si môžeš pozrieť a prečítať tu:
  http://www.holidaycheck.cz/hotel-recenze-hotelu_Hotel+Galaxia-ch_hb-hid_35250.html
  alebo
  http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g580284-d789631-Reviews-Galaxia-Ca_n_Picafort_Majorca_Balearic_Islands.html

  All Incusive má v Španielsku a teda aj na Mallorce rôznu formu. Môže to byť napríklad AI Lite, čo je vlastne plná penzia + nápoje k večeri a ostatné si platíš až po klasické AI, kde máš v cene raňajky, obed, večeru + menší bufet v priebehu dňa, zmrzlina a nápoje po celý deň + vybrané alko nápoje. Čo vlastne znamená, že rôzne hoteli majú aj rôzne typy all inclusive. Čo by stál obed v nejakej reštauvrácií alebo fastfoode neviem.
  Čo sa týka dopravy z hotela do Palmy, tak z Can Picafort premáva autobus č. 351. Cesta do Palmy trvá približne 1,5 hodiny a premáva niekoľko krát za deň. Viac info o tejto linke si pozri tu:
  http://www.consorcidetransports.org/es/web/ctm/autobus/linia/351

 • Nika

  ahoj, no mne ten prvy prispevok neukazalo, tak som napisala novy :-)este nie sme uplne rozhodnuty pre konkretnu oblast, vedel by si mi poradit nejake pekne strediska s peknymi plazami, ale aby cesta tam bola jednoduchsia, myslim v noci ked priletime, aby este niektore autobusy premavali….
  nakolko aj tak by sme si chceli pozicat auto a pobehat po ostrove.

 • Nika, ono sa dá poradiť, no všetko je o peniazoch a kompromisoch. Mám na mysli maximálnu sumu, ktorú si ochotná investovať do takejto dovolenky. No a potom to postupne poskladať tak, aby si za svoje peniaze dostala to, čo sa bude najviac podobať tvojím predstavám. Zisti si, čo by ťa stáli letenky v tvojom termíne, aby si mala z čoho vychádzať a koľko peňazí ti ostáva ešte na ubytovanie a dopravu z letiska. Z letiska je najlacnejší autobus č.21 za 2€, ktorý má trasu po Playa de Palma. O niečo drahšou možnosťou je shuttlebus, s ktorým sa z letiska dostaneš skoro všade a nakoniec taxi. Čo sa týka ubytovania, možností je dosť. Tu skôr záleží od preferovaného stravovania a polohy hotela.

 • mariana

  Teplota vody: na Malorku letím 26.05. -02.06.2011 je už teraz vhodná voda na kúpanie. Čísla mi totiž nič nehovoria. Ďakujem. :)

 • Ahoj Mariana, čo si spomínam, tak práve v tých posledných komentároch (ktoré sa tak nešťastne vymazali) niektorá z dievčat (tuším Magnetka sa stade pred pár dňami vrátila) spomínala, že počasie bolo OK a aj kúpať sa dalo…

 • mariana

  ja som totiž pri mori ešte nebola.. :) každí mi vraví.. že tam hoci je 25° tak je to pri mori teplejšie ako ak je 25° u nás.. je to pravda ? :) Ďakujem

 • mariana

  a ešte by ma veľmi zaujímalo.. ako sa dostanem na pláž Es Trenc.. vraj je to najkrajšia pláž na Malorke.. a auto si neplánujeme požičiavať.. tak nejak inak ak by si vedel poradiť.. bola by som rada.
  Vopred ďakujem.

 • Benik

  Teplotu vníma každý dosť individuálne. Pre niekoho môže byť 25°C dosť teplo a pre iného to ešte nieje ten správny “hic”. Mallorka je ostro v stredozemnom mori a tomu aj odpovedá klíma. A more má nato samozrejme vplyv. Niekedy sa udávajú dve teploty. Jedna nameraná a druhá tzv. “pocitová”. Tá druhá teplota vyjadruje presne to, čo píšeš v komentári – “každí mi vraví.. že tam hoci je 25° tak je to pri mori teplejšie ako ak je 25° u nás..”
  25°C je 25°C a je jedno či na Slovensku alebo v Afrike. No druhá vec je to, ako to ľudský organizmus vníma. A na to má vplyv podnebie, vietor, more. Potom sa tá teplota javí buď nižšia alebo vyššia.
  Buď bez obáv, pokiaľ ti nebude pršať, tak budeš spokojná a užiješ si tepla aj slnka dosť…

 • lukas

  caute. Skusal som vyplatit letenky na malorcu cez Maestro Card od VUB a platba mi neprebehla, skusal som to viackrat. Kde by mohol byt problem???

 • lukas

  caute. mam kartu mastercard od VUB. Platil som letenky v ryanair na malorcu ale platba neprebehla, kde by mohol byt problem.?

 • Máš ju odblokovanú na platbu cez internet?

 • lukas

  ano normalne ju pouzivam cez internet, aj v ebay. Takze malo by to ist bez problemov ze???

 • lukas

  skusal som to viackrat…nechapem preco to nejde

 • Skús iný prehliadač alebo iný comp. Možno mali akurát v tvojom čase výpadok, no ten by ale netrval tak dlho. Posledná možnosť je skúsiť inú kartu alebo nech ti ich kúpi niekto známy.

Pridaj komentár

Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. viac informácií

Nastavenie cookies na tejto stránke nám umožnuje dodávať Vám čo najlepší obsah. Vdaka ním vieme čo Vás na našom webe najviac zaujíma. Informacie neposkytujeme tretím stranám. Povoloním cookies budete môcť používať našu stránku tak ako doteraz.

Zatvoriť