style=

MALLORCA

thumbnail

Mallorca je zo všetkých Baleárskych ostrovov, ktorých je 160, najväčšia a najzaujímavejšia. Má rozlohu 3.618 km2 a jej veľmi premenlivé pobrežie merajúce 555 km sa stalo jedným z hlavných lákadiel pre turistov zo všetkých krajín Európy. Príroda obdarila ostrov neobyčajnou krásou a príťažlivosťou. Vysoké strmé štíty pohoria Sierra de Tramuntana, ktoré ako mohutná stena lemujú severozápadné pobrežie ostrova, sa týčia nad idylickými údoliami chránenými skalnatými vrcholmi. Pobrežie ostrova Mallorca je veľmi členité a dosahuje dĺžku 555 km. Z toho 10% tvoria pláže – väčšinou piesočnaté. Takmer všetky sa denne čistia a skoro na všetkých sú umiestnené záchranné stanice. Preto sa mnohé pláže ostrova pýšia modrou vlajkou, ktorú prideľuje Európska únia miestam, ktoré vynikajú čistotou, perfektnou údržbou a starostlivosťou o bezpečnosť a pohodu hostí. Známe oblasti vhodné na kúpanie sa nachádzajú v troch veľkých zálivoch ostrova – Palmy, Pollensy a Alcúdie. Malé pôvabné pláže sú rozmiestnené na južnom a východnom pobreží v malých zátokach, tzv. calas, s ideálnymi podmienkami na potápanie.

Hlavné mesto Palma de Mallorca leží na pobreží veľkého zálivu. V jeho strede je prístav a dokonale zachované staré mesto s monumentálnou gotickou katedrálou. Nad mestom sa týči hrad Bellver, pochádzajúci z 13. storočia. Bol dokončený za vlády Jakuba II., ale nikdy nebol sídlom kráľov, ale slúžil ako nedobytná pevnosť a väzenie. Palmu založili Rimania, ale dobu rozkvetu zaznamenala pod nadvládou Maurov – hispanizovaných potomkov arabských dobyvateľov, ktorí tu vystavali mestské paláce so záhradami a vybudovali ruchom kypiace mesto s úzkymi uličkami, z ktorých mnohé existujú dodnes. Modernú mestskú časť pretína široká aleja, tiahnúca sa až k zálivu. Lemujú ju mohutné storočné platany a vždy zelené palmy. Najpôsobivejšou architektonickou pamiatkou je nesporne stredoveká gotická katedrála Svetla, jedna z najväčších tohto druhu na svete. Pokiaľ milujete nočný život, odporúčame Vám navštíviť slávne námestie Gomila v štvrti La Lonja.

Ako na Mallorcu

Tak ako minulý rok, tak aj tento rok je v prevádzke priama linka z Bratislavy na Mallorcu a to od 26.3.2013. Lietať sa bude 2x týždenne.

BRATISLAVA – MALLORCA MALLORCA – BRATISLAVA
 UTOROK  14:30 – 17:05  UTOROK  11:30 – 14:05
 SOBOTA  09:15 – 11:05  SOBOTA  06:15 – 08:50
 REZERVOVAŤ
Všetky lety prevádzkuje let.spoločnosť Ryanair. Ak cestujete aj s inou batožinou ako je príručná, tak zaplatíte poplatok 15€ za každý let ,v čase od 1.Júna do 30.Septembra je tento poplatok 25€Za príručnú batožinu do 10 kg neplatíte nič.

Doprava z letiska

Z letiska Palma de Mallorca sa môžete dostať do svojho hotela taxíkom, autobusom alebo si rezervovať transfer do svojho strediska.  Poprípade si prenajať auto. Z letiska premávajú dve linky miestnej hromadnej dopravy. Sú to linky č.1 (smer Palma de Mallorca, konečná v Dic de l’Oest) a č.21 (smer S´Arenal, kde je aj konečná) a cena lístka je 2€.

Shuttle bus: Toto sú niektoré z autobusových spoločností, ktoré transfer zabezpečujú:


RESORTHOPPA
Spoločnosť, ktorá zabezpečuje transfér z/na letisko do týchto destinácií:Arenal, Ca’n Pastilla, Cala Fornells, Maioris, Palma Nova, Santa Ponsa,Magaluf, Camp de Mar, Alcudia, Puerto Pollensa, C’an Picafort, Cala Bona, Cala Millor, Sa Coma a ďalších…
 REZERVOVAŤ


Miestna autobusová doprava:

Ak na cestu z letiska použijeme autobus mestskej hromadnej dopravy, tak možnosti sú tieto:

 • linka č.1 –  ktorá nás odvezie do 8km vzdialeného mesta Palma de Mallorca je 2,50€
 • linka č.21 – ktorá ma konečnú v letovisku  S´Arenal, cena lístka je 2,50€


Obe linky jazdia až do 00:30. Celá mapa autobusovej siete v Palme spolu s turistickými linkami je tu. No a pred nedávnom v Palme spustili do prevádzky metro.

Prostredníctvom autobusových liniek sa z mesta Palma de Mallorca pomerne ľahko dostaneme do ktorejkoľvek časti ostrova.


Taxi:

Orientačné ceny za taxi z letiska do niektorých oblastí. Po 21:00 platí nočná taxa za jazdu, čo je približne o 30% drahšie ako nižšie uvedené ceny.

Cala D’or
Cala Fornells
Cala Mandia
Cala millor
Cala Murada
Cala Rajada
Cala San Vicente
Cala Vinyes
66€
44€
73€
75€
67€
85€
71€
36€
Calas de Mallorca
Can Picafort
Canyamel
Costa de la Calma
Costa de los Pinos
Magalluf
Paguera
Palma Nova
67€
69€
81€
37€
79€
35€
40€
33€
Playa de Muro
Porto Cristo
Porto Petro
Puerto de Alcudia
Puerto de Pollensa
Santa Ponsa
Sa Coma
Soller(+tunel)
70€
69€
64€
67€
71€
37€
75€
46€

Mallorca mapa

Ubytovanie na Mallorce
Môžeme si vybrať ubytovanie v apartmánoch bez stravy od 7 na osobu a noc až po All Inclusive rezorty od 25€. Je len na Vás akú možnosť a akú kombináciu si vyberiete vzhľadom k termínu leteniek a dĺžke pobytu.


Na Mallorce je na výber z viac než 950 hotelov Zobraziť ponuky…Vodné a zábavné parky na Mallorce

V blízkosti mesta Palma de Mallorca sa nachádzajú tieto  parky, ktoré sú ľahko dostupné hromadnou dopravou. Jeden z nich a to Aqualand El Arenal sa nachádza v blízkosti oblasti El Arenal, ktorá je dostupná linkou č.21 priamo z letiska.

 • Aqualand El Arenal Tento park sa nachádza na okraji letoviska El Arenal (pozri mapu). Priamo pri parku ma zastávku linka č.23 a okrem nej ešte premávajú bezplatné autobusy z Plaza de España (Can Pastilla) a Playa de Palma (El Arenal). Park je otvorený v mesiacoch máj, jún a september od 10:00 do 17:00 a v mesiacoch júl a august od 10:00 do 18:00. Cena vstupného dospelý 24€ a dieťa do 12 rokov 16€. Pre deti do 3 rokov je vstup zadarmo.
 • Aqualand Magaluf Tento park sa nachádza na okraji letoviska Magaluf (pozri mapu). Ľahko dostupné autobusmi z Palmy (linka č. 105-104), z Palma Nova (linka č. 104-105-106), z Santa Ponca (linka č. 104) a z Paguera (linka č. 104). Okrem týchto liniek premáva z Palmanovy, Magalufu a Santa Ponci bezplatný autobus priamo do aqualandu.
 • Marineland Mallorca Tento park sa nachádza medzi strediskami Illetes a Palmanova (pozri mapu). Je dostupný autobusmi z Palmy (linky č. 102-103-104-106-107-111), z Palma Novy (linky č. 104-106-107), z Magalufu (linky č. 104-106-107) a Santa Ponci (linka č. 104). Park je otvorený od februára do októbra v čase  9:30-18:00. Posledný vstup je možný o 16:00. Cena vstupného pre dospelú osobu je 22,50€, dieťa do 12 rokov 16,50€, seniori 20,25€ no a deti do 3 rokov vstup zdarma.
 • Western Park Tento park sa nachádza hneď vedľa Aqualandu Magaluf (pozri mapu). Tak isto dostupné autobusmi z Palmy (linka č. 105-104), z Palma Nova (linka č. 104-105-106), z Santa Ponca (linka č. 104) a z Paguera (linka č. 104). Okrem týchto liniek premáva z Palmanovy, Magalufu a Santa Ponci bezplatný autobus priamo do Western Parku. Park je otvorený v mesiacoch máj, jún a september od 10:00 do 17:00 a v mesiacoch júl a august od 10:00 do 18:00. Cena vstupného dospelý 24€ a dieťa do 12 rokov 16€. Pre deti do 3 rokov je vstup zadarmo.
 • HidroPark Alcúdia Tento park sa nachádza v severnej časti ostrova a to v mestečku Alcúdia (pozri mapu). Otváracie hodiny v mesiacoch máj až október sú od 10:30 do 18:00. Cena pre dospelého je 18€, dieťa od 3 do 11 rokov 10€ a deti do 3 rokov majú vstup zdarma.
 • Golf  Fantasia Tento mini golfový park sa nachádza v letovisku Palma Nova (pozri mapu). V letných mesiacoch je tento park otvorený od 10:00 až do polnoci. Na výber sú dva druhy vstupeniek a to podľa počtu jamôk. 18 jamková vstupenka pre dospelého 8,90€ a deti 5,40€ a 54 jamková vstupenka dospelý 13,90€ a deti 7,50€.
 • Jungle Parc Tento dobrodružný park nielen pre deti sa nachádza v oblasti Santa Ponca (pozri mapu). V letných mesiacoch je otvorený od 10:00 do 20:00. Cena vstupného závisí od zvoleného dobrodružstva a to napríklad Piratas za 12€ alebo Explorador za 15€, porípade kombinácia Explorador+Extremo za 25€.
Diskotéky na Mallorce

Pár najznámejších diskoték, ktoré sa oplatí navštíviť na Malorce:


Okrem toho existuje niečo ako Magalluf Club Pass, ktorý platí na tieto diskotéky:
Bananas, Boomerang, Tokio Joe’s, Carwash a Honeys.


Priemerné teploty na Mallorce


Aktuálna teplota na Mallorce


Čo sa oplatí vidieť na Mallorce

Palác Almudaina Palác Almudaina Palác Almudaina je bývalá arabská pevnosť na španielskom ostrove Mallorca. Nachádza sa v hlavnom meste ostrova Palma d..(5 km)
Katedrála Sa Seu Katedrála Sa Seu Katedrála Sa Seu je považovaná za najvýznamnejšie pamätihodností Baleárskych ostrovov. Nachádza sa v meste Palma de Ma..(5 km)
Castell de Bellver
Castell de Bellver Castell de Bellver je pevnosť týčiaca sa nad hlavným mestom španielskeho ostrova Mallorca. Stojí vo výške 112,6 metrov..(7 km)
Valldemossa

Valldemossa

Valldemossa je malebné horské mestečko na španielskom ostrove Mallorca . Leží na západe ostrova neďaleko mesta Soller ..

(15 km)

Andratx

Andratx

Andratx je malebné mestečko na španielskom ostrove Mallorca. Nachádza sa na juhozápade ostrova asi 30 kilometrov od hl..

(24 km)

Torre de Ses Animos

Torre de Ses Animos

Torre de Ses Animos je jeden z najkrajších vyhliadkových bodov ostrova Mallorca, patriaceho Španielsku. Nachádza sa v ..

(20 km)

Kláštor Lluc

Kláštor Lluc

Kláštor Lluc je najvýznamnejším pútnickým miestom španielskeho ostrova Mallorca. Nachádza sa pri západnom pobreží ostr..

(31 km)

Son Real Necropolis

Son Real Necropolis

Son Real Necropolis je prehistorickej pohrebisko na ostrove Mallorca. Nachádza sa na severovýchode ostrova, cca 8 km o..

(46 km)

Botanicactus

Botanicactus

Botanicactus je najväčší botanická záhrada sa sukulenty v Európe. Nachádza sa na juhovýchode španielskeho ostrova Mall..

(42 km)

Dračí jaskyne

Dračí jaskyne

Dračí jaskyne – Cuevas del Drache tvoria najrozsiahlejší jaskynný systém Baleárského súostrovia. Nachádza sa na východ..

(55 km)

Arta Caves

Arta Caves

Arta Caves je známy jaskynný systém na ostrove Mallorca. Nachádza sa na východnom pobreží ostrova, cca 70 km od hlavné..

(65 km)

www.tixic.com
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

«

860 Comments

 • slnienko

  Ahojte, tento rok sa chystáme na Mallorcu, ktorú oblasť odporúčate? Bol niekto v oblasti Alcudia?

 • Katka

  ahojte. chcela by som sa spytat, ze akym sposobom a asi za aku cenu sa da dostat z malorky na ibizu. Ze ked uz budeme tam, tak by sme skocili pozriet aj ako to vyzera na Ibize :) viete niekto poradit ?

 • mariana

  Nevie mi nikto poradiť ako sa dostanem bez auta na pláž Es Trenc :( Ďakujem

 • Katka: Na Ibizu sa môžeš dostať dvoma spôsobmi. A to buď letecky alebo trajektom. Leteckú linku medzi Mallorcou a Ibizou zabezpečuje let.spoločnosť AirBerlin. Cez týždeň sa lieta 2x denne a v sobotu a nedeľu 1x za deň. Cena jednosmernej letenky začína na 29,99€.
  Ďalšou možnosťou je trajek. Medzi Mallorcou a Ibizou premávajú dve spoločnosti. Prvá je Trasmediterranea, ktorá premáva 3x týždenne (doba plavby cca 3h45min) a druhá je Balearia, ktorá premáva 2x denne a doba plavby je cca 2h. Za spiatočný lístok na trajekt dáš 60€ a viac.
  Môžeš to aj nakombinovať, letecky tam a trajektom nazad. Poprípade opačne, záležalo by akurát od toho, čo by bolo finančne najzaujímavejšie.

  Mariana: Ak ti nevadí, že sa budeš musieť prejsť z autobusovej zastávky až na Es Trenc (necelá hodinka chôdze, možno menej), tak z Palmy cez S´Arenal jazdí autobus č.502 do Colonia Sant Jordi (zastávka Av.Primavera). A odtiaľ peši na pláž. Ak si dobre spomínam, tak minulý rok jazdil turistický autobus priamo z Palmy na Es Trenc. Odchod mal o 10:00 z Palmy a z Es Trenc sa vracal o 17:30. Prevádzkovala ho nejaká miestna turistická kancelária. No viac si nespomínam…

 • mariana

  Super.. ďakujem za odpoveď.. stojí mi to aj za hodinovú prechádzku.. :)

 • To ti verím, hovorí sa o nej, že je jedna z najkrajších na Mallorce. Tak dúfam, že tá prechádzka bude stáť za to a potom daj vedieť či je to naozaj tak s tou plážou…

 • mariana

  jasne.. ozvem sa… :)

 • mariana

  Tak dnes večer odlietame.. :) dúfam, že všetko dobre dopadne… o dojmy sa potom podelím.. :)

 • Marianka, šťastnú cestu a nech Vám všetko dobre dopadne…

 • mischi

  Aj ja dnes vecer letim na Mallorcu. :-) Tato stranka mi poskytla mnozstvo skvelych informacii, za ktore vsetkym dakujem.

 • Alex

  Cau Dusan a caute vsetci,

  my letime na Mallorcu zajtra vecer (27.5. 2011), uz sa neviem dockat, lebo som pondelok urobila statnice a tuto Mallorcu mam pre seba “za odmenu”. Letenky som kupovala cez Ryanair, skoda, ze sme vahali par dni, so vsetkymi poplatkami a 15kg kuframi nas vysli nakoniec nieco pod 200€ (pre 2 osoby). Hotel som vybrala Hotel Mediodia v El Arenal-e, verim, ze dobry vyber, pre 2 mlade baby by to malo byt fajn a je to s polpenziou, to vyslo okolo 230€/2 osoby/tyzde/polpenzia. A je hned pri plazi! Mate nikto s nim skusenosti? Chcem sa este spytat, je tam bezpecno? Ked by sme si 2 baby prenajali auto alebo maly skuter, da sa? Chceli by sme vidiet: Marineland, Aqualand, Es Trenc, Palma de Mallorca a to je asi vsetko, dost budeme musiet postihat :) Nejaky napad ako by sa to zmysluplne dalo podelit a kam sa treba ist urcite pozriet? Dakujem moc!

 • Ahoj Alex, podľa recenzií to vyzerá, že ste si vybrali celkom dobre a cena je tiež . Aqualand je v dochádzkovej vzdialenosti od Vášho hotela a namiesto Marinelandu by ste mohli navštíviť Palma Aquarium, ktoré sa nachádza na začiatku Playa de Palme (tuším, že busom č.23 sa tam dostanete od hotela). Ak si prenajmete auto alebo skúter, tak tu pláž Es Trenc navštívte. Ináč, máte v pláne aj sa slniť a ležať na pláži, či chcete Mallorcu spoznávať?

 • Zuzka

  Dobry vecer, prosim Vas, neviete mi poradit? linky zo zony 400 ( 411 a 481 ) chodia vo vsetky dni rovnako? aj v nedelu? a ako sa dostanem na stanicu v Palme, kde zacina ta 411tka z Can Pastilla? akym autobusom? konkretne zo zastavky pri Burgerkingu, ulica Calle Xabec . Ak viete poradit, budem vdacna.

 • Zuzka

  aha, uz som nasla, 15tkou sa da dostat, treba vystupit na placa d´espanya Tak teda mam uz len tu 1 otazku a ze ci linky zo zony 400 chodia i v nedelu. Dakujem

 • Aninka

  Ahoj Dušan, chcela by som sa opýtať ako je to s ubytovaním. Chceli by sme ísť na Mallorcu v termíne 18 – 30 august alebo 16 – 26 august. Kedže prílet na Mallorcu je 22,15 hod pokiaľ sa dostaneme do hotela tak to bude aj pokročilý čas. Ako sa berie potom to ubytovanie? Deň keď prídeme sa počíta, však? Ubytko pozerám na bookingu a chcem sa opýtať či by si vedel poradiť nejaký hotel pre dve osoby a s PP alebo AI tak maximálne 45 min od hotela. Ďakujem pekne :)

 • Ahoj Aninka, ubytovanie sa ráta ako noc. Ak priletíte napríklad v sobotu o 22:15, tak aj ubytovanie musíš mať rezervované od soboty. Nefunguje to tak, že by si si ubytovanie rezervovala až od nedele a počítala s tým, že po prílete v sobotu večer sa do polnoci sa niekde premoceš a potom prídeš pár minút po polnoci na hotel a budeš sa chcieť ubytovať.
  S ubytovaním radiť je tak trochu problém. Každý má iné nároky. Teraz ide od nás na Mallorcu partia chalanov a ich predstava bola “najlacnejšie All inclusive” a je im jedno či hotel je 50m alebo 700m od mora. Idú sa tam na pár dní vyblázniť štýlom “ruka hore a hlava v popolníku” a ak neprespia celé dni, tak sa možno aj okúpu v mori :)
  Máš v pláne ísť na 10 až 12 dní, neviem akú máš predstavu o cene, tak len námatkovo si pozri tento hotel, ktorý som tu už spomínal. Je kúsok od letiska, nemusíš riešiť žiadne taxi alebo shuttlebus. Proste nasadneš na letisku na MHD linku č.21 za 2€ a ideš. Má slušné hodnotenie na booking 7,5 a aj ohlasy. Cena v auguste je 60€ za 2-lôžkovú izbu aj s polpenziou.
  HOTEL BQ Amfora Beach
  Aninka, nerozumiem tejto tvojej vete “nejaký hotel pre dve osoby a s PP alebo AI tak maximálne 45 min od hotela“…

 • Slávka

  Ahoj Dušan. Boli sme na Mallorce 24-26 mája a vďaka tvojim informáciám a informáciám na tejto stránke som mohla uskutočniť prekvapko. Bolo tam super ešte by som tam chcela tento rok ísť určite. Tam to ŽILO!!Ďakujem pekne !:))

 • Aninka

  Ahoj Dušan, ďakujem za odpoveď myslela som tým poradiť nejaký hotel s polpenziou alebo all inclusive a žeby cesta z letiska trvala maximálne 45 minút :) ta cena tak 450 € – 750 €, ale ešte sa pohrávame s myšlienkou, že na Mallorce pobudneme tak 5 dní a potom trajektom na 5 dní na Ibizu :) Len neviem ako je to s tým trajektom, že ako často chodí a skadiaľ vypláva.

  • Anina, skombinovať Mallorcu a Ibizu je super nápad. To si v tomto prípade radšej zvoľte ubytovanie niekde “poblíž” Palmy. Napríklad Playa de Palma, Palma Nova, Santa Ponsa alebo Magaluf. Toto k doprave medzi Mallorcou a Ibizou:
   Na Ibizu sa môžeš dostať dvoma spôsobmi. A to buď letecky alebo trajektom. Leteckú linku medzi Mallorcou a Ibizou zabezpečuje let.spoločnosť AirBerlin. Cez týždeň sa lieta 2x denne a v sobotu a nedeľu 1x za deň. Cena jednosmernej letenky začína na 29,99€.
   Ďalšou možnosťou je trajek. Medzi Mallorcou a Ibizou premávajú dve spoločnosti. Prvá je Trasmediterranea, ktorá premáva 3x týždenne (doba plavby cca 3h45min) a druhá je Balearia, ktorá premáva 2x denne a doba plavby je cca 2h. Za spiatočný lístok na trajekt dáš 60€ a viac.
   Môžeš to aj nakombinovať, letecky tam a trajektom nazad. Poprípade opačne, záležalo by akurát od toho, čo by bolo finančne najzaujímavejšie.

 • Slávka vďaka, možno na jeseň príde Ryanair s lepšími cenami a aj ubytovanie bude o pár €€€ lacnejšie a dáte tu Mallorcu ešte raz ;)

 • aninka

  Vďaka za info Dušan ohľadne prepravy z Mallorcy na Ibizu. Vedel by si poradiť nejaký hotel v spomínaných oblastiach? Lebo ja pozerám a akosi nič nenachádzam :) Ďakujeeem

 • Aninka, ešte by som ti niečo napísal k tej doprave, čo by možno stálo za zváženie. Naplánovať si dopravu tak, aby bola nielen finančne prijateľná ale aby bola aj časovo čo najmenej náročná. Tu sú nejaké možnosti, ceny som nepozeral:
  1. Bratislava -> Mallorca (letecky)…..Mallorca -> Ibiza (trajektom alebo letecky)….. Ibiza-> Mallorca (trajektom alebo letecky)….. Mallorca -> Bratislava (letecky)
  2. Bratislava -> Mallorca (letecky)…..Mallorca -> Ibiza (trajektom alebo letecky)….. Ibiza-> Viedeň (letecky)
  Pri prvej možnosti je menší problém so spiatočným trajektom z Ibizi na Mallorcu. Čas odchodu trajektu je medzi 00:00 až 6:00. Je dobré si pozrieť ako alternatívu let. linku z Ibizi na Mallorcu, časy letov sú jeden doobeda a jeden poobede. Cenovo približne rovnako ako trajekt. Pri tejto možnosti strácaš minimálne jeden deň presunmi.
  Druhá možnosť je z pohľadu dopravy najideálnejšia. Jeden presun z Mallorci na Ibizu a to doobeda, poobede si už užívaš pobyt na Ibize a potom len priamo odlet do Viedne. Pravdepodobne bude táto alternatíva o niečo drahšia, no naplno si môžeš užiť dovolenku a nezaťažovať sa spiatočnou dopravou na Mallorcu.
  Nič za to nedáš, keď si k tomu sadneš, zoberieš pero a papier a zrátaš si to. Porovnáš obe možnosti nielen z finančnej stránky ale aj časovej náročnosti…
  Ubytovanie hľadaj až potom, keď budeš mať vyriešenú a zabezpečenú dopravu.

 • Aninka

  Veľká vďaka Dušan za podrobné info. Chcem sa opýtať či mám v cene leteniek už aj kufre. Pozerala som termín 19.8 – 30.8 a vychádza mi spolu 171,96 €.

 • Aninka

  Dušan aj by sme mali letenky z Ba do Palmy 19.8 – 30.8 ( 171,96€) z Palmy na Ibizu 25.8 – 30.8(140€) a 30.8 odlet Ba. Vieš mi poradiť s ubytkom. Vopred ďakujem pekne :)

 • K tejto cene letenky 171,96 € ešte musíš prirátať poplatok za batožinu a ten je 40€ za osobu + ešte poplatok za platbu kartou 12€ za osobu. Konečná cena, ktorú by si zaplatila by bola 275,96€.

 • Aninka

  Dušan takže potom dvakrát batožina je 80€ + dvakrát poplatok za kartu 24€ takže suma sumárum by bola 275,96€ ?dobre som počítala?

  • Áno, dobre si počítala, žiaľ je to tak :(

 • sandra

  chcem sa spýtat ze ci su aj na Mallorke take podobne podniky ako na Ibize ako Pacha a Amnesia? diiiik :D

 • Michaela

  Ahoj Dušan, ty tak všetkým super radíš, vyuzijem ta aj ja :) S priatelom odlietame do Can Pastilly 28. juna a zaujíma ma počasie,;čo sa oplatí kúpiť a aké sú ceny napr. obuvi a tak. Ďakujem.

  • No, rád by som ti napísal, že budeš mať teplo a slnečno ale ani pán Ilko z Markízy by to neodhadol a ten sa veru vie triafať do počasia :)
   Čo kupovať alebo čo sa oplatí kúpiť, to veru netuším.

 • Aninka

  Dušan aká cena za batožinu sa ráta, keď pôjdeme z Palmy na Ibizu? Vieš mi to prosím Ťa zistiť? aké sú poplatky. Ďakujem

 • Aninka

  aha, takže napr. v termíne 25.8 – 30.8.2011 zaplatíme za letenky pre dvoch 140€, budeme platiť tiež poplatok za kartu ako pri Raynair?

   • Aninka

    Takže keď som dobre pochopila :) letenky kúpime za 140€, neplatíme žiadne poplatky za platbu kartou a každý máme kufor zadarmo ? len žeby sme sa porozumeli :)

    • Áno, je to tak. No ešte si k tomu pripočítaj cenu leteniek z Bratislavy na Mallorcu s Ryanairom …

     • Aninka

      Dušan neviem ako postupovať pri kúpe leteniek na raynair.com…..tam nám vychádza suma 275,96€ a kamarát nám hovorí nech ideme cez stránku letenky.sk a tam nám to vychádza na 389,48€ s taxami…nechápem :(

 • Andrej

  Aninka zbytocne nespekuluj. Kupuj letenky priamo na strankach ryanairu a nie cez nejake dalsie stranky. Ryanair nepovoluje predaj svojich leteniek na inych strankach, v minulosti sa tusim sudili s nejakou agenturov v Spanielsku a sud im dal za pravdu. Ak by to nejak zistili, tak by ti kludne mohli odopriet nastup na palubu. Aj tak lepsiu cenu ako na ich strankach nikde nenajdes.

 • Aninka

  Andrej keď si zadávam na raynair.com letenky je tam nejaka suma 15,50€ za poistenie….musim si to dávať? Lebo keď si dám termín 19.8 – 30.8.2011 + 2x batožina +2x poplatok za platbu kartou dostanem sa k sume 275,96€ ako mi to písal aj Dušan. Neviem že čo s tým poistením???? Ďakujem za odpoveď :)

 • jozka

  Aninka, to pojistení je předražené a zbytečné, z nabídky vyber “no travel insurence” je tam nulová cena, pak jestli budeš chtít si zřídit cestovní pojištění, normálně si ho zřiď u své pojištovny, jak si zvyklá…Osobně bych nekupoval ani to odbavené zavazadlo, v ceně letenky je jedno příruční na osobu, je to takový kufřík o max rozměrech 55x40x20cm, my lítáme celkem často na týden i více, a zatím se nám vždy pohodlně všechno do něj vešlo (potvrdí to i manželčiny kamarádky – vždy zavelíme, jede se jen s příručním, a každý se v poho vejde, stejně pak polovinu věcí ani nepoužiješ….:-)

 • Aninka

  Ďakujem pekne za radu :)

Pridaj komentár

Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. viac informácií

Nastavenie cookies na tejto stránke nám umožnuje dodávať Vám čo najlepší obsah. Vdaka ním vieme čo Vás na našom webe najviac zaujíma. Informacie neposkytujeme tretím stranám. Povoloním cookies budete môcť používať našu stránku tak ako doteraz.

Zatvoriť