Booking

Booking.com

Booking.com™ svetový líder v online rezerváciách ubytovania. Každý deň sa na stránkach Booking.com rezervuje viac než 1 000 000 nocí. Webstránku používajú návštevníci z turistického ako aj obchodného sektoru na celom svete. Spoločnosť Booking.com zaručuje najlepšie ceny pre všetky typy ubytovacích zariadení, od malých rodinných penziónov až po luxusné apartmány a 5-hviezdičkové suity. Nové ponuky každý deň. Viac než 800 000 možností ubytovania po celom svete, vrátane 390 000 dovolenkových domov v 223 krajinách. Svoju rezerváciu môžete jednoducho zrušiť alebo zmeniť, či poslať požiadavku ubytovaciemu zariadeniu. Služby zákazníkom sú dostupné 24/7 v slovenčine a ďalších 41 jazykoch.

Hostelworld

Hostelworld.com

Hostelworld.com je celosvetovo vedúca platforma zameraná on-line rezervácie hostelov. Stránky boli spočiatku zamerané na nezávislé a oficiálne mládežnícke hostely no teraz ponúkjú aj kempy, hostely s vlastným stravovaním, B & B nocľahy s raňajkami a lacné hotely. Zároveň registrujú viac ako 33 000 nehnuteľností vo viac ako 170 krajinách a sú k dispozícii v 23 jazykoch. Spoločnosť Hostelworld.com ako prvá na trhu uviedla rad noviniek. Bola prvá, ktorá medzi webovými stránkami ponúkajúcimi rezervácie hostelov vyvinula a v novembri 2006 spustila sociálnu sieť pre cestovateľov.

Airbnb

Airbnb

Spoločnosť Airbnb bola založená v auguste 2008 a sídli v USA. Za túto dobu sa Airbnb stala dôveryhodným miestom, prostredníctvom ktorého môžu ľudia ponúkať, vyhľadávať alebo si rezervovať jedinečné miesta na ubytovanie po celom svete. Airbnb ľuďom otvára cestu za unikátnymi cestovateľskými zážitkami, či už ide o prenocovanie v peknom apartmáne, týždenný pobyt na hrade alebo mesačné prázdniny vo vile, a to v mnohých cenových úrovniach vo viac ako 34,000 mestách a 190 krajinách sveta. Airbnb so svojím prvotriednym zákazníckym servisom a rastúcou komunitou ponúka najjednoduchší spôsob akým môžu ľudia speňažiť svoje nevyužité ubytovacie kapacity, a ako ich môžu ponúknuť miliónom záujemcov z celého sveta.

Couchsurfing

CouchSurfing

CouchSurfing je svetoznáma sociálna sieť, založená v San Franciscu, ktorej užívatelia si navzájom bezplatne ponúkajú svoje gauče s cieľom predstavenia svojej kultúry a nocľahu na potulkách svetom. Členovia projektu si dojednávajú ubytovanie a stretnutia cez webové stránky projektu. Každý člen si vyplní profil (jazykové znalosti, záľuby, opis ubytovania), nahraje svoje fotografie, prípadne fotografie miesta, ktoré ponúka. Systém umožňuje vytvoriť medzi členmi priateľstvo (musia potvrdiť obe strany). Pokiaľ sa jeden člen stretne alebo ubytuje u iného člena, vyplní vzájomne o pobyte správu (pozitívnu, neutrálnu či negatívnu) a podrobnejšie informácie. Táto referencia je potom zobrazená v profile obidvoch členov.