Čínsky Shenzhen z Ríma od 284€

29.Okt 2016 | 03:07
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do číny letenky do ázie Shenzhen čína ázia letenky do Shenzhen

Čínske obchodné centrum Shenzhen - Šen-čen patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce mestá sveta. Napomohlo tomu jeho pretransformovanie na zvláštnu hospodársku zónu, čo prinieslo značné investície a s tým spojený rast. Sídlo tu majú viaceré svetové spoločnosti, medzi ktoré patrí aj elektronická firma Huawei. Mesto má svojim návštevníkom čo ponúknuť. Známou je nákupná ulica Dongmen, miestne pláže či parky lákajúce na prechádzky. V meste sa nachádzajú početné moderné výškové budovy či viaceré zábavné parky patriace k tým najväčším v celej krajine. Milovníkov ázijskej kuchyne určite potešia široké ponuky pouličných jedál či miestna špecialita DimSum. Poloha mestá je vhodná aj na návštevu okolitých zaujímavostí a ponuku môžete využiť aj na návštevu neďalekého ázijského svetového mesta Hong Kong, či turistami obľúbeného Macau.

V aktuálnej ponuke od leteckých spoločností KLM/AirFrance a China Southern Airlines si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Ríma do čínskeho Shenzhenu už od 284€. V cene letenky je jedna príručná batožina a 1 batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v mesiacoch apríl a máj 2017.


► Letenky napríklad v termíne 30.4. - 14.5. 2017.

► Ubytovanie v Shenzhen už od 7€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky na Flugladen.at od 284€

Vyhľadať letenky na Pelikan.sk od 318€

Vyhľadať ubytovanie v Shenzhen


15 užitočných rád pred cestou do Číny

Chystáte sa do Číny? Máte otázky ako to zvládnete v krajine, kde sa okrem veľkých miest nedá dohovoriť po anglicky? Hľadáte informácie, čo treba vedieť pred vstupom do tejto krajiny? Tu nájdete 15 základných informácií, ktoré sa vám zídu pred cestou do krajiny draka... viac na Travelistan.sk


Koľko stojí cestovanie v Číne?

Už dávno neplatí, že Čína je lacná krajina, kde ste za dolár kúpite tričká, najete ste sa do sýtosti atď. V Číne ceny ani tak nestúpli, skôr klesol dolár a euro. Prvýkrát sme boli v Číne v roku 2003. V tom čase ste za 1 euro dostali cca. 18 RMB. Dnes za 1 euro dostanete cca. 7,1 RMB. Čiže ak vám vaši známi vraveli ako bolo všetko lacné, nevymýšľali si, ale euro odvtedy výrazne kleslo a teda aj cena služieb stúpla. Počas našich 20 dní v Číne sme minuli 70 eur na deň pre dvoch. Je v tom započítané všetko od dopravy, jedla, vstupov do pamiatok, skrátka všetko, za čo sme platili. Poďme teraz postupne prebrať, čo koľko stojí... viac na Travelistan.sk


Podmienky vstupu do Číny

Na územie ČĽR môže vstupovať občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné vízum. Platnosť cestovného pasu musí byť najmenej o 6 mesiacov dlhšia ako je predpokladaný termín opustenia územia Číny. Držitelia cestovných pasov musia mať udelené vízum, ktoré je možné získať na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave. Žiadateľ k žiadosti o krátkodobé vízum je povinný predložiť nasledovné doklady: platný cestovný doklad, vyplnenú žiadosť a dve fotografie, predloženie dokladov potvrdzujúcich účel návštevy; v prípade individuálnej turistiky môže byť vyžadované predloženie dokladu o zabezpečení finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom v Číne. Pri vstupe na územie ČĽR je cudzinec povinný vyplniť formulár „Arrival card" a zároveň aj formulár o zdravotnom stave „Quarantine Declaration Form on Entry". Hotely a ubytovacie zariadenia registrujú cudzincov automaticky na základe predloženého cestovného dokladu s platným vízom alebo na základe povolenia na dlhodobý pobyt v ČĽR.