DÁNSKO - Do Kodane nie len na predĺžený víkend. Letenky z Viedne od 34€

01.Jan 2024 | 12:41
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: kodaň letenky do kodane dánsko letenky do dánska letisko bratislava ryanair Európa

Kodaň skutočne ponúka všetko, čo si návštevník môže priať. Historické centrum mesta, ktoré dýcha históriou, je akoby časovou bránou, ktorá vás prenesie do dôb dávno minulých. Ulice lemované farebnými domami, starodávne kostoly a námestia uchvátia nie len milovníkov architektúry a histórie. Kodaň je skutočným dánskym pokladom, kde sa snúbi minulosť a súčasnosť, tradičné hodnoty a moderný život. Pre každého návštevníka je toto mesto úchvatnou destináciou, ktorá necháva nezabudnuteľné dojmy a ponúka zážitky, ktoré ostanú pamäti na veľmi dlho.

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Ryanair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Kodane od 34€. Letenky sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca január a február 2024.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu a jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 17-22 január 2024.


VYHĽADAŤ LETENKY DO KODANE

KALENDÁR TERMÍNOV Viedeň - KODAŇ

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V KODANI


Doprava z letiska v Kodani

Metro

Stanica metra (linka M2) sa nachádza na konci Terminálu 3. Lístky si môžete zakúpiť priamo na stanici alebo v automate. Cena lístka je 36 DKK (cca 4,80€). Cestovný čas z Nørreport v centre Kodane na letisko alebo v opačnom smere je 15 minút.

Autobus

  • Linka 5A Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Husum Torv (cena 35DKK – cca 4,70€)
  • Linka 35 Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Island Brygge (cena 35DKK – cca 4,70€)
  • Linka 36 Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Nøragersmindeve (cena 35DKK – cca 4,70€)
  • Bus č. 888 – Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Århus
  • Bus č. 999smer švédske Malmö ( cena lístka 70 DKK – cca 9,40€)

Vlak

Vlakom sa z letiska dostanete pohodlne nielen do Kodane ale aj do iných miest Dánska a aj Švédska. Do Kodane jazdí vlak každých 10 minút a doba jazdy je 12 minút (lístok stojí 36 DKK /cca 4,80€). Do švédskeho Malmö premáva vlak približne každých 20 minút (cena lístka je 80 DKK a doba jazdy je 22 minút). Pokladňa sa nachádza nad stanicou v Terminály 3. Medzi jednotlivými terminálmi premáva bezplatný autobus.


Zápisky z Kodane

Dánska metropola Kodaň sa „pýši" tak 170 daždivými dňami ročne. Ja som sa k tomu vybrala na výlet v októbri, kedy zvykne pršať celkom často. Niet divu, že ma v Kodani privítala čierna obloha, z ktorej sa lialo. Mesto napriek tomu nebolo prázdne. Ulice žili. Na bicykloch sa nimi preháňali domáci, pre ktorých zlé počasie neexistuje. Iba zlé oblečenie.

Bez ohľadu na počasie som sa v Kodani cítila od začiatku veľmi príjemne. Neviem celkom vysvetliť prečo. Možno ma hneď zasiahlo to slávne hygge, o ktorom všetci rozprávajú. Tak či onak, niekoľkodňový pobyt v Kodani mi potvrdil, že je to skutočne neskutočné mesto so svojskou atmosférou... čítať ďalejDÁNSKO - Kodaň z Viedne s letenkami od 34 eur