FILIPÍNY: Tropická cyklóna GONI

30.Okt 2020 | 08:30
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: filipíny

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky informuje slovenských občanov, že východne od Filipín v oblasti Filipínskeho mora sa sformovala tropická cyklóna GONI-20, ktorá by mala 1. novembra 2020 vo večerných hodinách zasiahnuť východné pobrežie Filipín (ostrov Luzon).

Cyklóna prinesie do oblasti výdatné zrážky a vietor by mal dosahovať rýchlosť minimálne 180-200 kilometrov za hodinu, v nárazoch aj vyššie hodnoty.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, nachádzajúcim sa na Filipínach sledovať a riadiť sa pokynmi miestnych úradov a podľa možnosti vyhnúť sa návšteve vyššie spomenutých oblastí v najbližších dňoch po 1. novembri 2020. V prípade ťažkostí sa občania môžu obrátiť na veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Jakarte na čísle +62 816783043.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cestovania na Filipíny využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

Zdroj: Mzv.sk