ŠVÉDSKO: Repatriácia slovenských občanov do SR

27.Mar 2020 | 12:00
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: COVID-19 švédsko

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Štokholme informuje občanov SR, ktorí sa zatiaľ neregistrovali a majú záujem o repatriáciu do Slovenskej republiky, o možnosti bezplatnej leteckej prepravy zo Štokholmu z letiska Arlanda do Bratislavy v nedeľu 29. marca 2020, s odletom o 13.10 hod.

Záujemcov o prepravu žiadame o vyplnenie požadovaných údajov do priloženého formulára a jeho zaslanie na e-mailovú adresu [email protected] najneskôr do štvrtka 26. marca 2020 do 12,00 hod.

Upozorňujeme, že pri repatriácii budú uprednostňované urgentné prípady.

Každý cestujúci musí mať platný cestovný doklad (cestovný pas alebo občiansky preukaz) a spĺňať náležitosti Ministerstva vnútra SR pre vstup do SR (občan Slovenskej republiky alebo osoba s udeleným pobytom na území SR). Po príchode do SR bude každý v súlade s rozhodnutím Ústredného krízového štábu SR umiestnený do povinnej karantény v zariadeniach Ministerstva vnútra SR po dobu vykonania a vyhodnotenia testov. V prípade negatívneho výsledku testu na COVID-19 budú občania prepustení do domácej karantény (podmienky sa môžu meniť v závislosti od aktuálnych nariadení platných v SR). Cestujúci musia mať pri sebe pri nástupe do lietadla vyplnené a podpísané priložené Čestné vyhlásenie a podporný dokument Ochrana osobných údajov.

Bližšie informácie o lete budú zaslané e-mailom len cestujúcim s potvrdenou registráciou.

Zdroj: Mzv.sk