106 cestovateľských prezentácií v 18 mestách na festivale Cestou necestou (11.10.-22.11.2016)

19.Okt 2016 | 01:26
Autor: Dušan
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: tlačová správa oz cestou necestou

Témou jesenného festivalu sú prezentácie zamerané na tému "Nepoznaný svet". Hlavným headlinerom celej festivalovej šnúry bude zakladateľ festivalu, Michal Knitl, s novým dokumentom o 4 mesiacoch v Indonézii a Papue-Novej Guinei. Počas cesty spoznal domorodcov dorozumievajúcich sa pískaním. Ďalší ho zobrali na túru nad 4000 metrov, kde cestou späť zobrali "skratku" a štyria domáci sa pol dňa striedali v mačetovaní pralesa, aby došli do civilizácie…. O jeho ceste sa diváci dozvedia vo všetkých 17 mestách Slovenska.

Pre divákov v Banskej Bystrici, Košiciach a v Bratislave máme jedinečné 3D premietania o Kašmíre, Kirgizsku, Nórsku a Ladakhu, ktoré prinesú nový rozmer do cestovania.

Michal Knitl - Papua-Nova Guinea (cele Slovensko)


Špeciálne pre milovníkov lietania a čitateľov kadetade.com bude ako stvorená prezentácia o tom, ako stopovať lietadlo. Už ste o tom rozmýšlali?

V Bratislave Vás Jozef Banáš zavedie do Bhutánu. Uvidíte odvážne expedície podporené Expedičným fondom (bicyklom okolo Islandu a stopom z Ohňovej zeme až na Aljašku) i megaúspešnú prezentáciu Lada svetom a jej nové dobrodružstvá na ceste do Mongolska. Niekto však musel Ladu Vasiľa aj priviezť naspäť! S legendárnym Vasiľom sa môžete počas festivalu odfotiť pred domom kultúry. Ukážeme si, že Nórsko nemusí byť drahá destinácia. Vychutnajte si ukážky indonézskych tancov aj Školy čínskeho wushu. Už ste niekedy jedli durman či červy? Budeme jazdiť na koni, bicykli, plaviť sa loďami v Afrike, prejdeme naprieč kontinentami aj okolo sveta a to dokonca 360°. Pôjdeme pod hladinu, na sopky, za jaštericami, učiť sa jazyky aj dobrovoľníčiť. Budeme liezť v Afganistane aj spievať mantry. Inšpirujúce, však?

Marta Rajkova - Mongolsko (Bratislava 6.11.)


Našli sme Slováka, ktorý Vám povie, ako stopovať lietadlá a cestovať s milionármi. Budeme pomáhať deťom na rozvojových projektoch v Afrike, vyjdeme na alpské štíty, uvidíme medvede na Kamčatke, navštívime Rwandu, Guineu, Vanuatu, Bangladéš, Mongolsko, Malawi, Island a mnoho ďalšieho. Budeme sa potápať, prebicyklujeme Európu a prestopujeme svet. Spoznáte aj cestovateľku, ktorá sama cestovala viac ako rok okolo sveta a trikrát jej ukradli fotoaparát. A aký by to bol festival bez osem-mesačnej svadobnej cesty okolo sveta?

Vďaka partnerom zavíta cestovateľský festival Cestou necestou po prvýkrát aj do zahraničia. Dňa 18.10. si diváci v Brne budú môcť vypočuť prezentácie 4 veľmi úspešných slovenských prezentujúcich.

Ako stopnut lietadlo (Stano Galik, Bratislava 5.11.)


A tým to len začína. Príď sa inšpirovať na naše podujatia a cestuj po svete.

Program festivalu v 18 mestách nájdete na webe a aj na facebooku.

Prečítajte si viac o Expedičnom fonde, z ktorého podporujeme expedície (môžete sa prihlásiť alebo podporiť expedície).Adam Repel - Norsko - Trolltunga (Kosice 25.10., Presov 26.10.)


Adriana Hiznanova - Stopom z Ohnovej zeme po Aljasku (Bratislava, NMNV, Banovce, Prievidza i Banska Bystrica)


Petra Poganyova - Afganistan (v Ziline 18.11.)


Madhuka Marian Sedlak - India (BA 4.11.)