2 v 1 - Dubaj a Omán v rámci jednej cesty z Bratislavy už od 289€

23.Aug 2016 | 01:22
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: omán muscat Blízky východ dubaj emiráty

Našli sme pre Vás zaujímavú ponuku na návštevu arabských krajín Omán, SAE a ich zaujímavých miest Dubaj a Muscat.

Neváhajte a zažite tieto atraktívne krajiny práve v jesenných termínoch, kedy je podnebie vhodné na všetky druhy aktivít, ktoré Blízky východ ponúka. Či už hľadáte mestský výlet, krátku dovolenku, alebo predĺžený víkend, Dubaj sa vždy oplatí navštíviť. V tomto meste je neustále čo objavovať a neprestane vás udivovať. Kontrastne oproti tomuto maximalistickému svetovému veľkomestu pôsobí susedná krajina Omán. V Ománe nájdete pôvodnú arabskú kultúru, architektúru a hlavne neopakovateľný mix Orientu a Západu, ktorý bude na Vás vplývať v každej aktivite pre ktorú sa rozhodnete. A to, že nebudete mať núdzu o výber z bohatej miestnej ponuky trávenia voľného času sa presvedčíte, ak sa rozhodnete pre návštevu tohto rozľahlého sultanátu.

Spojte obe krajiny do jednej návštevy a vydajte sa tak za objavovaním orientálnej atmosféry, v tejto bezpečnej oblasti Blízkeho východu. K ceste do týchto krajín môžete využiť ponuku leteniek od let.spoločnosti FlyDubai z Bratislavy do Dubaja a s návratom z Muscatu už od 289€. V cene letenky je príručná batožina do 7kg a zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 20kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch od konca septembra až do decembra 2016.


  • 14.10.2016 Bratislava -> Dubaj
  • 22.10.2016 Muscat -> Bratislava


Vyhľadať a rezervovať letenky,


Vyhľadať ubytovanie v Dubaji

Vyhľadať ubytovanie v Ománe


Ako z Dubaja do Ománu

Pri takto poskladanej ceste je potrebné sa z Dubaja do Ománu prepraviť po vlastnej osi. K presunu medzi krajinami môžeme využiť niektorú z ponúk miestnych autobusových spoločností. Napríklad linka 201 spoločnosti ONTC/Mwasalat, ktorá premáva medzi Dubajom a Ománom 3x denne. Odchod z Dubaja je o 7:30, 15:30 a 21:00. Doba jazdy je približne 5-6 hodín, v závislosti od zdržania sa na hraničnom prechode. Cena jednosmerného lístka je 55 AED (cca 14€). Na hraničnom prechode sa platí tzv. "poplatok za opustenie" krajiny vo výške 35 AED (cca 9€) a poplatok za vstupné víza do Ománu vo výške 5 OMR (cca 12€).

Poprípade môžeme túto cestu absolvovať letecky, kde cena jednosmernej letenky začína na sume cca 85€.
Podmienky vstupu do Emrátov

Od 22.marca 2014 bez nutnosti víz do Emirátov!


Podmienky vstupu do Ománu

Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas a príslušné vízum, o ktoré možno požiadať na veľvyslanectve Ománu vo Viedni, alebo priamo na hraničnom priechode / letisku pri vstupe do krajiny.


Klimatické podmienky v Ománe

Na pobreží a v okolí hlavného mesta dosahujú v lete teploty až 47°C, s vysokou vlhkosťou vzduchu, pričom panujú dlhé obdobia bez akýchkoľvek zrážok. Vo vnútrozemí prevažne púštne podnebie, subtropické v oblasti Salalah.


Colné a devízové predpisy

Dovoz a vývoz peňazí je neobmedzený. Každá nemoslimská rodina môže doviezť dva litre alkoholických nápojov. Prísne zakázaný je dovoz erotických a pornografických materiálov v akejkoľvek podobe, drog a narkotických látok. POZOR: medzi narkotiká sa počítajú aj niektoré lieky, ktorých použitie je v Ománe zakázané. V takomto prípade sa odporúča zobrať so sebou kópiu lekárskeho predpisu.


Zdravotná starostlivosť v Ománe

Zdravotnícke zariadenia a nemocnice v hlavnom meste sú na dobrej úrovni. Pre cudzincov prichádzajú do úvahy dve súkromné kliniky a množstvo súkromných ordinácií praktických lekárov. Zásobovanie liekmi je dobré. Do krajiny neodporúčame cestovať osobám s chronickými chorobami ani astmatikom.


Doprava v Ománe

V krajine je dobrá cestná sieť, v okolí hlavného mesta diaľničného typu. Najbežnejším verejným dopravným prostriedkom je "hromadný" taxík (pre cca.10 cestujúcich). Jeho použitie však pre väčšinu európanov neprichdza do úvahy. Odporúčame individuálne taxiky, prípadne prenájom auta z požičovne. Rovnako ako u nás platí aj v Ománe zákaz alkoholu za volantom, prísne sa kontroluje a trestá prekročenie povolenej rýchlosti, telefonovanie počas jazdy a nepoužívanie bezpečnostných pásov.

Zdroj: Mzv.sk