3 v 1 - Miláno, Monte Carlo a Nice v rámci jednej cesty od 54€

01.Mar 2017 | 19:20
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa nice monte carlo monaco francúzsko miláno taliansko letisko budapešť wizzair

Máme pre vás ďalší zaujímavý kombinovaný výlet. Tentoraz sa spolu vyberieme do troch západoeurópskych krajín. Začneme na severe Talianska, v meste Miláno, kde ochutnáme nie len Poslednú večeru, ale aj vynikajúce víno. Odtiaľ sa presunieme na pobrežie, do mestského štátu zvaného Monako, presláveného luxusnými kasínami a prístavom plným ešte luxusnejších jácht. Tie necháme boháčom a vyrazíme do Nice, našej poslednej zastávky. Tu pred návratom domov načerpáme sily na pláži. Ale až po tom, čo pobeháme všetky pamiatky.

Tento tip nebude čisto letecký a zameraný len na letenky ale bude to zaujímavá kombinácia spojená s vlakovou dopravou a to za cenu už od 54€. Cestu začneme a a aj skončíme v Budapešti. Z Budapešti sa letecky prepravíme do Milána, odkiaľ budeme pokračovať vlakom do Monte Carla. Po krátkej návšteve Monaca sa opäť vlakom presunieme do Nice. Posledný úsek cesty z Nice do Budapešti absolvujeme letecky. Najlacnejšie letenky a lístky na vlak sa dajú nájsť počas mesiaca marec 2017.


Itinerár cesty

  • 22.3.2017 -> Budapešť - Miláno -> 10€
  • 25.3.2017 -> Miláno - Monte Carlo -> 15€
  • 25.3.2017 -> Monte Carlo - Nice -> 3,90€
  • 30.3.2017 -> Nice - Budapešť -> 25€Ako rezervovať letenky

K ceste využijeme ponuku leteniek od let.spoločnosti WizzAir u ktorej si zakúpime dve jednosmerné letenky. Prvá bude na trase Budapešť - Miláno za cenu už od 10€ a tou druhou bude letenka z Nice do Budapešti s cenou už od 25€ – cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 65€. V cene je malá príručná batožina. Poplatok za podpalubnú batožinu do 23kg je 40€ a za väčšiu batožinu do 32kg je poplatok 60€.


Vyhľadať a rezervovať letenky


WIZZ DISCOUNT CLUB: Členstvo stojí 30€, platí pre Vás a jedného ďalšieho spolucestujúceho a je platné po dobu jedného roka. V prípade skupiny do 6 cestujúcich (to znamená Vy + ďalších max.5 osôb) je poplatok za členstvo 50€. Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Zľava na letenky sa oplatí už pri prvej rezervácii ak v rámci tejto rezervácie cestujú 2 alebo viac osôb. <viac info>.


Ako kúpiť lístky na vlak

Z Milána do Monte Carla máme na výber z troch priamych vlakov denne. Lístky si môžete zakúpiť v predstihu priamo cez stránky talianskych železníc Trenitalia. Cena jednosmerného lístka v II.triede je od 15€ a ak dávate prednosť trochu väčšiemu komfortu I.triedy, tak v takomto prípade vás bude stáť lístok 30€. Trasa vlaku kopíruje pobrežie Stredozemného mora a z Milána do Monte Carla trvá cesta približne 4h30min.

Z Monte Carla do Nice premávajú regionálne vlaky vo frekvencii skoro každú pol hodinu. Cena jednosmerného lístka je 3,90€ a stačí si ho zakúpiť pred odchodom na vlakovej stanici v Nice.