5 tipov na darčeky pod stromček pre cestovateľov

05.Dec 2016 | 14:07
Autor: Dušan
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: darčeky pre cestovateľov

Tipov na Vianoce je všade viac než dosť. Od plyšákov, cez knihy, elektroniku až po nábytok, potenciálne darčeky číhajú všade. My sme si však pripravili niečo špeciálne – tipy na darčeky pre cestovateľov. Každého, kto cestuje, potešia a netreba si brať pôžičku, aby ste ich kúpili. Toto sú oni:


1. Cestovateľský uterák

Niečo, čo každý cestovateľ využije, no takmer nikto nemá. Tento špeciálny uterák je 3x menší ako ten klasický a ušetrí miesto v batožine. Navyše, rýchlo schne, čo je na cestách neoceniteľné. Stojí od 3€ po 20€, v závislosti od toho, kde ho kúpite. Tie najlacnejšie sa dajú kúpiť cez Aliexpress z Číny, no nie je garancia, že prídu do Vianoc. Preto odporúčame využiť skôr slovenské obchody.

Cestovateľský uterák napravo, malý klasický uterák naľavo. Rozdiel na prvý pohľad. A pri nosení v batohu je to cítiť ešte viac...


Cestovateľské uteráky nájdete vo veľa internetových obchodoch, stačí zadať do Google „Outdoorové uteráky" alebo „cestovateľské uteráky". Veľkostí je viacero, úplne mini uterák má rozmery 30x60cm a váži iba 32g. Pre dievča odporúčame uterák 50x100cm alebo väčší.


2. Skladateľná fľaša

Ak hľadáte naozaj malý a o to praktickejší darček, táto fľaša je to pravé. Každému cestovateľovi ušetrí miesto v batohu a dodá dostatok vody, keď ju potrebuje. Keď je plná, je to bežná fľaša. No keď je prázdna, zaberá menej miesta ako mobil a v pohode ju prenesiete cez letiská. A to najlepšie? Stojí pár eur. Dá sa kúpiť napríklad v SportsDirecte alebo objednať cez Aliexpress.

Keď je naplnená, zmestí sa do nej 0,4 - 1l vody, keď je prázdna, nezaberá takmer žiadne miesto.


3. Merino tričko

Trochu drahší darček, treba si pripraviť 25€ - 60€, no ak hľadáte darček pre akčného cestovateľa, ste správne. Merino tričko je špeciálne tým, že je vyrobené z vlny, ktorá nepáchne ani po niekoľkých dňoch nosenia. Výstup na horu, celodenné behanie po meste, či adrenalínové zážitky zvláda ľavou zadnou a šetrí miesto v batožine. Veď namiesto troch tričiek stačí zobrať jedno!

Merino tričiek je veľa, stačí si dať do Googlu. Slovenskú výrobu nájdete na www.froggywear.sk, svetovo známa značka je napríklad Icebreaker.


4. Lowcost letenky a veľké spomienky

Čo poteší cestovateľa viac ako letenky? Či už máte na darček rozpočet 20€ alebo 500€, letenky sú skvelá investícia do zážitkov. Inšpirovať sa môžete našimi aktuálnymi tipmi z ktorých si určite každý vyberie. Prehľad všetkých akcií pekne pohromade na https://kadetade.com/destinacie


5. Lacné a šikovné cestovanie

Ak neviete, akú letenku kúpiť, no chcete darovať cestovanie, darujte knihu s návodom ako cestovať po celom svete šikovne a lacno. Napísala ju blogerka a cestovateľka Janka, ktorá má za sebou destinácie ako Seychely, Maldivy, Brazíliu, či Filipíny, a to všetko za menej ako bežná letná dovolenka v Taliansku.

U nás, v Kadetade sme túto knihu odborne recenzovali a pomáhali s jej vznikom, takže ju môžeme len odporučiť. Objednať sa dá v online aj tlačenej verzii cez www.cestujbezmilionov.sk.

Janka na Maldivách. Dva týždne dovolenky vrátane víkendu v Mníchove ju vyšli na 910€. Tipy ako cestovať šikovne a lacno zdieľa cez svoj web www.travelhack.me a cez svoju knihu.Dúfame, že sme vás inšpirovali a výber toho NAJ darčeku pre cestovateľov bude pre vás brnkačka.