5v1 - Z Bratislavy do USA so zastávkami vo Varšave, Bergene, Dubline a Londýne od 219€

26.Mar 2018 | 19:45
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Severná Amerika letenky do usa varšava bergen dublin londýn Stewart letisko bratislava wizzair ryanair norwegian

Za minimálnu cenu môžete navštíviť severnú Európu aj USA v rámci jednej cesty! Tú sme pre vás navrhli s kombináciou najlacnejších dostupných leteniek tak, aby ste mohli spoznať obrovský kus sveta za zlomkovú cenu toho, čo sa bežne vyskytuje ako spiatočná letenka už v akcii do USA. Celá cesta začne a skončí na letisku v Bratislave, plán vašej cesty bude vyzerať takto:

1) VARŠAVA: Z Bratislavy si najskôr zaletíte obzrieť krásnu a príjemnú Varšavu, hlavné mesto Poľska, ktoré ako fénix z popola opäť povstalo do plnej krásy aj po zbombardovaní v 2. svetovej vojne.

2) BERGEN: Z Varšavy potom vyrazíte za úplne odlišnými krásami škandinávskej prírody do nórskeho Bergenu - pobrežného mesta s pastelovými domčekmi, menšími fjordami a vodopádmi vzdialenými v okolí desiatok kilometrov.

3) USA: Nasýtení atmosférou severskej prírody poletíte už do USA. Pristávať budete na letisku Stewart (t.j. asi 100 km od New Yorku). Či sa rozhodnete blúdiť po Spojených štátoch alebo sa presuniete do nikdy nespiaceho NYC je na vás! K ceste z letiska do NYC a nazad môžete využiť autobusové spojenie Stewart Airport Express s cenou jednosmerného lístka od 20USD.

4) DUBLIN: Po USA sa vrátite naspäť do Európy, na vašej štvrtej zastávke vás už bude čakať Dublin - mesto, v ktorom sa oplatí pokochať architektúrou staršou od vás o niekoľko storočí a bez váhania okúsiť pravú írsku whiskey či čerstvo uvarené (miestne!) pivo Guinness

5) LONDÝN: Na záver pristanete ešte v Londýne - na vašej poslednej zastávke pred návratom do Bratislavy. Nevynechajte selfie s Big Benom v pozadí, ani prieskum novšej modernej časti Londýna!


Zhrnutie itinerár cesty

  • 08.05.2018 Bratislava→ Varšava
  • 11.05.2018 Varšava → Bergen
  • 14.05.2018 Bergen → Stewart (letisko cca 100km od NYC)
  • 23.05.2018 Stewart → Dublin
  • 26.05.2018 Dublin → Londýn
  • 01.06.2018 Londýn → BratislavaAko rezervovať letenky

Počas našej cesty absolvujeme 6 letov, s tromi let.spoločnosťami a budeme k tomu potrebovať urobiť 6 samostatných rezervácií. Tri budú s let.spoločnosťou Wizzair a to let z Bratislavy do Varšavy za 12,45€, z Varšavy do Bergenu za cca 10€ a z Londýna do Bratislavy za cca 12€. Všetky ceny leteniek sú platné pre členov WDC.

Ďalšie dva lety a to z Bergenu do Stewartu v USA a zo Stewartu do Dublinu si rezervujeme na stránkach let.spoločnosti Norwegian. Za prvý let zaplatíme 86€ a za let do Dublinu približne 81€.

Posledným letom, ktorý je potrebné rezervovať je let z Dublinu do Londýna. Ten absolvujeme s let.spoločnosťou Ryanair a cena leteniek je od 17€.

Všetky ceny leteniek sú/boli aktuálne v čase publikovania tohto príspevku. V cene letenky je 1x príručná batožina do 10kg. Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.

V prípade iných dátumov cesty môže byť cena leteniek vyššia. Poprípade môžete z Dublinu namiesto do Londýna letieť priamo do Bratislavy.


Vyhľadať a rezervovať letenky


Podmienky vstupu do USA

Pre vstup do USA sa vyžaduje platný pas a vízum alebo biometrický pas a vytlačené potvrdenie prostredníctvom elektronickej cestovnej autorizácie – ESTA

Bezvízový styk Visa Waiver Program umožňuje cesty občanom SR na územie všetkých 50 štátov Spojených štátov amerických vrátane Portorika a na ostrovy Guam a Americké panenské ostrovy (US Virgin Islands). Na ostatné závislé americké územia sa bezvízový styk s USA nevzťahuje a ostáva i naďalej povinnosť požiadať Veľvyslanectvo USA o udelenie amerického víza.Z Bratislavy do USA so zastávkami vo Varšave, Bergene, Dubline a Londýne od 219 eur


Z Bratislavy do USA so zastávkami vo Varšave, Bergene, Dubline a Londýne od 219 eur 2


Z Bratislavy do USA so zastávkami vo Varšave, Bergene, Dubline a Londýne od 219 eur 3


Z Bratislavy do USA so zastávkami vo Varšave, Bergene, Dubline a Londýne od 219 eur 4


Z Bratislavy do USA so zastávkami vo Varšave, Bergene, Dubline a Londýne od 219 eur 5


Z Bratislavy do USA so zastávkami vo Varšave, Bergene, Dubline a Londýne od 219 eur