7 tipov na vianočné darčeky pre všetkých vášnivých cestovateľov

04.Dec 2017 | 08:00
Autor: Dušan
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: darčeky pre cestovateľov

Cestovatelia... Nepotešia ich parfumy, oblečenie, či kozmetika. Kedže v Kadetade cestovateľov poznáme, vytvorili sme zoznam darčekov, ktoré by nás potešili. Verím, že nájdete inšpiráciu aj pre vašich kamarátov, rodinu, či polovičku.


Travel kit plný šikovných vychytávok

Set malých, ale šikovných vychytávok na cesty určite poteší každého, kto chce cestovať šikovne, len s batohom na pleciach. Môžete do neho zaradiť čokoľvek, tu je zopár tipov:

 • Maska na spanie + štuple do uší (ideál také na šnúrke, aby sa nestrácali)
 • Nafukovací vankúš
 • Vidličko-lyžičko-nožík
 • Skladateľná fľaška
 • Cestovatelský uterák
 • 2-3ks 100ml fľaštičiek
 • LED svedietlo
 • Antibakteriálny gél (max 100ml)
 • Pršiplášť
 • Termofólia
 • Malá peňaženka na peniaze a doklady

Všetky tieto malé vecičky zoženiete buď v drogérií, či športových obchodoch alebo na internete - na Alze, Amazone, či Aliexpresse.


Koľko si pripraviť peňazí: 5€ - 20€


Kozmetika šitá na mieru cestovateľom

Cestovateľky určite poteší cestovateľské balenie ich obľúbenej kozmetiky. Základným pravidlom sú tekutiny do 100ml a balenia, ktoré nebudú zaberať veľa miesta. Do balíčku môžete zahrnúť šampón, sprchový gél, zubnú pastu, krém, opaľovací krém, či šikovné balenie make-upu. Pribaliť môžete aj 100ml fľaštičky. Bonusové body určite získate s prírodnou kozmetikou, ktorá neznečistí prírodu ani napríklad pri sprchovaní sa na pláži.


Koľko si pripraviť peňazí: 5€ - 15€Praktický ruksak na cesty

Pre tých, ktorí cestujú často sa určite zíde kvalitný ruksak na cesty. Ak chcete niečo za pár eur, potešíte batohom, ktorý sa dá zložiť do malého vrecka. Takýto viete nájsť od pár eur v Decathlone až po 30€ - 50€ za kvalitnejšiu verziu. Ak chcete staviť na kvalitu, dobrá voľba je Osprey.

Pri výbere berte do úvahy rozmery (aby sa zmestil do príručnej batožiny), štýl otvárania (ako kufor alebo zhora ako batoh), či množstvo menších priehradok (na fľašu, na doklady, na notebook…) Tie naj Osprey ruksaky, ktoré sa dajú použiť ako príručná batožina sú Farpoint 40 a Porter 45. Ruksaky sa dajú zohnať od 15€ v športových obchodoch a na internete až po 100€ - 150€ v špecializovaných obchodoch.

Dobré je vybrať si ten, ktorý sa vám páči na originál webe Osprey a potom hľadať napríklad cez Heureku, či Amazon


Koľko si pripraviť peňazí: 15€ - 140€Merino oblečenie, ktoré ušetrí miesto

Pre tých, ktorí chcú klasiku. Merino preto, lebo nesmrdí ani po niekoľkých dňoch nosenia a je antibakteriálne. Rovnako ako merino ponožky, dobrý tip na darček je aj merino tričko či mikina, hlavne pre tých, ktorí radi chodia na turistiku a do hôr. Merino veci zoženiete v športových obchodoch, prípadne u slovenských výrobcov ako sú froggywear.sk


Koľko si pripraviť peňazí: od 16€
Čítačka kníh na cesty

Ak chcete obdarovať niekoho, kto rád číta a zároveň rád cestuje, môže sa mu zísť čítačka kníh. Zaberá oveľa menej miesta ako tlačené knihy a je aj ľahšia.

Jedno upozornenie: veľa ľudí (vrátane nás cestovateľov) preferuje starý dobrý papier aj na cestách. Overte si, do ktorej skupiny patrí váš cestovateľ.


Koľko si pripraviť peňazí: 70€ - 150€Know-how na šikovné cestovanie

Pre tých, ktorí chcú cestovať na vlastnú päsť, či nechcú platiť za letenky a ubytovanie viac ako treba je tu kniha Cestuj bez miliónov. Na jej obsahu sme sa podieľali aj my a bude perfektnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú cestovať lacnejšie, no nevedia, kde začať a pre tých, ktorí už cestujú, no chcú cestovať šikovnejšie. Táto nová edícia bestselleru obsahuje až 70% nového obsahu, takže sa pripravte na nabitú príručku plnú praktických tipov od autorky, ktorou je Blogerka roka 2017.

Ukáže vám nielen to, kde nájsť letenky, ubytovanie, ale dá vám kopec tipov ako na cestách ušetriť peniaze, nervy a čas. Je napísaná v prehľadnej forme, nech ich viete hneď použiť.

Môžete si dokonca vybrať medzi tlačenou knihou a e-bookom. Nie je to však len kniha, ale Travelhackerský set, ktorý popri knihe obsahuje aj členstvo vo VIP travelhackerskej komunite, kde sa môžete opýtať čokoľvek ohľadom cestovania, Live Chaty a bonusy.

Travelhackerský set nájdete na www.cestujbezmilionov.sk


Koľko si pripraviť peňazí: 27€ - 39€
Letenky ako zážitok

Namiesto materiálnych darčekov zážitok. S letenkami sa totiž spája cestovanie a s cestovaním nové inšpirácie a skvelé momenty. Od 16€ až po niekoľko stoviek, destinácií, kam sa dá letieť zo Slovenska a okolia je neúrekom. Inšpirujte sa niektorými z posledných akcií na letenky tu.


Koľko si pripraviť peňazí: 16€ - niekoľko stoviek eur