Africký Senegal z Viedne s letenkami od 238€

17.Apr 2017 | 00:02
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika letenky do afriky senegal letenky do senegalu dakar letenky do dakaru letisko viedeň tap portugal

(Aktualizované 8.5.2017) Táto niekdajšia francúzska kolónia v Západnej Afrike sa preslávila hlavne ako súčasť trasy Rallye Paríž – Dakar. No rallye nie je to, čo by malo pútať vašu pozornosť. Senegal toho ponúka totiž oveľa viac. Napríklad Dakar, hlavné a súčasne najväčšie mesto Senegalu, ležiaceho na pobreží Atlantického oceánu na malom polostrove, ponúka okrem svojej koloniálnej histórie aj oddych na miestnych plážach a priľahlých ostrovoch.

Po pár kilometrov plavby loďou od Dakaru leží ostrov Gorée, neslávne známi v minulosti ako najväčšie centrum obchodu s otrokmi v Afrike. Určite nevynechajte najväčší národný park Senegalu - Niokolo-Koba, ktorý je zapísaný na zoznam svetového dedičstva ľudstva UNESCO. Ak máte v pláne bližšie spoznať senegalskú faunu a flóru v jej prirodzenom prostredí, tak Národný park Niokolo-Koba je tým pravým miestom.

K ceste do Senegalu môžete využiť ponuku od let.spoločnosti TAP Portugal s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Dakaru už od 238€. V cene letenky je len jedna príručná batožina! Poplatok za podpalubnú batožinu je 50€. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od konca septembra do novembra 2017. Najlacnejšie letenky si môžete vyhľadať priamo cez stránky let.spoločnosti TAP Portugal. Ak dávate prednosť rezervácii v slovenskom jazyku, tak si môžete letenky vyhľadať a rezervovať cez rezervačný systém eSky.sk s cenou už od 249€. Poprípade využiť kalendár termínov a cien.


► Letenky napríklad v termíne 2-16 október 2017.

► Ubytovanie v Senegale už od 9€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky na webe TAP Portugal od 238€

Kalendár termínov Viedeň - Dakar od 289€

Vyhľadať ubytovanie v senegale


Podmienky vstupu do Senegalu

Občania SR môžu cestovať do Senegalu bez víz od júna 2015.


Klimatické podmienky

Tropické, horúce a vlhké podnebie, obdobie dažďov – máj až november so silným juhovýchodným vetrom, obdobie sucha – december až apríl, horúco, sucho, harmatan.