AMSTERDAM: Spiatočné letenky z Viedne od 54€

23.Aug 2017 | 20:30
Autor: oliver
Kategória: Lacné letenky
Značky: easyJet amsterdam európa holandsko letenky do holandska letenky do amsterdamu letisko viedeň

Mesto nabité neskutočnou energiou na rieke Amstel poznáme predovšetkým ako oázu tolerancie a liberálnosti. Láka vykričanou červenou ulicou aj zadymenými coffee shopmi. K tomu si prirátajte originálnu architektúru, moderné aj historické múzeá a mesto kanálov bude zaraz ideálnou víkendovou destináciou. Zaleťte si tam napríklad na krátky marcový výlet.

V aktuálnej ponuke od let.spoločnosti Easyjet si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Amsterdamu už od 54€. Cena platí pri kúpe leteniek pre 4 osoby. V prípade nákupu leteniek pre dve osoby je cena už od 58€ a ak pocestujete sami, tak cena jednej letenky je cena od 68€. V cene letenky je len príručná batožina. V prípade zapísanej batožiny do váhy 20kg je poplatok 44€.

Najlacnejšie letenky sú dostupné v obmedzenom počte počas mesiaca február 2018.


► Letenky napríklad v termíne 19-23 február 2018.

► Ubytovanie v Amsterdame od 23€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Amsterdam - Mesto zahalené v kanabisovom opare

Amsterdam je ako stvorený na prechádzky, alebo jazdu na bicykli. Nie že by tu nepremávala výborne organizovaná verejná doprava. Premáva. To by ale bola nuda. Totiž ten skutočný Amsterdam sa nachádza vonku. Určite by si nechcel prísť o všetky kanály a mosty, ktoré križujú ulice so zachovanou pôvodnou architektúrou. Navyše, centrálna (turistická) časť mesta nie je veľká, preto sa nemusíš báť, že sa zničíš, alebo nebudeš stíhať. Ja som sa rozhodla križovať mesto ako pravý Holanďan, na bicykli. Sú všade, aj tie na požičanie pre turistov. Dávaj si naň ale veľký pozor. Počula som, že v Amsterdame ich veľmi často kradnú. Hlavne nepozorným turistom... čítať ďalej


Amsterdam – hlavné mesto krajiny tulipánov, syrov a veterných mlynov

Tak na začiatok, čo znamená názov mesta Amsterdam? Amsterdam = rieka Amstel + Dam (priehrada postavená na nej). Amsterdamské kanály a prístavy zaberajú celú štvrtinu rozlohy tohto mesta a vďaka nim je Amsterdam známy ako “Benátky severu". Prílet do Amsterdamu máme v sobotu popoludní o 15:00. Holandská spoločnosť KLM Airlines nepatrí medzi tie nízkonákladové, čo sme ocenili bagetami a občerstvením počas letu. Z medzinárodného letiska Schiphol sa môžete presunúť viacerými spôsobmi.


TIP: Najviac sa oplatí jednosmerný lístok vlakom na hlavnú stanicu za 5,10€


Po vystúpení vás privíta zvnútra moderná a zvonku historická budova hlavnej stanice Amsterdam Centraal. Podobne ako v Kodani, alebo Malme, najčastejší dopravný prostriedok, ktorý vás môže zraziť, bude bicykel. Cyklotrasy sú na každom chodníku a bicykle sa zamykajú úplne o všetko od dopravných značiek, zábradlí až po mreže kanála. Zohnať ubytko za dobrú cenu a niekde v centre je dosť ťažké. Ekonomickou alternatívou, ktorú využívame aj my, sú lode v prístave pár minút od hlavnej stanice. Tá naša sa volala MPS Holland a zarezervovali sme si ju s predstihom asi tri mesiace cez booking. Ohdliadnuc od stiesnených priestorov a minimalistickej sprchy, sme každý večer ocenili, že máme centrum napešo. Do lode sa dostanete na PIN kód a v kajutách sú aj prekvapivo radiátory. Spoločná miestnosť slúži na raňajky a socializáciu s ostatnými ubytovanými. Zložíme si veci a vyrážame spoznávať uličky starého mesta…

Viac tipov a rád ako si naplánovať výlet si môžete prečítať na http://www.svetobeznici.sk/