Arménsko - Jerevan z Viedne už od 249€

23.Mar 2016 | 01:07
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia arménsko jerevan letenky do ázie letenky do arménska letenky do jerevanu letisko viedeň letenky Kaukaz

Arménsko, krajina, ktorú niektorí označujú aj ako Nepál Kaukazu. Ak teda má byť cieľ vašej cesty napríklad Kaukaz, tak máte možnosť využiť aktuálnu ponuku spiatočných leteniek od let. spoločnosťou Ukraine International Airline z Viedne do arménskeho Jerevanu už od 249€. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od septembra do novembra 2016.


► Letenky napríklad v termíne 13-23 september 2016.

► Ubytovanie v Jerevane už od 7€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Arménska

Pri turistických cestách je potrebný platný cestovný pas. Od 10.1.2013 môžu občania Slovenskej republiky zostať území Arménskej republiky bez víza po 180 dní (platí len pre občanov Slovenskej republiky; nie pre štátnych občanov tretích krajín, držiteľov cudzineckého pasu SR).


Podmienky pobytu v Arménsku

V Arménsku platí prihlasovacia povinnosť – cudzinec sa musí do 3 dní po vstupe na územie krajiny prihlásiť na polícii. Pri pobyte v hoteli, penzióne alebo rekreačnom zariadení vykonávajú prihlasovaciu povinnosť tieto zariadenia. Občan druhého štátu môže v Arménsku podať žiadosť o povolenia na pobyt. Existujú štyri typy povolenia na pobyt. Povolenie na prechodný pobyt sa vydáva sa na obdobie 1 roka a môže byť predĺžený o ďalší rok najmä študentom, stážistom, občanom so štatútom utečenca, novinárom, vedcom, kňazom a pod.

Povolenie na tzv. obyčajný pobyt sa vydáva sa na obdobie 3 rokov s možnosťou ďalšieho predĺženia najmä pre občanov žijúcich v Arménsku viac ako 3 roky, za účelom zlúčenia rodiny, občanom, ktorý ukončili vysokú školu v Arménsku, držiteľom štatútu utečenca a pod. Povolenie na špeciálny pobyt sa vydáva na 10 rokov občanom cudzích štátov, ktorí vykonávajú v Arménsku významnú ekonomickú a kultúrnu činnosť. Ako doklad sa k tomuto pobytu vydáva špeciálny cestovný pas. Osobitné povolenie na pobyt sa vydáva členom diplomatického zboru a ich rodinným príslušníkom a pracovníkom medzinárodných organizácií na základe medzinárodných zmlúv.