Atény a Santorini v májových termínoch v rámci jednej cesty od 54€

25.Jan 2017 | 09:37
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa santorini atény grécko letenky do grécka letenky do atén letenky na santoriny letisko budapešť ryanair volotea

Dnes sme si pre vás pripravili ešte jeden zaujímavý tip na výlet. Zaleťte si do Grécka a v rámci jednej cesty navštívte Atény a ostrov Santorini. Cestu môžete absolvovať v príjemných májových termínoch. Odlietať sa bude z Budapešti a cestu absolvujeme s let.spoločnosťami Ryanair a Volotea. Cena leteniek pre takýto výlet začína na sume 54€.


Itinerár cesty

  • 24.5.2017 Budapešť – Atény
  • 26.5.2017 Atény – Santorini
  • 28.5.2017 Santorini – Atény
  • 29.5.2017 Atény – Budapešť


Ako rezervovať letenky na Santorini

K realizácii takéhoto itineráru budeme musieť urobiť 2 samostatné rezervácie u dvoch let.spoločností. Prvá bude rezervácia spiatočných leteniek na trase Budapešť – Atény – Budapešť v termíne 24-29 máj 2017 s let.spoločnosťou Ryanair. Cena spiatočných leteniek v danom termíne je 13538Ft (cca 44€).

Druhá rezervácia bude na trase Atény – Santorini – Atény termíne 26-28 máj 2017 s let.spoločnosťou Volotea. Cena spiatočných leteniek v danom termíne je 9,99€. V cene letenky je jedna príručná batožina o hmotnosti max. 10kg.

Letenky za túto cenu sú dostupné počas mesiaca máj 2017. Všetky ceny uvedené v itineráry cesty sú/boli platné v čase písania tohto príspevku.


Vyhľadať letenky Budapešť - Atény - BUdapešť

Vyhľadať letenky Atény - santorini - Atény


Vyhľadať ubytovanie v Aténach

Vyhľadať ubytovanie na Santorini


Santorini mimo sezónu

Aj keď sa jedná o cestu mimo sezónu, tak obecne sa dá považovať Santorini za relatívne teplejší ostrov. Priemerné teploty sa v januári a februári pohybujú niekde medzi 10°C až 15°C. To by nemusela byť až taká veľká prekážka, ak návštevu chceme využiť na prechádzku idylickou dedinkou Oia, preslávenou vďaka svojim bielym domčekom prikrytým modrými strechami. Zo samého vrhu tejto dedinky sa môžeme pokochať pohľadom na vulkány Palia a Nea Kameni. Ak sa zaujímate o históriu, tak by ste určite nemali vynechať návštevu niektorého z miestnych múzeí ako je napríklad Múzeum prehistorickej Téry alebo Archeologické múzeum. Netreba ani zabúdať na Akrotiri, mieste archeologické nálezisko nazývané „Pompeje Egejského mora".