AZERBAJDŽAN: Baku koncom leta. Letenky z Budapešti od 84€

25.Jún 2024 | 08:22
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do baku azerbajdžan letenky Kaukaz kaukaz baku ázia letenky do ázie letisko budapešť letenky do azerbajdžanu wizzair

Baku je mestom kontrastov, kde sa spájajú minulosť a súčasnosť, tradícia a inovácia. Jeho bohatstvo nerastných surovín, výhodná poloha a historické dedičstvo ho robia unikátnym miestom na návštevu. Pre tých, ktorí túžia po objavovaní histórie, kultúry a moderných trendov, je Baku neodolateľnou destináciou v srdci Kaukazu.

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Wizzair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Budapešti do Baku od 32940Ft (cca 84€). Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Letenky do Baku sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca september a október 2024.

Všetci cestujúci si môžu bezplatne zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm. Registrácia online už 1 dni pred odletom

  • Cestujúci, ktorí si zakúpili službu WIZZ Priority, si budú môcť zobrať ďalší kufor na kolieskach s rozmermi do 55 × 40 × 23 cm. Registrácia online už 30 dní pred odletom

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky do Baku v termíne 26-29 september 2024.


Vyhľadať letenky do Baku

Kalendár termínov Budapešť - baku

Vyhľadať ubytovanie v Baku


Podmienky vstupu do Azerbajdžanu

Občania SR, držitelia cestovných pasov, potrebujú na vstup do Azerbajdžanu vízum. O vízum možno požiadať na veľvyslanectve Azerbajdžanskej republiky vo Viedni. Poplatok za spracovanie žiadosti o e-vízum je 20 USD. O vízum možno požiadať aj elektronicky.

Cestovný pas občana SR musí byť platný pri vstupe aj výstupe z krajiny.

Okrem klasických víz majú občania SR možnosť získať aj tzv. elektronické vízum na dobu pobytu 30 dní. Platnosť cestovného pasu musí byť minimálne o 3 mesiace dlhšia ako koniec platnosti víza. V prípade letiskového tranzitu sa e-vízum nevyžaduje.

Odporúčame, po vydaní víza dôsledne skontrolovať údaje na vízovej nálepke, osobitne údaj o platnosti víza a počte dní povoleného pobytu. V prípade akéhokoľvek nesúladu údajov na vízovej nálepke s údajmi v pase alebo v prípade ak platnosť udeleného víza resp. počet dní povoleného pobytu nezodpovedá dĺžke plánovanej cesty, odporúčame ihneď konzultovať možnosť vydania nového víza s azerbajdžanským veľvyslanectvom. Upozorňujeme občanov, že cudzinec podliehajúci vízovej povinnosti môže opustiť územie Azerbajdžanskej republiky iba s platným vízom.

Cudzinec musí pri výstupe z krajiny prejsť pasovou kontrolou najneskôr do polnoci v posledný deň platnosti víza resp. posledný deň povoleného pobytu. Prekročenie doby pobytu hoci o 1 deň pohraničná služba neakceptuje a občanovi nebude umožnené nastúpiť na let alebo prekročiť hranicu. Veľvyslanectvo SR nemá možnosť vybaviť, aby občana bez platného víza pustili do lietadla, ani mu vo vlastnej kompetencii vystaviť potrebné vízum.

Po vstupe na územie Azerbajdžanskej republiky sú občania SR, ktorých pobyt presiahne 15 dní, povinní zaregistrovať sa na príslušnom oddelení migračnej služby. Túto povinnosť musia vykonať do 15 dní od svojho vstupu na územie Azerbajdžanu. Vykonať tak môžu osobne na územne príslušnom oddelení, resp. elektronicky na e-mailovej odoslaním vyplneného elektronického formulára a fotokópie cestovného pasu (dátová strana a strana potvrdzujúca deň vstupu do krajiny). Za osoby ubytované v hoteli, resp. inom oficiálne registrovanom ubytovacom zariadení má povinnosť vykonať uvedenú registráciu administratíva, resp. majiteľ ubytovacieho zariadenia. Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča všetkým cestovateľom zaregistrovať sa v registračnom formulári.

Zdroj: mzv.skAZERBAJDŽAN - Baku z Budapešti s letenkami od 84 eur