Azerbajdžan - letenky z Budapešti do Baku od 28€

27.Dec 2016 | 19:52
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia azerbajdžan baku letenky do baku letenky do ázie

Hlavné mesto Azerbajdžanu ponúka bohatú históriu a kultúru. Význam mesta spočíva vo výhodnej polohe, kde sa stretávajú významné obchodné cesty. V Baku si určite nájdite čas na prehliadku historického centra, ktoré je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva. Navštívte nádherné pláže na brehoch Kaspického mora nevynechajúc známy Baku bulvár, tiahnucí sa pozdĺž pobrežia.

K ceste do Azerbajdžanu využite dnešnú akciu let.spoločnosti WizzAir s možnosťou si zakúpiť spiatočné letenky z Budapešti do Baku už od 8686Ft (cca 28€) – cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 44€. V cene je malá príručná batožina. Poplatok za podpalubnú batožinu do 23kg je 32€ a za väčšiu batožinu do 32kg je poplatok 52€. Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť počas mesiacov február a marec 2017.


► Letenky do Baku v termíne 5-13 marec 2017.

► Ubytovanie v Baku už od 22€ na osobu a noc.


WIZZ DISCOUNT CLUB: Členstvo stojí 30€, platí pre Vás a jedného ďalšieho spolucestujúceho a je platné po dobu jedného roka. V prípade skupiny do 6 cestujúcich (to znamená Vy + ďalších max.5 osôb) je poplatok za členstvo 50€. Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Zľava na letenky sa oplatí už pri prvej rezervácii ak v rámci tejto rezervácie cestujú 2 alebo viac osôb. <viac info>


Vyhľadať letenky do Baku

Vyhľadať ubytovanie v Baku


Podmienky vstupu do Azerbajdžanu

Slovenskí občania potrebujú pre vstup do krajiny platný cestovný pas a príslušné vízum.

Turistické víza

  • platný pas+jeho kópia
  • vyplnená žiadosť o vízum (žiadosť sa vypĺňa elektronicky prostredníctvom eVisa systému, po vypísaní je potrebné ju vytlačiť, poslať na [email protected] spolu s oskenovaným pasom a následne osobne predložiť na konzulárnom oddelení spolu s ostatnými dokladmi)
  • 1 biometrická fotografia pasového formátu nie staršia ako 6 mesiacov
  • rezervácia hotela (s podpisom a pečiatkou) alebo súkromné pozvanie od azerbajdžanského občana overené notárom s kópiou preukazu totožnosti jeho osoby
  • rezerváciu spiatočnej letenky
  • cestovné poistenie (na celú dobu pobytu)
  • poplatok za vízum

Viac info nájdete na stránkach Honorárneho konzulátu Azerbajdžanskej republiky v Bratislave


Podmienky pobytu v Azerbajdžane

Cudzinec, ktorý prišiel na územie Azerbajdžana na dobu do 30 dní je povinný zaregistrovať sa podľa miesta dočasného pobytu. Pri pobyte v zariadení poskytujúcom ubytovacie služby (hotel, penzión, internát, kemping, nemocnica a pod.) vykonáva registráciu toto zariadenie do 24 hodín cez príslušné oddelenie polície. Pritom cudzinec je povinný predložiť písomnú žiadosť o registráciu a 2. časť registračného preukazu cudzinca, ktorá sa na polícii označuje záznamom o registrácii. Cudzinec, ktorého pobyt na území Azerbajdžana bude trvať viac ako 30 dní je povinný zaregistrovať sa do 3 pracovných dní na príslušnom oddelení polície, pričom je povinný predložiť písomnú žiadosť, 2. časť registračného preukazu cudzinca, cestovný pas, doklad o štatúte imigranta, povolenie na vstup, resp. vízum a doklad o práve ubytovania v mieste pobytu (nájomná zmluva, list vlastníctva a pod.) alebo žiadosť osoby, ktorá poskytla ubytovanie. Na základe uvedených dokladov sa príslušným policajným orgánom vydáva preukaz o registrácii podľa miesta pobytu.