AZERBAJDŽAN: Spiatočné letenky z Budapešti do Baku od 39€

27.Sep 2019 | 16:15
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letisko budapešť ázia letenky do ázie azerbajdžan letenky do baku baku letenky do azerbajdžanu wizzair

V aktuálnej ponuke od let.spoločnosti Wizzair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Budapešti do Baku už od 12980Ft (cca 39€). Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Letenky do Baku sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca november a december 2019.

  • Všetci cestujúci si môžu bezplatne zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm. Cestujúci, ktorí si zakúpili službu WIZZ Priority, si budú môcť zobrať ďalší kufor na kolieskach s rozmermi do 55 × 40 × 23 cm. Spoločnosť Wizz Air okrem toho predstavuje popri existujúcich možnostiach 20 a 32 kg nový typ podanej batožiny s maximálnou hmotnosťou 10 kg.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky do Baku v termíne 28.11. - 6.12. 2019.

► Ubytovanie v Baku už od 22€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky do Baku

Kalendár termínov Budapešť - baku

Vyhľadať ubytovanie v Baku

Podmienky vstupu do Azerbajdžanu

Občania SR potrebujú pre vstup do Azerbajdžanu platný cestovný pas a príslušné vízum. Cestovný pas občana SR musí byť platný pri vstupe aj výstupe z krajiny.

S platnosťou od 10. januára 2017 Štátny úrad pre verejné služby a sociálne inovácie zaviedol proces vydávania elektronických víz prostredníctvom „ASAN Visa" systému. E- víza žiadateľa sa spracujú v priebehu troch (3) pracovných dní, majú platnosť 30 dní a poplatok za ne predstavuje sumu 20$.


Turistické víza

  • platný pas+jeho kópia
  • vyplnená žiadosť o vízum (žiadosť sa vypĺňa elektronicky prostredníctvom eVisa systému, po vypísaní je potrebné ju vytlačiť, poslať na [email protected] spolu s oskenovaným pasom a následne osobne predložiť na konzulárnom oddelení spolu s ostatnými dokladmi)
  • 1 biometrická fotografia pasového formátu nie staršia ako 6 mesiacov
  • rezervácia hotela (s podpisom a pečiatkou) alebo súkromné pozvanie od azerbajdžanského občana overené notárom s kópiou preukazu totožnosti jeho osoby
  • rezerváciu spiatočnej letenky
  • cestovné poistenie (na celú dobu pobytu)
  • poplatok za vízum


Viac informácií nájdete na stránke https://evisa.gov.az

Ďalšie info nájdete na stránkach Honorárneho konzulátu Azerbajdžanskej republiky v Bratislave


Podmienky pobytu v Azerbajdžane

Cudzinec, ktorý prišiel na územie Azerbajdžana na dobu do 30 dní je povinný zaregistrovať sa podľa miesta dočasného pobytu. Pri pobyte v zariadení poskytujúcom ubytovacie služby (hotel, penzión, internát, kemping, nemocnica a pod.) vykonáva registráciu toto zariadenie do 24 hodín cez príslušné oddelenie polície. Pritom cudzinec je povinný predložiť písomnú žiadosť o registráciu a 2. časť registračného preukazu cudzinca, ktorá sa na polícii označuje záznamom o registrácii.

Cudzinec, ktorého pobyt na území Azerbajdžana bude trvať viac ako 30 dní je povinný zaregistrovať sa do 3 pracovných dní na príslušnom oddelení polície, pričom je povinný predložiť písomnú žiadosť, 2. časť registračného preukazu cudzinca, cestovný pas, doklad o štatúte imigranta, povolenie na vstup, resp. vízum a doklad o práve ubytovania v mieste pobytu (nájomná zmluva, list vlastníctva a pod.) alebo žiadosť osoby, ktorá poskytla ubytovanie. Na základe uvedených dokladov sa príslušným policajným orgánom vydáva preukaz o registrácii podľa miesta pobytu.

Na vstup do oblastí Azerbajdžanu hraničiacich s Arménskom je cestujúci povinný získať povolenie konzulárneho oddelenia Ministerstva zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky.Spiatočné letenky z Budapešti do Baku od 39 eur