BALI: Zvýšená vulkanická aktivita sopky Mount Agung

25.Sep 2017 | 15:45
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: indonézia bali

V súvislosti so zvýšenou vulkanickou aktivitou sopky Mount Agung (východ ostrova Bali) Národná agentúra pre manažment katastrôf Indonézie zvýšila úroveň výstrahy na štvrtý - najvyšší stupeň.


Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Jakarte odporúča slovenským turistom na Bali, aby sa riadili pokynmi miestnych úradov a zdržiavali sa mimo okruhu 12 km od kráteru sopky, kde došlo k evakuácii miestnych obyvateľov a niekoľkých turistických rezortov. Podľa miestnych úradov sú ostatné turistické rezorty vrátane rezortov v okolí Denpasaru zatiaľ mimo bezprostredného ohrozenia.

Letisko v Denpasare zatiaľ nehlási žiadne obmedzenia. Sopečný popol môže v prípade výbuchu spôsobiť problémy v leteckej preprave na/z Bali a bude potrebné rátať s omeškaniami. Prípadné zmeny v cestovných plánoch odporúčame konzultovať so svojou cestovnou agentúrou, leteckým prepravcom, či operátorom.

Veľvyslanectvo odporúča slovenským turistom na Bali, aby sledovali aktuálny vývoj situácie prostredníctvom miestnych médií a informácií miestnych úradov.

V prípade núdze občania SR môžu kontaktovať núdzovú linku Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Jakarte + 62 816783043. Zároveň vyzývame slovenských občanov, aby v prípade cestovania do uvedených oblastí využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke MZVaEZ SR.


Zdroj: MZV.sk