BOTSWANA S QATAR AIRWAYS - Gaborone z Budapešti s letenkami od 449€

13.Aug 2020 | 09:50
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika botswana letenky do botswany qatar airways Gaborone letisko budapešť

V aktuálnej ponuke let.spoločnosti Qatar Airways si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Budapešti do botswanského Gaborone už od 459€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 50x37x25 cm a maximálnou hmotnosťou 7kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x10 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci má nárok na ľubovoľný počet kusov podpalubnej batožiny, pričom celková váha všetkých batožín nemôže presiahnuť 30kg.

Letenky do Botswany sú dostupné pre cesty v termínoch od januára do júna 2021.


► Letenky napríklad v termíne 2-10 marec 2021.

► Ubytovanie v Botswane už od 25€ na osobu a noc.


KALENDÁR TERMÍNOV BUDAPEŠŤ - Botswana 459€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu do Botswany

Občania Slovenskej republiky, cestujúci za účelom turistiky a obchodu, nepotrebujú na vstup do Botswany vízum na dobu 30 dní. Pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po plánovom výstupe z krajiny a musí mať dostatočné množstvo voľných stránok pre prípadné potreby imigračných úradov Botswany.

Veľvyslanectvo Botswany v Londýne
6 Stratford PlaceW1C 1AY Londýn
Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného ÍrskaTel.: ++44-20-7499 0031
Fax.: ++44-20-7495 8595
email: [email protected]

Cestovanie s maloletými deťmi

Od 1. októbra 2016 musia všetky maloleté deti, cestujúce do/cez Botswanu ktorýmkoľvek hraničným priechodom, mať pri sebe, okrem platného cestovného pasu, tzv. úplný rodný list (unabridged birth certificate) a notársky overený súhlas jedného z rodičov (v prípade, že necestujú s oboma rodičmi). V prípade, že otec nie je zapísaný v rodnom liste dieťaťa, takýto súhlas nie je potrebný.

Slovensko nemá v krajine veľvyslanectvo. Teritoriálne príslušné je Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Pretórii v Juhoafrickej republike. V rámci konzulárnej spolupráce nevyhnutnú konzulárnu pomoc a asistenciu v prípade núdze, katastrofy alebo krízy bude slovenským občanom a krajanom v Botswanskej republike poskytovať Veľvyslanectvo Nemecka v Gaborone:

Embassy of the Federal Republic of Germany
poštová adresa: POBox 315, Gaborone, Botswanafyzická adresa: Professional House, Broadhurst Mall
Segodithsane Way, Gaborone, Botswanatel.: +267 395 3143
+267 395 3806
fax: +267 395 3038email: [email protected]
website: www.gaborone.diplo.de

Krajina je jednou z najlepšie fungujúcich v regióne subsaharskej Afriky, ktorej úroveň reforiem, demokratizácie a nastúpená cesta rozvoja sú vyzdvihované aj medzinárodnými inštitúciami. Botswana je pomerne vyhľadávanou turistickou destináciou v Afrike, ktorá ponúka neopakovateľné zážitky zo safari. Okrem prírodných rezervácií po celej krajine je najnavštevovanejšou časťou Botswany delta rieky Okavango. Obyvatelia Botswany sú priateľskí. Používanie kreditných kariet v krajine je možné vo všetkých veľkých hoteloch, obchodoch i reštauráciách, nie však na čerpacích staniciach.


BOTSWANA S QATAR AIRWAYS - Gaborone z Budapešti s letenkami od 449 eur