ČESKÁ REPUBLIKA: Mimoriadne opatrenie - kontroly teploty na hraniciach

10.Mar 2020 | 19:11
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: česká republika COVID-19

V súvislosti so šírením nového koronavírusu, Česká republika dňom 9. marca 2020 od 07:00h, s účinnosťou do ďalšieho oznámenia, prijala preventívne opatrenie kontrolovať osoby vstupujúce do Českej republiky osobnou alebo verejnou dopravou na desiatich formálnych hraničných priechodoch: Lanžhot, Rozvadov, Krásný Les, Dolní Dvořiště, Železná Ruda, Pomezí, Mikulov, Hatě, Strážný a Folmava na hraniciach s Nemeckom, Rakúskom a Slovenskom.


Monitorovanie budú vykonávať policajti Českej republiky alebo colní úradníci Českej republiky spolu s hasičskými zbormi Českej republiky. Budú rozdávať informačné brožúry a vykonávať náhodné testovanie teploty.

Toto opatrenie má za cieľ ochrániť zdravie a bezpečnosť ľudí v Českej republike a zabrániť šíreniu nového koronavírusu.

Odporúčame občanom Slovenskej republiky pri cestách do Českej republiky sledovať aktuálne informácie zverejňované na stránkach Ministerstva zdravotníctva ČR:

ako aj na stránkach Štátneho zdravotného ústavu

Štátny zdravotný ústav zriadil informačnú telefonickú linku v súvislosti s novým koronavírusom na telefónnom čísle: +420 724 810 106 a +420 725 191 367.

Pri cestovaní do Českej republiky odporúčame občanom registrovať sa v Registračnom formulári Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky na web stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky alebo cez mobilnú aplikáciu Svetobežka.

Zdroj: Mzv.sk