Cestovateľský festival Cestou necestou zavíta do 13 miest Slovenska

18.Okt 2021 | 08:30
Autor: Dušan
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: Cestovateľský festival Cestou necestou

Cestovateľský festival Cestou necestou zavíta po dlhej prestávke opäť do 13 miest Slovenska. Môžete sa tešiť na prezentácie Michala Knitla o 5000 kilometroch po vlastných. V roku 2019 kráčal po Pacifickej hrebeňovke, od hranice Mexika po Kanadu a minulé leto prešiel korzickú GR20, Tour de Mt. Blanc a tiež trochu vo Švajčiarku, Nórsku i Dolomitoch.

Viac ako 50 prezentácií a diskusii na vás čaká 5.-7.11.2021 v DK Ružinov v Bratislave. Na veľkom festivale počas trochu dní si môžete vypočiť o freeride na Antarktíde, ako sa to posom stopuje v Ázii, tipy a triky na sólo cestovnie, ako aj prednášky o lokalitách ako sú: Peru, Bali, Alpy, Kolumbia, Martinik, Stredná Amerika, Stredná Ázia, výstup na Manaslu (8163 metrov), Nórsko a mnoho ďalšieho. Na Ávii prejdeme celú Južnú Ameriku a spoznáme aj domorodý kmeň Nenci – kočovníkov ruského severu. Honza tiež povie svoje zážitky, ako cestoval s Ladou po Indii.

Prvýkrát na Slovensku si budete môcť vypočuť prednášky o kompletnom Triple Crown - tri najznámejšie túry v USA: Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail i Appalachian Trail (vyše 12 000 km peši), ktoré doplní workshop o ultralight výbave.

Tri dni plné inšpirácie sa o týždeň neskôr presunú do Žiliny, kde v termíne od 11.-13.11.2021 máme pre vás aj zimné filmy v podobe Snow Film Festu a ďalšie prezentácie zo sveta. Dozviete sa, aké je to bicyklovať viac ako rok po Strednej a Južnej Amerike počas pandémie a čo všetko sa dá zažiť.

Mesiac plný inšpirujúcich prezentácií začína. Viac na: www.cestounecestou.sk