Cestuj bez miliónov - kniha, ktorá ti ukáže ako cestovať na vlastnú päsť šikovne a lacno

06.Dec 2017 | 08:00
Autor: Dušan
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: Cestuj bez miliónov

Cestovanie je jediná vec, ktorú si môžeš kúpiť, ktorá ťa obohatí na celý život. Ale prečo cestovať zbytočne draho?

"Veľa ľudí, možno aj ty, si myslí, že cestovanie je drahé. A tak necestujú. Alebo cestujú menej ako by chceli. Roky snívajú o takej dovolenke na Maldivách, mysliac si, že na to nemajú, celý rok šetria na letnú dovolenku pri mori, či eurotrip.", odpovedá na moju otázku prečo sa rozhodla vydať knihu autorka Janka, zakladateľka blogu Travelhacker, ktorý bol ocenený ako Blog roka 2017 v kategórií cestovanie.


Čo ak sa ale dá cestovať minimálne o 50% lacnejšie ako si myslíš a jediný dôvod, prečo to nerobíš je, že nevieš kde začať?


.

"Je to realita veľa Slovákov, nie si zďaleka jediný", pokračuje Janka v rozprávaní.

"Keď niekomu spomeniem, že mesiac na Seychelách môže stáť 1300€ vrátane všetkých nákladov (áno, aj výletov, suvenírov, leteniek, ubytovania, stravy...), neverí. Potom spomeniem, že 2-týždňová dovolenka na Maldivách stojí 800€, tiež vrátane všetkého. A môžem pokračovať...Zanzibar, Mexiko, Sri Lanka, Filipíny... A Európa? Tam sa dá letieť od 1€."
Janka, čo je základom lacného cestovania?

Základ je vždy nájsť letenky. Letenky, ktoré budú vyhovovať Tebe a Tvojim potrebám. Rozmýšľal si niekedy, prečo dva vedľa seba sediaci ľudia v lietadle zaplatili za letenky úplne iné sumy? Ten pri okne 600€, jeho spolusediaci 300€. Každý chce byť ten 300€ spolusediaci.

A pritom rozdiel medzi 600€ pasažierom a 300€ pasažierom je jedine to, že jeden vie ako cestovať šikovne a lacno a ten druhý len kúpil nejakú letenku, ktorú našiel cez internet. O to najlepšie riešenie sa snažili obaja, no internet je neúprosný a keď nevieš, kde hľadať, prerobíš


Možno Ti to teraz znie ako úplne iný svet alebo si myslíš, že je to len pre vyvolených a nie je to tak ľahké. Nie je to ľahké, rozhodne. Treba pochopiť systém, veľa skúšať, veľa čítať a učiť sa. Ak by to bolo tak jednoduché, už by takto lacno cestoval každý....

.

Je tu však jedno riešenie. Pre všetkých, ktorí chcú cestovať lacno, no nechcú tráviť veľa času učením sa ako na to.

Práve spolu s Jankou, ktorá ako som spomínal založila momentálne azda najúspešnejší cestovateľský blog Travelhacker ocenený aj ako Blog roka 2017 sme my z Kadetade vytvorili unikátnu knihu, ktorá obsahuje kompletné cestovateľské know-how. Ukáže vám nielen to, kde nájsť letenky, ubytovanie, ale dá vám kopec tipov ako na cestách ušetriť peniaze, nervy a čas.

Je napísaná v prehľadnej forme, nech ich viete hneď použiť. A čo je skvelé, môžete si dokonca vybrať medzi tlačenou knihou a e-bookom.Nie je to však len kniha, ale Travelhackerský set, ktorý popri knihe obsahuje aj členstvo vo VIP travelhackerskej komunite, kde sa môžete opýtať čokoľvek ohľadom cestovania, Live Chaty a bonusy.

Celý Travelhacker set nájdete na www.cestujbezmilionov.sk a my z Kadetade ho odporúčame všetkým, ktorí chcú cestovať lacnejšie, no nevedia, kde začať a pre tých, ktorí už cestujú, no chcú cestovať šikovnejšie.