Čile - priame lety z Ríma do Santiago de Chile od 473€

12.Apr 2016 | 18:40
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Južná Amerika CHILE SANTIAGO DE CHILE

Ak máte v pláne podniknúť cestu do Južnej Ameriky a cieľom vašej cesty by malo byť Čile, tak za povšimnutie by stáli letenky od let.spoločnosti Alitalia. Aktuálna ponuka spiatočných leteniek let.spoločnosti Alitalia (priamy let) z Ríma do Santiago de Chile už od 473€. Za podobnú cenu sú dostupné letenky aj z iných talianskych letísk ako napríklad Miláno či Benátky. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch od októbra do decembra 2016.

Tarif bol platný v čase písania tohto príspevku.


► Letenky napríklad v termíne 6-26 november 2016.

► Ubytovanie v Santiagu už od 11€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Druhým tipom na letenky do Čile je kombinovaná letenka z Ríma do Santiaga (priamy let) s návratom do Viedne a to za cenu 499€. Pozri kalendár termínov a cien.

Kalendár termínov


Podmienky vstupu do Chile

Občania SR môžu cestovať a zdržiavať sa na území Čílskej republiky za účelom turistiky po dobu 90 dní bez víz. Podmienkou je cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov.

Pri vstupe do krajiny je potrebné vyplniť Registračnú kartu Imigračného úradu a formulár Poľnohospodárskej a veterinárnej služby. Časť registračnej karty, ktorú colník vráti cestovateľovi je potrebné starostlivo uschovať. Úrady ju vyžadujú pri opustení krajiny, v prípade je straty alebo krádeže sa vyžaduje zaplatenie pokuty. Do Čile je prísne zakázané dovážať akékoľvek potravinárske výrobky, rastliny, ovocie či zeleninu. Prihlasovacia povinnosť neexistuje. Pri pobyte dlhšom ako 90 dní je nevyhnutné zaobstarať si dlhodobé víza na veľvyslanectve Čile vo Viedni.

Turista môže priviesť do krajiny bez cla predmety osobnej potreby, fotoaparát, videokameru, osobný počítač a pod. (pri príchode je povinný tieto predmety deklarovať). Bez cla možno priviesť 2 fľaše likérov a 10 krabičiek cigariet. Všetko ostatné je potrebné uviesť v colnom prehlásení a zaplatiť clo. Povinná výmena valút neexistuje. Pri dovoze zvierat je potrebné potvrdenie o očkovaniach vydané veterinárom a overené čílskym konzulátom.

Kontroly pri vstupe sú prísne, za porušenie obmedzení na dovoz zakázaných potravín a tovarov hrozí finančný postih.