ČÍNA: Šanghaj z Budapešti s letenkami od 489€

07.Máj 2023 | 15:20
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do číny čína ázia letenky do ázie šanghaj letenky do šanghaja lufthansa Austrian Airlines letisko budapešť

V najľudnatejšom meste Číny v Šanghaji, ktoré sa radí medzi finančné a obchodné centrá sveta, na vás určite zapôsobí jeho moderná architektúra a dynamický pulzujúci život, ktorý tu vnímate na každom rohu. Rozsiahle zelené parky, moderné budovy, vrátane tej najvyššej v Číne, početné pouličné trhy, obrovské nákupné centrá či vynikajúca ázijská kuchyňa - to všetko vytvára dokonalý mix modernej čínskej kultúry v tomto ázijskom svetovom meste. Neváhajte a zažite neopakovateľnú atmosféru metropoly Šanghaj naživo.

K ceste využite ponuku od let. spoločností Lufthansa a Austrian Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Budapešti do Šanghaja už od 185000 Ft (cca 489€). V cene letenky je jedna príručná batožina do 8kg a jedna odbavená batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg.

Letenky do Šanghaja sú dostupné pre cesty v termínoch do mája do decembra 2023, s výnimkou termínov počas júla a augusta.


► Letenky napríklad v termíne 25.5. - 1.6. 2023.


Vyhľadať letenky na stránkach Austria airlines

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE


15 užitočných rád pred cestou do Číny

Chystáte sa do Číny? Máte otázky ako to zvládnete v krajine, kde sa okrem veľkých miest nedá dohovoriť po anglicky? Hľadáte informácie, čo treba vedieť pred vstupom do tejto krajiny? Tu nájdete 15 základných informácií, ktoré sa vám zídu pred cestou do krajiny draka... viac na Travelistan.sk


Podmienky vstupu do Číny

Na územie ČĽR môže vstupovať občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné vízum. Platnosť cestovného pasu musí byť najmenej o 6 mesiacov dlhšia ako je predpokladaný termín opustenia územia Číny. Držitelia cestovných pasov musia mať udelené vízum, ktoré je možné získať na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave. Žiadateľ k žiadosti o krátkodobé vízum je povinný predložiť nasledovné doklady: platný cestovný doklad, vyplnenú žiadosť a dve fotografie, predloženie dokladov potvrdzujúcich účel návštevy; v prípade individuálnej turistiky môže byť vyžadované predloženie dokladu o zabezpečení finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom v Číne. Pri vstupe na územie ČĽR je cudzinec povinný vyplniť formulár „Arrival card" a zároveň aj formulár o zdravotnom stave „Quarantine Declaration Form on Entry". Hotely a ubytovacie zariadenia registrujú cudzincov automaticky na základe predloženého cestovného dokladu s platným vízom alebo na základe povolenia na dlhodobý pobyt v ČĽR.

Pokyny k opatreniam na prevenciu a kontrolu epidémie pre cestujúcich smerujúcich do Číny

Od 29. apríla 2023 môže byť nahradený doteraz povinný PCR test antigénovým samotestom cestujúcimi medzinárodných letov do Číny. Test musí byť vykonaný 48 hodín pred nástupom do lietadla. Letecké spoločnosti už viac nebudú kontrolovať testovacie osvedčenie pred nástupom na palubu lietadla. V záujme uľahčenia príprav cestovateľom Veľvyslanectvo ČĽR v SR aktualizovalo „Pokyny k opatreniam na prevenciu a kontrolu epidémie pre cestujúcich do Číny“. Pozorne si tento oznam prečítajte a dodržujte, aby ste predišli ovplyvneniu Vašej plánovanej cesty.

1. PCR/antigénový test pred nástupom do lietadla Všetci cestujúci smerujúci do Číny musia do 48 hodín pred nástupom na palubu lietadla podstúpiť antigénový test alebo PCR test a do Číny môžu cestovať len vtedy, keď je výsledok testu negatívny alebo keď sa zmení z pozitívneho na negatívny.

2. Vyhlásenie o zdravotnom stave čínskym colným úradom Svoj negatívny výsledok testu musíte oznámiť čínskemu colnému úradu vyplnením formulára vyhlásenia o zdravotnom stave v miniprograme WeChat čínskeho colného úradu (naskenujte QR kód nižšie) alebo cez: https://htdecl.chinaport.gov.cn, alebo prostredníctvom aplikácie China Customs APP.

3. Kontrola pred nástupom do lietadla Letecké spoločnosti už nebudú kontrolovať váš dôkaz o teste skenovaním QR kódu.

4. Vlastná ochrana počas letu Odporúča sa, aby ste sa počas letu chránili a dávali si pozor, aby ste znížili riziko infekcie.

5. Kontrola pri vstupe do Číny Po príchode na letisko absolvujte potrebné colné konanie s QR kódom colnej zdravotnej deklarácie, ktorý ste získali nahraním negatívneho výsledku testu do aplikácie. Pokiaľ bolo vaše zdravotné vyhlásenie v poriadku a nevykazuje žiadne abnormality budete pustení ďalej. Colné orgány však budú vykonávať kontroly vzoriek niektorých cestujúcich. Osoby s zdravotnými vyhláseniami, ktoré nebudú úplne v poriadku, príp. budú mať preukázateľné symptómy musia spolupracovať s colnicou a podstúpiť dodatočné pretestovanie odberom vzorky na mieste.

6. Prevencia a kontrola epidémie po vstupe Po vstupe do Číny budete musieť prísne dodržiavať požiadavky na prevenciu a kontrolu epidémie v mieste, kde sa zdržiavate.ČÍNA - Šanghaj z Budapešti s letenkami od 489 eur