CRUMPLED CITY – MAPY PRE TÝCH NAJŠTÝLOVEJŠÍCH CESTOVATEĽOV

21.Aug 2014 | 21:26
Autor: Dušan
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky:

Talianska spoločnosť Palomar, ktorá sa v posledných rokoch sústredí na výrobu jedinečných a dizajnových produktov vynikajúcich kombináciou štýlovosti s funkčnosťou, vytvorila unikátnu mapu, ktorá ako jediná na svete vyzerá tým lepšie, čím viac je pokrčená.

Originálne dizajnové mapy Crumpled City nadchnú nie len cestovateľov! Ich tajomstvo spočíva v špeciálnom materiáli, vďaka ktorému sú prakticky nezničiteľné.

Tieto na pohľad veľmi zaujímavé mapy najväčších a najkrajších miest sveta vyzerajú úplne inak ako mapy, na ktoré sme boli zvyknutí. Mesto je v nich vykreslené v jednoduchej farebnej schéme, kde originálne ikonky označujú zaujímavé body a miesta. Mapy sú mäkké a super ľahké a "zbaliť" ich späť do malého vrecúška trvá menej ako 2 sekundy. Vďaka materiálu Tyvek sú mapy neroztrhnuteľné, vodeodolné a ohňovzdorné. Vašej mapy sa teda len tak ľakho nezbavíte.

Tyvek je syntetická látka, ktorá bola vytvorená v polovici 20.storočia. Využívala sa napríklad na výrobu špeciálnych poštových obálok či bankoviek, ktoré už dnes nie sú v obehu a stali sa zberateľskými predmetmi. V súčasnosti sa z tejto látky šijú ochranné zástery, laboratórne plášte či celé kombinézy s topánkami. V Amerike z nich jeden z módnych reťazcov dokonca šije "šortky". Materiál Tyvek je však využívaný aj v ďalších odvetviach od farmácie až po zábavný priemysel. Hoci Tyvek pripomína papier a je možné naň písať aj tlačiť, je to syntetická látka a nie je možné ho recyklovať spoločne s papierom. Jeho veľkou výhodou však je, že je 100% recyklovateľný.

Mapy si môžete zakúpiť v sieťach kníhkupectiev Martinus a Panta Rhei.