Cyperský Paphos v jesenných termínoch s letenkami z Bratislavy už od 12€

06.Okt 2020 | 09:52
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: cyprus európa letenky na cyprus ryanair paphos letenky paphos letisko bratislava

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Ryanair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Bratislavy do cyperského Paphosu už od 12€. Letenky na Cyprus sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca október 2020.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags" za 12€, tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.
  • Ak si nezakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si MÔŽETE k malej batožine (ktorá je v cene letenky) dokúpiť batožinu do 10kg, ktorá pôjde do podpalubia. Poplatok za túto batožinu je 10€ za jeden let.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky na Cyprus v termíne 10-17 október 2020.

► Ubytovanie v Paphose už od 15€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Bratislava - Paphos

Zobraziť ubytovanie na Cypre

Podmienky vstupu na Cyprus

Pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich na Cyprus bez ohľadu na kategóriu platí povinnosť pred odletom sa zaregistrovať, vyplniť dotazník a podpísať série vyhlásení na stránke cyprusflightpass.gov.cy, cez ktorú bude následne vystavený tzv. flightpass. Uvedený registračný formulár má za cieľ pomôcť tzv. contact tracking - sledovaniu všetkých kontaktov v prípade pozitívneho nálezu a ich následného testovania. Nevyplnenie a nezaslanie tohto formuláru elektronickou formou má za následok pokutu 300 eur a možné odmietnutie vstupu na územie Cypru, v lepšom prípade uhradenie pokuty + 60 eur za COVID-19 test. Po prílete na Cyprus môže byť ktokoľvek z cestujúcich, starší ako 12 rokov, náhodne (zdarma) testovaný na Covid-19 priamo na letisku.

Na správne spustenie online formulárov si cestujúci musia vytvoriť účet, pridať svoje osobné údaje, podrobnosti letu, uviesť dôvod svojej cesty, kde sa budú zdržiavať, kontaktné údaje v prípade núdze a urobiť právne vyhlásenie.

Žiadny cestujúci, prichádzajúci z krajín patriacich do A kategórie, pod podmienkou, že nenavštívil za posledných 14 dní krajinu kategórie B alebo C, nemusí mať test na COVID-19.

Rozdelenie krajína na A, B a C kategórie z pohľadu Cypru

V prípade cestujúcich, prichádzajúcich z krajín zaradených do B kategórie je potrebné, aby mali osoby staršie ako 12 rokov pred vstupom na palubu lietadla negatívny test na COVID-19, urobený najneskôr 72 hodín pred odletom. Počíta sa 72 hodín od odobratia vzorky.

Slovensko bolo zaradené Cyperskou republikou na zoznam krajín kategórie C s platnosťou od 9. októbra. Česká republika, Maďarsko a s platnosťou od 24. septembra aj Rakúsko sú rovnako zaradené na zoznam krajín kategórie C. Vstup na územie Cyperskej republiky z krajín kategórie C je povolený iba špecifickým kategóriám občanov, ktorí majú možnosť zvoliť si, či sa majú po príchode podrobiť diagnostickému testu na COVID-19, alebo mať so sebou negatívny certifikát o teste RT- PCR na COVID-19, vykonaný do 72 hodín pred odletom. Všetky tieto osoby musia po prílete zostať v izolácii po dobu 14 dní a to bez ohľadu na výsledok testu. Ďalší COVID-19 test na vlastné náklady je nutné absolvovať 48 hodín pred ukončením izolácie. Výsledky testu musia byť následne poslané na adresu [email protected]. K ukončeniu karantény dôjde až po negatívnom výsledku posledného COVID-19 testu.


Podmienky návratu do SR

Slovenskí občania prichádzajúci z Cypru môžu voľne prechádzať hranice bez predloženia negatívneho COVID-19 testu a nie sú povinní absolvovať karanténu.Paphos z Bratislavy s letenkami od 12 eur