Cyprus, Jordánsko a Izrael z Bratislavy plus na skok do Egypta s letenkami od 49€.

30.Aug 2018 | 18:32
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: izrael eilat Jordánsko ryanair ammán blízsky východ letisko bratislava cyprus paphos egypt TABA

Vyrazte za dobrodružstvom plným mora, pláží, chrámov a nezabudnuteľných pamiatok. Na cestu, počas ktorej prejdete až 4 krajiny. Začnete ju v Bratislave. Prvá zastávka bude len kúsok od miesta, kde sa z morskej peny zrodila Afrodita. V meste Paphos vás privíta šum mora i staroveké poklady. Odtiaľ sa presuniete do Ammánu a potom po vlastnej osi za ďalšou krás(k)ou, skalnou Petrou v Jordánsku. Po toľkej kultúre a histórii je opäť čas na vylihovanie pri mori. Ani nie hocijakom, vyhriatom Červenom mori v Eilate alebo v egyptskej Tabe, ktorá je kúsok od Eilatu. Tu môžete plávať popri tých najfarebnejších koraloch. No a na koniec sa z Eilatu vrátite letecky do Bratislavy.

K ceste využijeme ponuke let.spoločnosti Ryanair s možnosťou zakúpiť si letenky z Bratislavy do cyperského Paphosu, z Paphosu do jordánskeho Ammánu a z izraelského Eilatu do Bratislavy už od 49€.


Príkladový itinerár cesty

  • 28.11.2018 Bratislava→ Paphos
  • 30.11.2018 Paphos → Ammán
  • 06.12.2018 Eilat → Bratislava


Ceny boli platné v čase písania a uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov cesty môže byť cena leteniek vyššia!Ako rezervovať letenky

K tejto ceste je potrebné zakúpiť si 3 jednosmerné letenky. Prvá bude na trase z Bratislavy do cyperského Paphosu v termíne 28.11.2018 za cenu cca 15€. Druhou bude letenka z Paphosu do jordánskeho Ammánu v termíne 30.11.2018. Za túto letenku zaplatíte 10€. Poslednou letenkou bude letenka z izraelského Eilatu nazad do Bratislavy v termíne 6.12.2018. Cena tejto letenky je 24€. Spolu za 3 letenky to bude 49€. Letenky si môžete vyhľadať a rezervovať priamo cez stránku let.spoločnosti Ryanair. Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť v termínoch počas mesiaca november a december 2018.

Vyhľadať letenky na stránke Ryanair


Ryanair mení pravidlá pre batožinu. Od 1.novembra bude v cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags" za 12€, tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.
  • Ak si nezakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si MÔŽETE k malej batožine (ktorá je v cene letenky) dokúpiť batožinu do 10kg, ktorá pôjde do podpalubia. Poplatok za túto batožinu je 8€ za jeden let. Pri neskoršom zakúpení je cena 10€ za jeden let.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


Eilat – Červené a Mŕtve more v jednom

November je mesiac, kedy si už v Stredozemnom mori bez otužovania nezaplávate. Ak nechcete siahnuť po drahej exotike, izraelský Eilat je ideálny na predĺžený víkend s kúpaním v Červenom mori. Letenky Bratislava – Eilat kúpite v akcii Ryanairu od 30€. Výlet do Eilatu sa dá skombinovať s Mŕtvym morom, gigantickou pevnosťou Masada alebo si sem môžete prísť zabehnúť maratón. A mimochodom, vedeli ste, že Piešťany sú partnerským mestom Eilatu? čítať ďalej


Jordánsky Ammán. Za lákavou atmosférou orientu

Ammán je vcelku zaujímavé mesto. Nemá farebné trhy ako Damašek či Aleppo, nevyžaruje ani čarovnú atmosféru starého Jeruzalemu a nevyniká nočným životom ako Bejrút. Patrí k najväčším mestám Blízkeho Východu, ba čo viac, dokáže si Vás získať aj napriek neveľkým očakávaniam. Je to mesto rozlievajúce sa na pahorkoch ako staroveký Rím, mesto s krásnym trhoviskom, pamiatkami, čajovňami a skvelým jedlom. Napokon si aj vy pri mätovom čaji poviete, že ten Ammán má naozaj niečo do seba... čítať ďalej


Podmienky vstupu do Izraela

Medzi SR a Izraelom je bezvízová dohoda platná od r. 1997. V zmysle dohody občania SR môžu stráviť maximálne 90 dní v Izraeli, striktne len za účelom turistiky. V prípade prekročenia termínu 90 dní izraelské imigračné úrady prísne postihujú previnilca, prípadnou deportáciou a zákazom vstupu.