Dominikánska republika - Last minute letenky z Viedne do Puerto Plata 420€

23.Mar 2017 | 23:15
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: puero plata karibik dominikánska republika letisko viedeň letenky do karibiku letenky do dominikánskej republity

Zažite Dominikánsku republiku a okúste karibský životný štýl a uvoľnenosť ostrova. Tento nádherný ostrov uspokojí aj tých najnáročnejších cestovateľov svojou ponukou vodných aktivít, krásnych pláží, obrovských možností pre potápanie a vodné športy. Dominikánska republika je určite ideálne miesto na strávenie príjemnej dovolenky v jedinečnom prostredí Karibiku.

Využite letenky od let.spoločnosť Airberlin a zaleťte si za teplom do Dominikánskej republiky. V aktuálnej ponuke si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Puerto Plata od 420€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o váhe 23kg. Letenky sú dostupné len v jednom termíne a to 24.3. 4.4. 2017.


► Letenky napríklad v termíne 24.3. 4.4. 2017.

► Ubytovanie v Puerto Plata už od 11€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Dominikánska republika – December v Karibiku

Je presne 6.12., mikulášske čiapky, parohy a nos máme pripravené, takže dobrodružstvo sa môže začať. Začíname skoro ráno transportom do Viedne. Čaká nás dlhá cesta Viedeň – Zürich – Punta Cana a vysporiadanie sa s časovým posunom -5 hodín. V Zürichu máme asi dve hodiny pauzu, tak sa kocháme luxusnými švajčiarskymi hodinkami. Cesta cez Atlantik je nekonečná, ale let prebehol hladko a bez nejakých väčších turbulencií. Do Punta Cany prilietame 20:40 miestneho času, u nás doma je už dávno po polnoci. Vo výstupnej hale, teda skôr by som to nazval veľký slamený prístrešok s mega ventilátormi, si kupujeme turistické víza za 10 USD.

TIP: Oplatí sa zameniť viac hotovosti v USD, bankomaty sú tam dosť nespoľahlivé, prakticky všade zaplatíte dolármi a kurz je niekedy ešte výhodnejší ako dominikánske peso (RD$)

Pôvodný plán bolo požičanie auta, ale nakoniec sme boli radi, že ideme z letiska hotelovým transferom. V doprave tam vládne jedna veľká anarchia, ľudia jazdia po strede cesty, s diaľkovými svetlami a motorkári vás obiehajú zo všetkých strán. Dokonca, keď sa stane nejaká nehoda, na vine je vždy cudzinec. Ubytovanie v 4**** all inclusive hoteli VIK Arena Blanca sme si bookli priamo cez stránku hotela. Bolo to lacnejšie ako cez nás osvedčený booking.com. Ako sme zhodnotili po prezretí iných hotelových rezortov, ten náš bol hádam najkrajší .A to som ešte nepovedal cenu za noc – neuveriteľných 40E. V rámci All Inclusive balíku sme mali hádam všetko, ale aj tak sme najviac využívali drinky na pláži.

Viac si môžete prečítať na svetobeznici.sk


Podmienky vstupu do Dominikánskej Republiky

Platí obojstranný vízový vstup. Pre občanov SR za účelom turistiky možnosť zakúpenia pri príchode na letisku tzv. turistickú kartu, cena 10 USD, platná na 30 dní. Iné dôvody vízová povinnosť.