Dominikánska republika počas hlavnej sezóny. Santo Domingo z Krakova s letenkami od 485€

02.Nov 2017 | 19:38
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: karibik dominikánska republika Santo Domingo letenky do dominikánskej republiky letenky do karibiku klm letenky do Santo Domingo letisko krakov

Pomaly prichádza obdobie, kedy máme chuť uniknúť pred zimou niekam pod palmu. Vyrazte za teplom a oddychom do Dominikánskej republiky. Vylihovať na pláži, šnorchlovať popri farebných koralových útesoch, preskúmať niektorý z národných parkov alebo tropických pralesov. A to rovno v hlavnej sezóne. Z Krakova poletíte priamo do hlavného mesta Santo Domingo, kde vás pred cestou za vyhriatym morom zdržia historické uličky jedného z najstarších miest Karibiku.

K návšteve využite aktuálnu ponuku od let.spoločností KLM a Delta Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Krakova do Santo Domingo už od 485€. Letenky za túto cenu si môžete vyhľadať a rezervovať priamo cez stránku let.spoločnosti KLM. V cene letenky je príručná batožina a jedna batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od decembra 2017 do apríla 2018.


► Letenky napríklad v termíne 24.4. - 2.2. 2018.

► Ubytovanie v Dominikánskej republike už od 10€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky na stránkach KLM

Kalendár termínov Krakov - Santo Domingo

Vyhľadať a rezervovať ubytovanieVyužite možnosť ubytovania v súkromí cez portál Airbnb a získajte 25€ kredit na ubytovanie.Dominikánska republika – December v Karibiku

Je presne 6.12., mikulášske čiapky, parohy a nos máme pripravené, takže dobrodružstvo sa môže začať. Začíname skoro ráno transportom do Viedne. Čaká nás dlhá cesta Viedeň – Zürich – Punta Cana a vysporiadanie sa s časovým posunom -5 hodín. V Zürichu máme asi dve hodiny pauzu, tak sa kocháme luxusnými švajčiarskymi hodinkami. Cesta cez Atlantik je nekonečná, ale let prebehol hladko a bez nejakých väčších turbulencií. Do Punta Cany prilietame 20:40 miestneho času, u nás doma je už dávno po polnoci. Vo výstupnej hale, teda skôr by som to nazval veľký slamený prístrešok s mega ventilátormi, si kupujeme turistické víza za 10 USD.

TIP: Oplatí sa zameniť viac hotovosti v USD, bankomaty sú tam dosť nespoľahlivé, prakticky všade zaplatíte dolármi a kurz je niekedy ešte výhodnejší ako dominikánske peso (RD$)

Pôvodný plán bolo požičanie auta, ale nakoniec sme boli radi, že ideme z letiska hotelovým transferom. V doprave tam vládne jedna veľká anarchia, ľudia jazdia po strede cesty, s diaľkovými svetlami a motorkári vás obiehajú zo všetkých strán. Dokonca, keď sa stane nejaká nehoda, na vine je vždy cudzinec. Ubytovanie v 4**** all inclusive hoteli VIK Arena Blanca sme si bookli priamo cez stránku hotela.

Viac si môžete prečítať na svetobeznici.sk


Podmienky vstupu do Dominikánskej Republiky

Platí obojstranný vízový vstup. Pre občanov SR za účelom turistiky možnosť zakúpenia pri príchode na letisku tzv. turistickú kartu, cena 10 USD, platná na 30 dní. Iné dôvody vízová povinnosť.