Dubaj a Katar z Viedne v rámci jednej cesty od 299€

11.Jan 2017 | 18:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: emiráty dubaj Blízky východ letenky do dubaja katar letenky do kataru doha

Luxus s luxusom pre každého. Tak by sme mohli opísať ďalšiu zaujímavú ponuku lacných leteniek, ktorú pre vás máme. Našim cieľom budú dve mestá Perzského zálivu. Väčšinu svojej dovolenky strávite na plážach alebo medzi mrakodrapmi Dubaja, no vďaka dlhšiemu prestupu budete môcť spoznať aj orientálny Katar. Konkrétne to bude Doha, moderné, živé a historické hlavné mesto jednej z najbohatších krajín sveta.

K ceste do Dubaja a Kataru si zakúpiť spiatočné letenky z Viedne už od 299€. V cene letenky je príručná batožina do 10kg a zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 30kg. Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť v termínoch od apríla do decembra 2017.


► Letenky do Dubaja v termíne 16-23 apríl 2017

► Ubytovanie v Dubaji už od 20€ na osobu a noc.

► Ubytovanie v Dohe už od 28€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie v Dubaji

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie v Dohe


Víza do Dubaja

Od 22.marca 2014 bez nutnosti víz do Emirátov!


Víza do Kataru

Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas (minimálne 6 mesiacov od vstupu) a príslušné vízum.

Pozor: V PASE NESMIE BYŤ PEČIATKA ŠTÁTU IZRAEL, RESP. IZRAELSKÉ VÍZUM.

Za udelenie víza elektronickou formou sa musí zaručiť tzv. "sponzor", t.j. občan Kataru, alebo osoba s trvalým pobytom v Katare, administrácia hotela, ktorá cudzinca pozve a preberá za jeho pobyt plnú zodpovednosť, prípadne letecká spoločnosť Qatar Airways. Sponzorovi je tak potrebné vopred poslať naskenovanú tzv. dátovú stranu pasu, v prípade pozitívneho posúdenia a udelenia víz sú tieto zaslané elektronicky. Cena za vstupné turistické vízum na 1 vstup a 1 mesiac je 100 katarských rijálov/cca. 25 EUR.

Upozorňujeme, že občania SR nemajú možnosť dostať vízum po prílete ne letisku, preto občan/ka, ktorý/á sa napriek tomu rozhodne pricestovať do Kataru bez vopred udeleného víza, tak urobí výlučne na vlastné riziko!

Tranzit cez medzinárodné letisko v Doha, Katar

Veľvyslanectvo SR v Kuvajte upozorňuje slovenských občanov, že v priestoroch medzinárodného letiska v Dohaje, rovnako ako v celej krajine, vzhľadom na náboženské predpisy požívanie alkoholických nápojov na verejnosti je prísne zakázané. Porušenie zákazu bude tak bez výnimky potrestané minimálne finančnou pokutou vo výške stoviek EUR, v prípade závažnejšieho priestupku aj zadržaním v policajnej cele a následnou deportáciou z krajiny.


Pri tranzite cez medzinárodné letisko v Doha Katar nepotrebujú občania SR vízum, ich tranzit však musí spĺňať 3 nasledovné podmienky:

  • cestujúci musí mať letenku na nadväzujúci spoj do svojej cieľovej destinácie a v prípade potreby aj víza, ak sa na vstup do danej krajiny od občanov SR vyžadujú,
  • cestujúci nesmie opustiť tranzitný priestor letiska,
  • cestujúci by nemal na letisku v tranzitnej zóne stráviť viac ako 24 hodín.


Ak je vaša doba prestupu dlhšia ako 5 hodín, po novom môžete získať bezplatné tranzitné víza na dobu 96 hodín (4 dni) na návštevu Kataru.


Bezplatné tranzitné víza získate ihneď po prílete na letisko Hamad International Airport. K ich vybaveniu vám postačí letenka a pas, platné sú až 90 dní odo dňa vybavenia. V prípade potreby doplňujúcich informácií o tranzite vzhľadom na možné špecifické okolnosti odporúčame navštíviť webstránku štátnej leteckej spoločnosti: www.qatarairways.com.


Zdroj: MZV.sk