Dubaj a Omán v rámci jednej cesty od 303€

13.Dec 2016 | 20:09
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: muscat omán emiráty dubaj Blízky východ

Našli sme pre Vás zaujímavú ponuku na návštevu arabských krajín Omán, SAE a ich zaujímavých miest Dubaj a Muscat.

Túžite spoznať krásy arabského sveta? Tieto akciové letenky sú pre vás ako vyšité. Dostanú vás nie do jedného, ale rovno do dvoch jedinečných „púštnych" krajín. Navštívite mesto neobmedzených možností, neuveriteľného luxusu a mrakodrapov, Dubaj. Odtiaľ sa presuniete do Ománu, ktorý je vraj považovaný za najkrajšiu arabskú krajinu. Možno aj preto, že moderný a bohatý štát ostal verný tradíciám, ktoré vás isto očaria.

Spojte obe krajiny do jednej návštevy a vydajte sa tak za objavovaním orientálnej atmosféry, v tejto bezpečnej oblasti Blízkeho východu. K ceste do týchto krajín môžete využiť ponuku leteniek od let.spoločnosti FlyDubai z Prahy do Dubaja a s návratom z Muscatu do Prahy už od 289€. V cene letenky je príručná batožina do 7kg a zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 20kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch od marca do októbra 2017.


  • 11.4.2017 Bratislava -> Dubaj
  • 15.4.2017 Dubaj -> Muscat
  • 18.4.2017 Muscat -> Bratislava


Vyhľadať a rezervovať letenky,


Vyhľadať ubytovanie v Dubaji

Vyhľadať ubytovanie v Ománe


Ako z Dubaja do Ománu

Pri takto poskladanej ceste je potrebné sa z Dubaja do Ománu prepraviť po vlastnej osi. K presunu medzi krajinami môžeme využiť niektorú z ponúk miestnych autobusových spoločností. Napríklad linka 201 spoločnosti ONTC/Mwasalat, ktorá premáva medzi Dubajom a Ománom 3x denne. Odchod z Dubaja je o 7:30, 15:30 a 21:00. Doba jazdy je približne 5-6 hodín, v závislosti od zdržania sa na hraničnom prechode. Cena jednosmerného lístka je 55 AED (cca 14€). Na hraničnom prechode sa platí tzv. "poplatok za opustenie" krajiny vo výške 35 AED (cca 9€) a poplatok za vstupné víza do Ománu vo výške 5 OMR (cca 12€).

Poprípade môžeme túto cestu absolvovať letecky, kde cena jednosmernej letenky začína na sume cca 85€.
Podmienky vstupu do Emrátov

Od 22.marca 2014 bez nutnosti víz do Emirátov!


Podmienky vstupu do Ománu

Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas a príslušné vízum, o ktoré možno požiadať na veľvyslanectve Ománu vo Viedni, alebo priamo na hraničnom priechode / letisku pri vstupe do krajiny.