EGYPT - CESTOVNÉ ODPORÚČANIE

30.Aug 2015 | 21:21
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: egypt Oznamy a upozornenia pred cestou

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR upozorňuje slovenských občanov, že v dôsledku prebiehajúcich operácií proti teroristom v severnej časti Sinajského polostrova v oblasti naďalej platí výnimočný stav, vrátane zákazu nočného vychádzania (19:00 – 6:00). Sprísnenie bezpečnostných opatrení sa netýka južnej časti Sinajského polostrova, v ktorom sa nachádza napr. letovisko Šarm el-Šejch. Ministerstvo pripomína, že severný Sinaj, ako aj západné územia hraničiace s Líbyou, považuje dlhodobo za rizikové a opakovane varuje slovenských občanov, aby do nich necestovali.


MZVaEZ SR súčasne informuje, že teroristické skupiny operujúce v EAR predstavujú naďalej vážnu hrozbu pre bezpečnosť, vrátane ohrozenia pre turistov. Riziko je zvlášť aktuálne počas výročí politických udalostí po januári 2011 alebo sviatkov.

Bezpečnostná situácia v prímorských strediskách na kontinentálnom pobreží Červeného mora (napr. Hurgáda, Safaga, Marsa Alam) i v turistických centrách v povodí Nílu južne od Luxoru je stabilizovaná. Odporúčame však zvážiť nevyhnutnosť organizovaných výletov aj individuálnej turistiky do púštnych oblastí západne od povodia Nílu až po hranicu s Líbyou, delty Nílu, do Káhiry, Alexandrie a Fajjúmu.

Ministerstvo ďalej odporúča občanom SR, aby počas svojho pobytu v Egypte dodržiavali maximálnu opatrnosť, vyhýbali sa demonštráciám a zhromaždeniam osôb, sledovali aktuálny vývoj bezpečnostnej situácie v médiách a striktne rešpektovali pokyny príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Ministerstvo tiež apeluje na slovenských občanov, aby v prípade cestovania do Egypta vo vlastnom záujme využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: http://www.mzv.sk/Register.

Zdroj: MZV.sk