EGYPT: Káhira z Viedne s letenkami od 232€

31.Aug 2017 | 19:02
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika egypt letenky do egypta káhira letenky do káhiry letisko viedeň aegean airlines

Zaleťte si do Káhiry, jedného z najväčších miest Afriky ležiacom v blízkosti delty Nílu. Zároveň je to najvýznamejšie spoločenské, politické a kultúrne centrum Egypta. Nachádzajú sa tu významné múzea egyptskej kultúry a v blízkosti mesta nájdeme najznámejšie pamiatky starovekého Egypta ako sú sfingy a pyramídy v Gíze.

K ceste do Egypta využite ponuku let.spoločnosti Aegean Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Káhiry už od 232€. V cene letenky je jedna príručná do 8kg a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti do 23kg. Letenky do Káhiry sú dostupné v termínoch od októbra 2017 do marca 2018.


► Letenky napríklad v termíne 19-31 január 2018.

► Ubytovanie v Káhire už od 3€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Viedeň - Káhira 232€

Vyhľadať ubytovanie v Káhire


Podmienky vstupu do Egypta

Pri vstupe do Egypta platí pre slovenských občanov vízová povinnosť. O vstupné víza je možné požiadať na zastupiteľskom úrade Egyptskej arabskej republiky v Bratislave alebo aj pri vstupe do krajiny na medzinárodných letiskách v Káhire, Hurgháde a Šarm-eš Šejchu.

Egyptské veľvyslanectvo v Bratislave udeľuje občanom SR víza na základe potvrdenia turistickej kancelárie, pozvania súkromnej osoby alebo právnickej osoby pôsobiacej v EAR overeného egyptskou cudzineckou políciou Lehota na vydanie víza je cca 1 týždeň. Víza vydané na hraničnom prechode so štátom Izrael v Tabe má obmedzenú časovú (14 dní) a teritoriálnu (polostrov Sinaj) platnosť.

Platnosť cestovného pasu musí byť dlhšia minimálne o 6 mesiacov po požadovanom ukončení platnosti udeleného víza. Egyptské úrady udeľujú turistické víza (na jeden vstup – platné 3 mesiace s maximálnou dĺžkou pobytu 1 mesiac, viacnásobné – platné na 6 mesiacov, maximálna dĺžka pobytu 1 mesiac), vstupné víza (pre všetkých cudzincov, ktorí prichádzajú do Egypta za iným účelom ako je turistika) a tranzitné víza.


Niečo zaujímavé na čítanie

Káhira – víkendová ochutnávka exotiky

Všadeprítomný piesok si preráža cestu tam, kde nie je park, budova alebo cesta a v kombinácii so smogom a špinou vytvára dojem zaostalej krajiny. Omyl. Káhira je plná protikladov – chudobné štvrte striedajú bohatšie okrajové časti, špinu a neusporiadanosť miliónov strešných satelitov striedajú dokonale upravené zelené parčíky s fontánami. Káhiru si buď zamilujete alebo znenávidíte. U mňa to bola pomalá a neistá, ale jednoznačne láska... čítať ďalej

Ako sa prepravovať po Káhire a nezblázniť sa

Cestná doprava v Káhire je atrakcia rovná pyramídam. Chaos v Európe nevídaný, ktorý na prvý pohľad nemá žiadne pravidlá sa po krátkom čase zmení na fascinujúcu symfóniu starých i novších áut, ich klaksónov, všadeprítomných chodcov a predajcov papierových vreckoviek. Žiaden poriadok neexistuje, semafóry, strana jazdy i počet pruhov sú viacmenej orientačné, no i tak sa nikto nezraní a vy sa bezpečne dopravíte do svojej destinácie... čítať ďalej

Ako prežiť v Káhire – tipy a triky

Káhira vďaka dvom útokom na Koptov a výnimočnému stavu v posledných mesiacoch (a možno aj rokoch) nie je zrovna vyhľadávaným miestom turistov. Médiá a niektorí ľudia to zrovna nezlepšujú, no i napriek všetkému nemôžem povedať, že by som počas svojej návštevy pociťovala nejakú hrôzu. Práve naopak. Cesta do Káhiry je pomerne jednoduchá a krátka, a nevyužiť možnosť odskočiť si trebárs len na predĺžený víkend do exotiky by bol hriech. Pár tipov ako "prežiť" v tejto krajine prinášam v nasledujúcom článku. Ako sa vyrovnať s vlastnými démonmi, strachmi a predsudkami už musíte zvládnuť sami... čítať ďalej