Egypt otvára svoje letiská pre zahraničných turistov

21.Jún 2020 | 17:40
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: egypt

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Káhire v súvislosti s opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19 v Egypte informuje, že od 1. júla 2020 Egypt postupne obnoví pravidelné medzinárodné lety na všetky svoje letiská.

Pre zahraničných turistov v prvej etape otvorí letoviská Sharm-el-Sheikh (Južná Sinaj), Hurghada na pobreží Červeného mora a Marsa Matrouh na pobreží Stredozemného mora. Zatiaľ je medzinárodná letecká doprava do Egypta obmedzená na úplné minimum a bežné komerčné spoje sú pozastavené. Turisti, ktorí plánujú navštíviť Egypt, by mali zvážiť vysokú mieru prenosu infekcie 1,5 v guvernoráte Červeného mora.

Tiež by mali zvážiť podmienky návratu na Slovensko a platné opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

Egyptská vláda prijala opatrenia s cieľom obnoviť zahraničný turizmus, ktorý je významným zdrojom príjmov do štátneho rozpočtu. V rámci prijatých opatrení ministerstvo turistiky a starožitností poskytne všetkým cestujúcim na medzinárodných linkách 20% zľavu na jednorazové vstupné a návštevné karty na jednotlivé pamiatky a do múzeí. Zľavy začnú platiť po obnovení medzinárodných letov. Egypt deklaruje, že implementuje všetky hygienické a bezpečnostné opatrenia odporúčané WHO a garantuje zdravie a bezpečnosť všetkých návštevníkov.

Zdroj: mzv.sk