EUROTRIP: Belgicko, Dánsko a Švédsko v rámci jednej cesty od 34€

03.Okt 2017 | 22:23
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa belgicko brusel dánsko kodaň švédsko malmo letisko budapešť wizzair ryanair

Máme pre vás ďalší zaujímavý tip. Tentoraz budete mať možnosť navštíviť západnú a hlavne severnú Európu. Výlet začneme na budapeštianskom letisku, z ktorého vyrazíme smer Brusel, ktorá je nie len hlavným mestom Belgicka, ale aj Európy. Srdce Európskej únie a sídlo mnohých jej inštitúcií očarí aj 1000 rokov starým centrom a cikajúcim chlapcom. Je miestom, kde skvele nakúpite, poučíte sa v špičkových múzeách i ochutnáte tú najlepšiu čokoládu.

Z Bruselu sa presunieme do dánskej Kodane, farebnej metropoly, ktorej sa podarilo zachovať si šarm malého mestečka. Jeden z hlavných Baltických prístavov patrí k najkrajším mestám Škandinávie vďaka kanálom, jazerám i mnohých zaujímavým pamiatkam, medzi ktorými vyniká hrad Rosenborg, domov kráľovských klenotov.

Našou poslednou zastávkou pred návratom do Budapešti bude švédske Malmo, pýšiace sa niekoľkými unikátmi. Inovatívne mesto vyniká počtom patentových prihlášok i bicyklov. K tomu si prirátajte pozoruhodnú architektúru, mix starobylých renesančných skvostov a ultramoderných stavieb, a dostanete očarujúce mesto ideálne na príjemný výlet.

Najlacnejšie letenky na takto zvolenú cestu sa dajú nájsť počas mesiacov november a december 2017.


Príkladový itinerár cesty

  • 15.11.2017 Budapešť → Brusel (Charleroi) ... 8€
  • 19.11.2017 Brusel (Charleroi) → Kodaň ... 10€
  • 21.11.2017 Kodaň → Malmo ... 6€
  • 22.11.2017 Malmo → Budapešť ... 10€


Všetky ceny leteniek na základe príkladového itinerára sú/boli aktuálne v čase uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov môže byť cena leteniek vyššia!
Ako rezervovať letenky

Počas našej cesty absolvujeme 3 lety, dva s let.spoločnosťou Ryanair a jeden s let.spoločnosťou Wizzair. Ako prvý si rezervujeme let z Budapešti do Brusel (Charleroi) s let.spoločnosťou Ryanair v termíne 15.11.2017. Cena letenky je 2529Ft (cca 8€) Ubytovanie v Bruseli si môžeme rezervovať už od 18€ na osobu a noc.

Vyhľadať letenky Budapešť - Brusel (Charleroi)

Vyhľadať ubytovanie v Bruseli od 18€ na osobu a noc


Ako druhý v poradí si rezervujeme let z Brusel (Charleroi) do Kodane s let.spoločnosťou Ryanair v termíne 19.11.2017. Cena letenky je 10€. Ubytovanie v Kodani si môžeme rezervovať už od 30€ na osobu a noc.

Vyhľadať letenky Brusel (Charleroi) - Kodaň

Vyhľadať ubytovanie v Kodani už od 30€ na osobu a noc


V tretej rezervácií si rezervujeme pozemnú cestu z Kodane do švédskeho Malmo a to v termíne 21.11.2017. Do švédskeho Malmö premáva vlak približne každých 20 minút (cena lístka je 80 DKK a doba jazdy je 22 minút). Pokladňa sa nachádza nad stanicou v Terminály 3. Medzi jednotlivými terminálmi premáva bezplatný autobus. Autobusové spojenie do Malmo prevádzkuje viacero spoločností. Napríklad cena lístka u spoločnosti Nettbuss Express / Bus4You sa pohybuje okolo 59kr (cca 6€) za cestu do Malmo. Ubytovanie v Malmo si môžeme rezervovať už od 29€ na osobu a noc.

Vyhľadať vlakové spojenie Kodaň - Malmo

Vyhľadať autobusové spojenie Kodaň - Malmo

Vyhľadať ubytovanie v Malmo od 29€ na osobu a noc.


Štvrtá a zároveň posledná rezervácia je let z Malmo do Budapešti s let.spoločnosťou Wizzair v termíne 22.11.2017. Cena letenky pre členov WDC je 99kr (cca 10€). Ak nieste členom klubu, tak cena je tiež 10€.

Vyhľadať letenky Malmo - BudapešťVyužite možnosť ubytovania v súkromí cez portál Airbnb a získajte 25€ kredit na ubytovanie.Podmienky batožiny u let.spoločnosti Ryanair

V cene letenky je 1x príručná batožina do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm a 1x menšia príručná batožina, ktorou môže byť napríklad dámska kabelka, taška na notebook alebo fotoaparát s rozmermi max. 35cm x 20cm x 22cm.

V prípade zapísanej batožiny do podpalubia o hmotnosti do 20kg si priplatíte 50€. Viac info ohľadom o nových podmienkach prepravy batožiny u let.spoločnosti Ryanair si môžete prečítať v našom článku: Ryanair mení od novembra prepravné podmienky pre batožinu.


Podmienky batožiny u let.spoločnosti Wizzair

Cena leteniek je konečná pri ceste s príručnou batožinou o rozmeroch 55 × 40 × 23 cm s váhou max. 10 kg. Na každý kus podanej batožiny sa vzťahujú ďalšie poplatky.