FILIPÍNY: Aktuálne možnosti návratu slovenských občanov

14.Apr 2020 | 15:30
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: COVID-19 filipíny

Repatriačné lety do Španielska:

Španielsko uskutoční 23. apríla 2020 repatriačný let OP ELKNO2. Bude pozostávať z popoludňajších repatriačných letov z Puerto Princesa, Cebú a Siargao do Manily a medzinárodného letu z Manily do Madridu v noci (čas ešte bude potvrdený). Lety z Madridu do hlavných európskych letiskových uzlov (Paríž, Londýn, Amsterdam, Brusel, Frankfurt ...) a odtiaľ do ďalších európskych destinácií sú stále dostupné.


Pre repatriačný let platia nasledovné podmienky:

  • 1. Lokálne lety je možné využiť iba v prípade, že repatriovaná osoba využije aj medzinárodný let do Madridu.
  • 2. Občania SR budú musieť poskytnú doklad o nadväzujúcom lete z Madridu do domovskej krajiny.
  • 3. Občania EÚ + občania Švajčiarska, Nórska a Spojeného kráľovstva + obyvatelia Španielska + obyvatelia Južnej Ameriky sú vítaní, najmä pre let Cebú-Manila a Manila Madrid. Na repatriačných letoch zo Siargao a Puerto Princesa bude k dispozícii veľmi málo miest.


Cena lokálnych repatriačných letov bude predstavovať maximálne 250€ na osobu splatnú Španielskej štátnej pokladnici. Cestujúci budú musieť vyplniť a podpísať formulár pred nástupom na palubu. Cena medzinárodného letu bude 640€ splatná leteckej spoločnosti. Podrobnosti o platbe ešte budú potvrdené.

Prosíme záujemcov, aby zaslali kópiu pasu a údaje o tom, na ktorom z letov sa chcú zúčastniť na Veľvyslanectvo SR v Jakarte najneskôr 16. apríla 2020 prostredníctvom e-mailu [email protected] alebo súkromnou správou Whatsapp na t.č.: +62 816 783 043. Španielsko poskytne potvrdeným cestujúcim dokument uvádzajúci zaradenie do letu (letov) na uľahčenie príchodu na letisko a odletu.


Komerčné lety

Všetky komerčné lety z Filipín sú sústredené na Terminál 1 medzinárodného letiska NAIA v Manile. Letecké spoločnosti, ktoré stále ponúkajú možnosti spojenia do Európy, sú nasledovné: Qatar (1 let/denne), Korean Airways & Asiana (s prestupom v Incheon /2 lety denne).

Pravidelne aktualizované informácie ohľadom cestovných a hraničných obmedzení pri návrate do SR cez jednotlivé krajiny

Pre aktuálne informácie o ďalších repatriačných letoch a zaradenie do Whatsapp skupiny, kde Veľvyslanectvo SR v Jakarte zdieľa najaktuálnejšie informácie z krajiny prosím kontaktujte núdzové telefónne číslo: +62 816 783 043.