Fínske Helsinki aj na predĺžený víkend s letenkami z Viedne od 30€

29.Mar 2024 | 18:30
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: fínsko helsinky letenky do fínska letenky do Helsínk ryanair letisko viedeň európa

Fínsko, krajina tisícich jazier a nekonečných lesov, očarí svojou severskou krásou a jedinečnou atmosférou. Návšteva Fínska nie je len o objavovaní divokej prírody, ale aj o ponorení sa do fascinujúcej kultúry a dizajnu. A to najlepšie z oboch ponúka fínske hlavné mesto Helsinki.

Helsinki, ležiace na brehu Baltského mora, je moderné a dynamické mesto s bohatou históriou. Už na prvý pohľad vás očarí svojou architektúrou, ktorá kombinuje secesné a funkcionalistické stavby s modernými dizajnovými skvostami. Určite navštívte ikonickú katedrálu Tuomiokirkko, majestátny Senátny palác a modernú knižnicu Oodi, ktorá je symbolom fínskej lásky k literatúre a dizajnu.

K ceste využite aktuálnu ponuku od let. spoločnosti Ryanair s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Helsínk už od 30€. Letenky do Helsínk sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca apríl 2024.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags" za 12€, tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 12-15 apríl 2024.


VYHĽADAŤ LETENKY do Helsínk

Kalendár termínov Viedeň - helsinki

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE v Helsinkách


Pri návšteve Helsínk by ste mali určite navštíviť:

  1. Katedrálu Helsinky (Helsingin tuomiokirkko): Táto ikonická katedrála je jednou z najznámejších pamiatok mesta. Jej impozantná architektúra a nádherné prostredie ju robia obľúbeným miestom pre turistov.
  2. Suomenlinna: Táto pevnosť je zahrnutá v zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka nádherné výhľady na mesto a okolie. Je to ideálne miesto na príjemnú prechádzku a spoznávanie histórie.
  3. Mólo Uspenski (Uspenskin katedraali): Táto pravoslávna katedrála je jednou z najväčších svojho druhu v západnej Európe a jej východné vplyvy vytvárajú kontrast k ostatným častiam mesta.
  4. Museá: Helsinky ponúkajú niekoľko skvelých múzeí, vrátane Národnej galérie Fínska, Kiasma Museum of Contemporary Art a Fínskeho národného múzea.
  5. Korkeasaari Zoo: Ak máte radi prírodu, nezmeškajte návštevu Korkeasaari Zoo, ktorá je na ostrove a poskytuje úžasné možnosti sledovania divočiny.


Helsinki – každodenná sauna

Fínsko je krajina tisícich jazier, ale vedeli ste, že je to aj pravlasť sauny? Veď čo je to 187 888 jazier v porovnaní s 2 miliónmi sáun ? Pozvanie do sauny sa vo všeobecnosti považuje za prejav dôvery, takže nečudo, že prezident aj premiér majú svoje oficiálne sauny. V hlavnom meste Helsinki vás okrem saunovania čaká aj prastará vojenská pevnosť na ostrove, katedrály a chrámy alebo bazén spojený s morom... čítať ďalejFínske Helsinki aj na predĺžený víkend s letenkami z Viedne od 30 eur