FLORIDA: Miami z Viedne s letenkami od 419€

28.Okt 2021 | 12:11
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: usa letenky do Miami miami letenky do usa letenky na floridu tap portugal Severná Amerika letisko viedeň

V aktuálnej ponuke let. spoločnosti TAP Portugal si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Miami už od 419€. Každý cestujúci (okrem infantov) si môže so sebou na palubu vziať spravidla 1 ks príručnej batožiny limitovaných rozmerov a hmotnosti v závislosti od leteckej spoločnosti.. Zapísaná batožina do podpalubia je za dodatočný poplatok.

Letenky do Miami sú dostupné pre cesty v termínoch od januára do marca 2022.


► Letenky napríklad v termíne 16-29 marec 2022.

► Ubytovanie v Miami už od 25€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Madrid - Miami

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V MIAMI

Podmienky vstupu do USA

Platný pas a vízum alebo biometrický pas a vytlačené potvrdenie prostredníctvom elektronickej cestovnej autorizácie – ESTA

Bezvízový styk Visa Waiver Program umožňuje cesty občanom SR na územie všetkých 50 štátov Spojených štátov amerických vrátane Portorika a na ostrovy Guam a Americké panenské ostrovy (US Virgin Islands). Na ostatné závislé americké územia sa bezvízový styk s USA nevzťahuje a ostáva i naďalej povinnosť požiadať Veľvyslanectvo USA o udelenie amerického víza.


Cestovanie do Spojených štátov amerických od 8. novembra 2021

Americký prezident J. Biden vydal 25. októbra 2021 prezidentskú proklamáciu, ktorou bola zrušená proklamácia obmedzujúca cestovanie do Spojených štátov amerických zo Schengenského priestoru, Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, Írska, Brazílie, Juhoafrickej republiky, Číny, Iránu a Indie.

Na základe tejto proklamácie je umožnené do Spojených štátov amerických letecky cestovať všetkým osobám, ktoré sú plne zaočkované proti ochoreniu COVID-19. Uvedené obmedzenia sa nevzťahujú na štátnych občanov Spojených štátov amerických, osoby s udeleným trvalým pobytom na území Spojených štátov amerických (tzv. Green Card), prisťahovalcov, deti mladšie ako 18 rokov a pod.

Všetky výnimky

Za plne zaočkovanú osobu je považovaná osoba, ktorá:

  • bola pred najmenej 2 týždňami (14 dňami) zaočkovaná dávkou jednodávkovej vakcíny;
  • bola pred najmenej 2 týždňami (14 dňami) zaočkovaná druhou dávkou dvojdávkovej vakcíny;
  • bola pred najmenej 2 týždňami (14 dňami) zaočkovaná kompletnou sériou aktívnej vakcíny (nie placebo) od AstraZeneca alebo Novavax;
  • bola pred najmenej 2 týždňami (14 dňami) zaočkovaná druhou dávkou kombinovanej vakcíny od rôznych výrobcov (tzv. mix-match vaccination).

Podrobnejšie informácie a zoznam vakcín akceptovaných v Spojených štátoch amerických je uvedený na webovom sídle Centra kontroly a prevecie chorôb (CDC).

Pred nástupom do lietadla smerujúceho do Spojených štátov amerických sú všetci plne zaočkovaní cestujúci od 2 rokov veku povinní preukázať sa negatívnym výsledkom virálneho testu (PCR, antigén) na COVID-19, ktorého vzorka bola odobratá najdlhšie 3 dni pred plánovaným odletom.

Zdroj: mzv.skFLORIDA - Miami z Viedne s letenkami od 419 eur