FRANCÚZSKA POLYNÉZIA: Tahiti z Viedne s letenkami od 1399€

22.Aug 2017 | 15:57
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Austrália a oceánia FRANCÚZSKA POLYNÉZIA tahiti letenky do FRANCÚZSKej POLYNÉZIe letenky na tahiti papeete letisko viedeň Air Tahiti aeroflot

Je mierumilovná, láskyplná, no zároveň dobrodružná a megaluxusná. Taká je Francúzska Polynézia. Letenky do tohto vzdialeného kúta Zeme patria k tým najdrahším na svete. Ak ste pripravení ju navštíviť, máme pre vás tip na letenky na jej najväčší ostrov Tahiti. Ostrov, ktorý ukrýva poklad v podobe čiernych mušlí a čiernych perál. Ale aj miesto, kde žil a tvoril slávny francúzsky maliar Paul Gauguin a medzi prvými na svete sa tam objavil ako astronóm a fotograf aj Slovák, M.R. Štefánik. Prebehnite sa aj vy po čiernom vulkanickom piesku do tmavomodrého oceána. Na milovníkov potápania tam čaká pestrý podmorských svet pod hladinou, kde je viditeľnosť až na 40 metrov a žiadne nebezpečné živočíchy.

Ak navštívite Tahiti, je takmer isté, že vás zláka aj surfovanie na obrovských šesťmetrových vlnách či plavenie v kanoe k miestnym vodopádom a nedotknutej tichomorskej prírode. Sem-tam možno zahliadnete aj veľryby a delfíny. A objavíte polynézsku kultúru a príbehy domácich obyvateľov. Tí vám ich rozpovedia kedysi Európanmi toľko zakazovaným tancom tahitských tanečníc. Ak budete chcieť, zaobstarajú vám však aj netypický suvenír v podobe pravého polynézskeho tetovania podľa dávneho boha Tohu kresliaceho obrazy do mora.

K ceste do Francúzskej Polynézii môžete využiť ponuku let.spoločností Aeroflot a Air Tahiti s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky s odletom z Viedne do Papeete na Tahiti už od 1399€ alebo z Budapešti od 1499€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti do 23kg. Letenky sú dostupné v termínoch od decembra 2017 do apríla 2018.


► Letenky napríklad v termíne 15-23 január 2018.

► Ubytovanie na Tahiti už od 21€ na osobu a noc.


Viedeň - Papeete od 1399€ (december 2017 - apríl 2018)

Viedeň - Papeete od 1459€ (apríl - máj 2018)

Budapešť - Papeete 1499€ (december 2017 - marec 2018)


Ubytovanie na Tahiti

Francúzska Polynézia sa radí k jedným z najdrahších destinácii vo svete. No aj tu sa dajú nájsť prijateľné možnosti ubytovania. Jednou z najlacnejších možností na Tahiti je Penzión Teva I Uta, kde za noc zaplatíte od cca 21€ na osobu a noc. O pár eur drahší je Punatea Village, kde za noc zaplatíte od 25€ na osobu. Nachádza sa v tropickej záhrade, s bazénom a prístupom na súkromnú pláž.


Vyhľadať ubytovanie na TahitiVyužite možnosť ubytovania v súkromí cez portál Airbnb a získajte 25€ kredit na ubytovanie.Podmienky vstupu do Francúzskej Polynézie

Slovenskí občania cestujúci do Francúzskej Polynézie na menej ako 30 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti nad 5 rokov musia mať vlastný cestovný pas.

Pri ceste do Francúzskej Polynézie cez USA (prestup v Los Angeles) je nutné mať biometrický pas a vstupné víza do USA (ESTA).