Francúzska riviéra koncom leta. Nice z Viedne s letenkami od 20€

27.Aug 2020 | 12:30
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: nice európa francúzsko letenky do francúzska letenky do nice letisko viedeň wizzair

K ceste na francúzsku riviéru využite ponuku leteniek z Viedne do Nice už od 20€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Letenky z Viedne do Nice sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca september 2020.

Všetci cestujúci si môžu bezplatne zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm.

  • Cestujúci, ktorí si zakúpili službu WIZZ Priority, si budú môcť zobrať ďalší kufor na kolieskach s rozmermi do 55 × 40 × 23 cm.
  • Spoločnosť Wizz Air okrem toho predstavuje popri existujúcich možnostiach 20 a 32 kg nový typ podanej batožiny s maximálnou hmotnosťou 10 kg.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 21-25 september 2020.

► Ubytovanie v Nice už od 22€ na osobu a noc.


VYHĽADAŤ LETENKY DO NICE

Kalendár termínov Viedeň - Nice

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V NICE

Podmienky vstupu do Francúzska

Do Francúzska môžu s platnosťou od 15. júna 2020 vstupovať občania EÚ Andorry, Islandu, Lichtenštajnska, Monaka, Nórska, San Marína, Švajčiarska a Vatikánu za rovnakých podmienok, aké platili pred 18. marcom 2020 a bez preukázania sa vyhlásením o vstupe do krajiny.

Cestovanie v rámci krajiny

Od 2. júna je pohyb osôb po krajine voľný, avšak do 22. júna 2020 je naďalej odporúčaná zvýšená opatrnosť. Nie je potrebný žiadny formulár pre pohyb po krajine.

Podmienky tranzitu a obchodu

Tranzit cez krajinu je možný bez obmedzenia.

Opatrenia v krajine

Vláda Francúzska naďalej vyzýva k obmedzeniu zhromažďovania sa, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu epidémie. Od 15. júna sú otvorené všetky reštaurácie a bary, parky, záhrady, knižnice, obchody.

Od 20. júla platí povinnosť nosenia rúška v uzavretých priestoroch, obchodoch a doprave a dodržiavanie odstupov, ako aj základných hygienických opatrení.

Použitie rúška je odporúčané aj na verejnosti. S platnosťou od 1. augusta umožňuje nariadenie vlády Francúzska pre prefektov regiónov, v závislosti od vývoja epidémie, zaviesť povinnosť nosenia rúška aj na otvorených verejných priestranstvách.

Pred cestou odporúčame skontrolovať prijaté opatrenia na stránkach jednotlivých oblastí a miest, pripadne na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva Francúzska. Povinnosť nosenia rúšok na verejnosti bude podliehať prísnym policajným kontrolám.


Podmienky návratu na Slovensko

Od 1.9.2020 je Francúzsko zaradené medzi rizikové krajiny. Je potrebné bezprostredne po návrate kontaktovať regionálny úrad verejného zdravotníctva v SR, ktorý zabezpečí, aby tieto osoby najskôr na piaty deň po príchode absolvovali test na ochorenie COVID-19. Pobyt v domácej karanténe je 10 dní.


Francuzská riviéra koncom leta. Nice z Viedne s letenkami od 20 eur