Gran Canaria na Nový rok. Spiatočné letenky z Krakova už od 68€

18.Nov 2017 | 09:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa kanárske ostrovy gran canaria letenky na kanárske ostrovy letisko krakov letenky na gran canaria ryanair

Hľadáte zaujímavý spôsob a hlavne miesto, kde stráviť oddych napríklad po náročnej silvestrovskej noci? Čo tak si hneď na Nový rok zaletieť na pár dní za príjemnejším počasím a klímou, ktorú nám ponúka Gran Canaria?

V aktuálnej ponuke si môžete zakúpiť spiatočné letenky na Gran Canaria s odletom z Krakova už od 288Zl (cca 68€). V cene letenky je 1x príručná batožina do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm a 1x menšia príručná batožina, ktorou môže byť napríklad dámska kabelka, taška na notebook alebo fotoaparát s rozmermi max. 35cm x 20cm x 22cm.

V prípade zapísanej batožiny do podpalubia o hmotnosti do 20kg si priplatíte 70€. Viac info ohľadom o nových podmienkach prepravy batožiny u let.spoločnosti Ryanair si môžete prečítať v našom článku: Ryanair mení od prepravné podmienky pre batožinu.

Letenky za túto cenu sú dostupné počas mesiaca január 2018.


► Letenky na Gran Canaria v termíne 1- 5 januára 2018.

► Ubytovanie na Gran Canaria už od 12€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky na stránkach let.spoločnosti Ryanair

Kalendár termínov Krakov - Gran Canaria

Vyhľadať a rezervovať ubytovanieVyužite možnosť ubytovania v súkromí cez portál Airbnb a získajte 25€ kredit na ubytovanie.Doprava z letiska Las Palmas

Na cestu z letiska máme okrem taxi alebo "shuttle" možnosť využiť verejnú autobusovú dopravu. Priamo z letiska premávajú tieto linky:

  • Line 5 – Las Palmas de Gran Canaria -> Airport -> Faro de Maspalomas 3,70€
  • Line 60 – Airport -> Las Palmas de Gran Canaria 2,70€
  • Line 66 – Airport -> Faro de Maspalomas 3,70€


Miernou nevýhodou verejnej dopravy môžu byť časy odchodov autobusov a početné zastávky na trase. Zoznam všetkých autobusových liniek na Gran Canaria nájdete tu.

Vprípade, že cestujete viacerí a dávate prednosť pohodliu, tak na cestu z letiska môžete využiť taxi. Už pri ceste 3-4 osôb môže byť cena za taxi len o málo vyššia ako využitie služieb niektorej zo spoločností poskytujúcich dopravu z letiska. A tak nieje na škodu si orientačne porovnať ceny za dopravu viacerých možností a potom sa rozhodnúť.


Doprava medzi ostrovmi

Ak nechcete celú dovolenku stráviť na jedom ostrove, môžete využiť medziostrovnú dopravu. Lety medzi ostrovmi trvajú okolo pol hodiny, najdlhší let z Lanzarote na La Palmu trvá 70 minút. Ako už bolo spomenuté, letiská nájdeme na každom zo siedmych ostrovoch, avšak nie z každého ostrova sa dostanete na akýkoľvek iný. Napríklad z La Gomery sú dostupné iba Grand Canaria a Tenerife. Ďalšou možnosťou, ako cestovať medzi ostrovmi je využiť trajektovú dopravu.

Letecká doprava
Letecké spojenie medzi ostrovmi zabezpečujú tieto dve let.spoločnosti:


Lodná doprava – trajekty
Lodné spojenie (trajekty) zabezpečujú tieto spoločnosti:Spiatočné letenky z Krakova na Gran Canaria už od 68 eur