KANÁRSKE OSTROVY: Gran Canaria z Krakova počas júna od 66€

25.Máj 2018 | 08:58
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa kanárske ostrovy letenky na kanárske ostrovy ryanair letisko krakov gran canaria letenky na gran canaria

Neveľký ostrov často nazývajú aj miniatúrny kontinent. Takú rôznorodú klímu a krajinu má. Isto poznáte Dunas de Maspalomas, vysoké piesočnaté duny pripomínajúce africkú púšť. Alebo El Dedo de Dion, skalnatú „vežu" trčiacu z mora. K tomu si pripočítajte sopečnú krajinu, nádherné lesy, zábavu a atrakcie miest a letenky budete chcieť mať hneď.

V aktuálnej ponuke si môžete zakúpiť spiatočné letenky na Gran Canaria s odletom z Krakova už od 285Zl (cca 66€). V cene letenky je 1x príručná batožina do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm a 1x menšia príručná batožina, ktorou môže byť napríklad dámska kabelka, taška na notebook alebo fotoaparát s rozmermi max. 35cm x 20cm x 22cm.

V prípade zapísanej batožiny do podpalubia o hmotnosti do 20kg si priplatíte 50€. Viac info ohľadom o nových podmienkach prepravy batožiny u let.spoločnosti Ryanair si môžete prečítať v našom článku: Ryanair mení prepravné podmienky pre batožinu.

Letenky na Gran Canaria sú dostupné počas mesiaca jún 2018.


► Letenky na Gran Canaria v termíne 2-12 júna 2018.

► Ubytovanie na Gran Canaria už od 12€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky na Gran Canaria

Kalendár termínov Krakov - Gran Canaria

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Doprava z letiska Las Palmas

Na cestu z letiska máme okrem taxi alebo "shuttle" možnosť využiť verejnú autobusovú dopravu. Priamo z letiska premávajú tieto linky:

  • Line 5 – Las Palmas de Gran Canaria -> Airport -> Faro de Maspalomas 3,70€
  • Line 60 – Airport -> Las Palmas de Gran Canaria 2,70€
  • Line 66 – Airport -> Faro de Maspalomas 3,70€


Miernou nevýhodou verejnej dopravy môžu byť časy odchodov autobusov a početné zastávky na trase. Zoznam všetkých autobusových liniek na Gran Canaria nájdete tu.

Vprípade, že cestujete viacerí a dávate prednosť pohodliu, tak na cestu z letiska môžete využiť taxi. Už pri ceste 3-4 osôb môže byť cena za taxi len o málo vyššia ako využitie služieb niektorej zo spoločností poskytujúcich dopravu z letiska. A tak nieje na škodu si orientačne porovnať ceny za dopravu viacerých možností a potom sa rozhodnúť.


Doprava medzi ostrovmi

Ak nechcete celú dovolenku stráviť na jedom ostrove, môžete využiť medziostrovnú dopravu. Lety medzi ostrovmi trvajú okolo pol hodiny, najdlhší let z Lanzarote na La Palmu trvá 70 minút. Ako už bolo spomenuté, letiská nájdeme na každom zo siedmych ostrovoch, avšak nie z každého ostrova sa dostanete na akýkoľvek iný. Napríklad z La Gomery sú dostupné iba Grand Canaria a Tenerife. Ďalšou možnosťou, ako cestovať medzi ostrovmi je využiť trajektovú dopravu.

Letecká doprava
Letecké spojenie medzi ostrovmi zabezpečujú tieto dve let.spoločnosti:


Lodná doprava – trajekty
Lodné spojenie (trajekty) zabezpečujú tieto spoločnosti:


Zábavné parky na Gran Canaria

Voľný čas môžete vyplniť aj návštevou niektorého zo zábavných parkov, ktoré sa nachádzajú na tomto ostrove.


Mundo Aborigen
Mundo Aborigen známy tiež ako Parque Rural de Ayagaures je vzdelávací a zábavný park na ostrove Gran Cananaria.

Sioux City
Sioux City zábavný park v štýle divokého západu. Nachádza sa na juhu ostrova Gran Canaria, u letovísk Maspalomas a Pla..

Aqualand Maspalomas
Aqualand Maspalomas je jeden z najväčších zábavných vodných parkov na Kanárskych ostrovoch. Leží v južnej časti ostrova

Holiday World Gran Canaria
Holiday World Gran Canaria je relaxačno zábavný park na Kanárskych ostrovoch, na ostrove Gran Canaria.Gran Canaria z Krakova počas júna od 66 eur