Holandsko – Letenky z Viedne do Amsterdamu už od 58€

02.Feb 2016 | 08:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa holandsko amsterdam letenky do holandska letenky do amsterdamu

Jar sa blíži a to môže byť čas urobiť si menší výlety do niektorej európskej metropoly. Jednou z takých, ktorú môžeme navštíviť za rozumné peniaze je holandský Amsterdam. Aktuálne si ale môžete zakúpiť spiatočné letenky let.spoločnosti Easyjet z Viedne do Amsterdamu už od 58€. Cena platí pri kúpe leteniek pre dve osoby. V prípade nákupu jednej letenky je cena od 68€. Najlacnejšie letenky sú dostupné koncom januára a začiatkom februára. V aprílových termínoch sa dajú nájsť spiatočné letenky už od 65€. V prípade, že by ste využili akciu KLM z Viedne do Amsterdamu za 99€, tak tieto letenky sú dostupné od marca do augusta 2016.


► Letenky napríklad v termíne 22.2. – 3.3. 2016.

► Ubytovanie v Amsterdame od 23€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Amsterdam – hlavné mesto krajiny tulipánov, syrov a veterných mlynov

Tak na začiatok, čo znamená názov mesta Amsterdam? Amsterdam = rieka Amstel + Dam (priehrada postavená na nej). Amsterdamské kanály a prístavy zaberajú celú štvrtinu rozlohy tohto mesta a vďaka nim je Amsterdam známy ako “Benátky severu”. Prílet do Amsterdamu máme v sobotu popoludní o 15:00. Holandská spoločnosť KLM Airlines nepatrí medzi tie nízkonákladové, čo sme ocenili bagetami a občerstvením počas letu. Z medzinárodného letiska Schiphol sa môžete presunúť viacerými spôsobmi.


TIP: Najviac sa oplatí jednosmerný lístok vlakom na hlavnú stanicu za 5,10€


Po vystúpení vás privíta zvnútra moderná a zvonku historická budova hlavnej stanice Amsterdam Centraal. Podobne ako v Kodani, alebo Malme, najčastejší dopravný prostriedok, ktorý vás môže zraziť, bude bicykel. Cyklotrasy sú na každom chodníku a bicykle sa zamykajú úplne o všetko od dopravných značiek, zábradlí až po mreže kanála.

Viac tipov a rád ako si naplánovať výlet si môžete prečítať na http://www.svetobeznici.sk/