Hong Kong z Krakova alebo Košíc s letenkami už od 441€

15.Nov 2017 | 10:16
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia čína hong kong letenky do ázie letenky do hongkongu letisko košice klm Turkish Airlines letisko krakov

Hong Kong patrí medzi svetové obchodné centrá v ktorom sa vďaka jeho koloniálnej histórii stretáva ázijská a európska kultúra. Mesto je zvláštnou administratívnou zónou Číny, vďaka čomu je možné platiť aj naďalej hongkongským dolárom. Vplyv Číny je silnejší v mestskej časti Kowloon, kde je najvyššia hustota obyvateľstva, ale za to pomerne lacné ubytovanie. Za návštevu v tejto časti určite stojí najvyššia budova v meste, známa promenáda s chodníkom slávy, či nočné trhy a nezabudnuteľný pohľad na panorámu mesta. Na promenáde po zotmení môžete sledovať svetelnú show. Druhá strana mesta, ktorá je o poznanie drahšia, je posiata výškovými budovami a finančnými centrami, pohybovať sa po nej je možné pomocou známej dvoj poschodovej električke. Medzi oboma časťami mesta premáva obľúbená Star Ferry a to za veľmi výhodnú cenu v porovnaní s jazdou metrom. Turisticky atraktívna je aj jazda pozemnou lanovkou na vyhliadku Victoria Peak, treba však počítať s dlhším čakacím časom a to hlavne za pekného počasia.

Návštevu Hong Kongu môžete skombinovať aj s návštevou ostrova Lantau na ktorom sa nachádza známa socha Big Budhu, prípadne s návštevou mesta Macau, ktoré má taktiež čo ponúknuť. Ďalšou z možností je návšteva priľahlých čínskych miest ako je Kantón a Šen-čen.

Či už sa rozhodnete pre kratší, alebo dlhší pobyt v Hong Kongu, mesto spolu so svojimi ostrovmi a okolím Vám však má čo ponúknuť.

K ceste do Hong Kongu môžete využiť ponuku spiatočných leteniek z Krakova s let.spoločnosťou KLM už od 441€ alebo z Košíc s let.spoločnosťou Turkish Airlines s cenou už od 470€.

V cene letenky od let.spoločnosti KLM je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch od novembra 2017 do apríla 2018.

V cene letenky od let.spoločnosti Turkish Airlines je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 30kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch od januára do marca 2018.


► Letenky napríklad v termíne 19-23 január 2018.

► Ubytovanie v Hong Kongu už od 15€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Krakov - Hong Kong 441€

Kalendár termínov Košice - Hong Kong 470€

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Hong Kongu

Na slovenských občanov sa vzťahuje bezvízový vstup do Hongkongu a do Macaa pre krátkodobý pobyt nezárobkového charakteru v dĺžke trvania do 90 dní. Vycestovanie do OAO Hongkong alebo OAO Macao sa považuje za opustenie územia ČĽR a na hraniciach s týmito samostatnými administratívnymi oblasťami je pasová a colná kontrola osôb. Osoby prichádzajúce z Číny do Hongkongu a Macaa, ktoré sa plánujú vrátiť naspäť na územie pevninskej Číny, musia mať udelené vízum na minimálne dva vstupy. Vízum musí byť získané na území ČĽR, v prípade, že ho turista nemá, musí na spiatočnú cestu požiadať o vízum na Konzulárnom úrade Ministerstva zahraničných vecí ČĽR v Hongkongu alebo Macau prostredníctvom pobočiek turistických kancelárií China Travel Service. Vízum je tiež možné získať na hranici medzi Hongkongom a mestom Shenzhen, na základe ktorého je možné zotrvať na území ČĽR maximálne 5 dní.