HURIKÁN FLORENCE: 13. septembra 2018 očakávaný zásah územia východného pobrežia USA

11.Sep 2018 | 19:35
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: usa

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informuje občanov SR, že podľa predpovede Národnej americkej meteorologickej služby má hurikán Florence zasiahnuť predovšetkým štáty Virgínia, Severná a Južná Karolína 13. septembra 2018 v ranných hodinách. Guvernéri zmenených štátov vyhlásili stav núdze s predpokladom riadenej evakuácie určitých oblastí a odporučili obyvateľom pripraviť si dostatočné zásoby potravín, vody, liekov a elektrických akumulátorov. V dotknutých oblastiach sa očakáva mohutný vietor, nebezpečné morské prúdy, rozsiahle povodne.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR odporúča občanom SR nachádzajúcim sa v štátoch Virgínia, Severná a Južná Karolína riadiť sa pokynmi lokálnych zložiek krízového manažmentu, polície a záchranných zložiek. Pokyny lokálnych zložiek krízového manažmentu sú priebežne zverejňované na stránkach https://www.ncdps.gov/florence

Aktuálne informácie o postupe frontálneho systému Florence sú priebežne zverejňované na stránke National Hurricane Center https://www.nhc.noaa.gov/#Florence

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR odporúča občanom SR, ktorí plánujú v nadchádzajúcich dňoch cestovať do štátov Virgínia, Severná a Južná Karolína, aby vopred kontaktovali turistické agentúry/letecké spoločnosti, u ktorých si zájazd/letenky do USA zakúpili za účelom overenia si aktuálneho stavu prevádzky leteckých spojení s medzi Európou a letiskami v uvedených oblastiach USA.

V prípade núdze môžu občania SR kontaktovať Veľvyslanectvo SR vo Washingtone, D.C. na núdzovej telefónnej linke +1 202 361 6298.


Zdroj: Mzv.sk