HURIKÁN IRMA: Upozornenie pre východný a severný Karibik

05.Sep 2017 | 15:48
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: karibik

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informuje občanov SR nachádzajúcich sa v oblasti východného a severného Karibiku, že od večerných hodín v utorok 5. septembra 2017 až do začiatku budúceho týždňa môže túto oblasť zasiahnuť hurikán Irma. Je preto vhodné zvážiť cesty do nasledujúcich krajín: Antigua a Barbuda, Sv. Krištof a Nevis, ako aj ostrovy Portoriko, Anguilla, Montserrat, Sv. Martin, Guadaloupe, Britské panenské ostrovy a Americké panenské ostrovy. V závislosti od vývoja trajektórie a sily hurikánu odporúčame dodržiavať pokyny civilnej ochrany na Bahamách, v Dominikánskej republike, na Haiti, na Kube či na Floride. Viac informácií a aktuálnu predpoveď vývoja predmetného frontálneho systému možno sledovať na www.nhc.noaa.gov .

V prípade núdze občania SR môžu kontaktovať núdzovú linku Zastupiteľského úradu SR v Havane + 53 526 30584. v prípade Portorika, Floridy a Amerických panenských ostrovov môžu občania SR kontaktovať núdzovú linku veľvyslanectva SR vo Washingtone, D.C. č.t. +1 202 361 6298.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky zároveň vyzýva slovenských občanov, aby v prípade cestovania do uvedených oblastí využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke MZVaEZ SR.

Zdroj: Mzv.sk